Socialiniai tinklai

Aktualijos

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė praūžė Radviliškio rajono bibliotekose

Avatar

Paskelbta

data

Šiais metais lapkričio 13–19 dienomis daugelyje Lietuvos bibliotekų nušvito žvakių šviesa. Skaitytojai turėjo galimybę dalyvauti Šiaurės šalių asociacijos „Norden“ kuruojamame projekte „Šiaurės šalių bibliotekų savaitė“. Kaip ir kiekvienais metais, buvo organizuojami garsiniai skaitymai, į kuriuos tradiciškai įsijungė ir Radviliškio viešoji biblioteka bei jos filialai.

Minimos savaitės skaitymams ikimokyklinio amžiaus ir pradinių klasių vaikams organizatoriai paruošė M. Kunnas „Lobių sala“, paaugliams ir jaunimui – M. Turtschaninoff „Maresė“ ir suaugusiesiems – U. L. Lundberg „Ledas“ knygų ištraukas.

Radviliškio viešojoje bibliotekoje Šiaurės šalių bibliotekų savaitės garsiniai skaitymai prasidėjo Vaikų literatūros skyriuje. Skyriaus vedėja N. Pakštienė ir vyr. bibliotekininkė  A. Sinušaitė ikimokyklinukams knygos ištrauką pristatė pasitelkdamos Kamishibai stalo teatro metodą. Toks skaitymo būdas vaikams kėlė didžiulį susižavėjimą. Skaitymai buvo organizuojami ir vyresnio amžiaus vaikams, kuriuos organizavo bibliotekininkė V. Budraitienė. Skaitymai suaugusiems vyko Infomacijos-kraštotyros skyriuje. Bibliotekininkės, išklausiusios trumpos įžanginės dalies, kurioje susipažino su suomių rašytoja U. L. Lunberg bei garsinių skaitymų tema, pradėjo skaitymus. Bibliotekininkų nuomone, šių metų skaitymams parinkti tekstai labiau suprantamesni, juos lengva skaityti.

Garsiniai skaitymai vyko ir Radviliškio viešosios bibliotekos filialuose. Bibliotekininkės skaitytojus supažindino su šios savaitės išskirtinumu, skaitymus paįvairino žaidimais. Tyrulių bibliotekoje vaikus pasitiko „piratė“ (bibliotekininkė S. Remeikienė), kuri mokė iš popieriaus išsilankstyti piratų kepures. Pasipuošę jomis ir pažymėti piratų ženklais visi susėdę klausėsi bibliotekos savanorės S. Juzėnaitės skaitymo. Vėliau vaikai atliko „piračių“ paruoštas užduotis: ieškojo paslėpto lobio, dalijosi saldžiais prizais.

Panašiai skaitymai su lobio paieškomis bei žaidimais vyko Raudondvario ir Grinkiškio bibliotekose. Į Grinkiškio bibliotekos popietę atvyko I–IV klasių mokiniai (mokytojos R. Poškienė
ir B. Dučinskienė). IV klasės moksleivė M. Šlivinskaitė skaitė ištrauką, paruoštą vaikų skaitymams, o dalyviai „piratai“ atidžiai klausėsi sėdėdami „saloje“. Vėliau vaikai ieškojo „lobio“, kurį suradę  draugiškai pasidalijo.

Šeduvos bibliotekos mažieji skaitytojai, pasiklausę skaitymų, taip pat ieškojo paslėpto lobio, žaidė įvairius žaidimus.

Kiek netradiciniai skaitymai vyko Baisogaloje. Bibliotekininkės A. Žižniauskienė ir V. Golcienė aplankė Baisogalos mokyklos-darželio III klasės mokinius (mokytoja E. Mickuvienė). Bibliotekininkės supažindino vaikus su Šiaurės šalimis, pristatė šalių vėliavas bei vykstančią Šiaurės šalių bibliotekų savaitę, kurios metu ir rengiami garsiniai skaitymai. Bibliotekininkė V. Golcienė perskaitė knygos ištrauką, o renginio pabaigoje su vaikais smagiai sušoko piratų šokį bei surengė „piratišką“ fotosesiją.

Palonų bibliotekoje žvakių šviesoje ir skambant jūros ošimo garsams ištraukas suaugusiesiems skaitė ištikimiausios bibliotekos lankytojos O. Gedžienė, I. Silevičienė.

Alksniupių bibliotekininkė A. Šereivienė Alksniupių pagrindinės mokyklos III klasės mokiniams, atvykusiems su mokytoja J. Šiaulianskiene, skaitė švedų rašytojo S. Nordgvist pasaką „Kaip Findusas, būdamas mažas, ėmė ir prapuolė“.

Pakalniškių bibliotekos knygų ištraukas skaitė Pakalniškių pagrindinės mokyklos II–V klasių mokiniai su mokytojomis V. Kleinienė ir R. Malatokienė.

Skėmių bibliotekos renginyje „Šiaurės salos“ atvyko Skėmių vaikų dienos centro vaikai kartu su mokytoja R. Armonienė. Bibliotekininkė vaikus kvietė į virtualią kelionę po Šiaurės šalis, kur buvo galima pasigrožėti tų šalių gamta, nuostabiomis salomis ir salelėmis. Po kelionės vaikams buvo skaitoma ištrauka „Pepė palieka Kirvirsavero salą“ iš A. Lindgren knygos „Pepė Ilgakojinė“.

Pociūnų bibliotekoje buvo paruoštos literatūrinės parodėlės: „Šiaurės šalių rašytojų kūryba“, „Šiaurės šalių rašytojai vaikams“ ir „A. Lindgren herojų nuotykiai“. Garsinių skaitymų savaitės metu skaitytos ištraukos iš M. Turtschaninoff „Maresė“ ir M. Kunnas „Lobių sala“ knygų.

Šiemet Šiaurės šalių bibliotekų savaitė kvietė vaikus, jaunimą ir suaugusiuosius pakeliauti po salas, esančias Šiaurės šalyse. Metų tema turėjo atsispindėti visose Šiaurės šalių bibliotekų savaitės renginiuose. Gruodį Suomija minės 100-ąsias nepriklausomybės metines, todėl šia proga Šiaurės šalių bibliotekų savaitė išskirtinį dėmesį skyrė būtent suomių literatūrai.

 

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos

 

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Gimtųjų žodžių apkabintas, aš gyvas kalboje…

Avatar

Paskelbta

data

Kalba, kurią kalbam ir didžiuojamės, yra mūsų kalba!

Joje užtenka žodžių meilei

ir neapykantai, džiaugsmui

ir liūdesiui…

Ji niekuo negrasina, ji nieko neatstumia… Kaip ir visos kitos… Ji nori gyventi!!!

Kas moka žodį, randa kelią

Visur ir visada…

J.Marcinkevičius

Vasario 25-ą Vinco Kudirkos progimnazijos Indigo mieste vyko edukacinės pamokėlės, skirtos Tarptautinei gimtosios kalbos dienai paminėti. Jose dalyvavo priešmokyklinio  ugdymo programos vaikai. Pamokėlės prasidėjo J. Marcinkevičiaus eilėraščiu Gimtųjų žodžių apkabintas, kurį deklamavo Pelėdžiukų grupės mokinė Ema Blinstrubaitė. Lietuvių kalbos mokytoja Jovita Brunienė vaikams papasakojo apie gimtosios kalbos kilmę, jos išskirtinumą iš kitų pasaulio kalbų. Vaikai sužinojo, kad pirmąją lietuvišką abėcėlę sudarė pirmosios lietuviškos knygos Katekizmas autorius Martynas Mažvydas. Su bibliotekininkėmis mokiniai rinko gražiausius žodžius, kuriais tapo Mama, Lietuva. Vėliau vaikai atsakinėjo į viktorinos klausimus apie Lietuvą ir kalbą. Džiugu, kad mokiniai žinojo, kas parašė Lietuvos himną, kas Lietuvos sostinė, iš ko susideda sakiniai, puikiai atsakinėjo į klausimus, iš raidžių dėliojo žodžių dėliones. Pasibaigus pamokėlėms, palinkėjome priešmokyklinės grupės vaikams, kad mūsų gimtoji kalba skambėtų ne tik lūpose, bet ir jų širdelėse.

Vladislava Šiaudvytienė, bibliotekininkė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Į Radviliškio ligoninę pateko narkotikų perdozavusi moteris

Avatar

Paskelbta

data

Vasario 25 d. 13.45 val. Radviliškyje, V. Kudirkos g. bute rastas
plastikinis maišelis, kuriame buvo balti milteliai, įtariama,
narkotinė medžiaga. Iš buto į Radviliškio ligoninės priėmimo
skyrių atvežta moteris, gim. 1994 m., įtariama, perdozavusi
narkotinių medžiagų.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi