Sensacijos paskelbimas – ne visada yra tavo bonusas, jis gali ir sujaukti gyvenimą

Sensacingų vaizdelių platinimas internete gali sulaukti ne tik didelio populiarumo, bet ir turėti ir neigiamas pasekmes. Ne visada žmonės pagalvoja, kad įspūdį darančios žinutės apie kito asmens gyvenimą išplatinimas gali juos įsukti į baudžiamąjį procesą. Taip atsitiko vienam 60-mečiui Pakruojo gyventojui, kuris pasidalijo automobilio registratoriaus užfiksuota medžiaga internete ir taip paviešino skaudaus įvykio baigtį.

Šis įvykis nutiko  balandžio 2 -osios pavakary. Pakruojo rajone, geležinkelio ruože „Radviliškis – Petrašiūnai“, šilumvežio tempiamų vagonų ratai ties žastu nutraukė 30 metų vyrui ranką, kurią jis pats ištiesė ant geležinkelio bėgių. Vyras priešinosi į įvykio vietą atvykusiems medikams ir neleido suteikti būtinosios pagalbos. Atvežtas į Respublikinę Šiaulių ligoninę jis ir toliau neprisileido medikų, todėl,  teikiant pirminę pagalbą, prireikė policijos pareigūnų pagalbos. Po to pakruojietis buvo išvežtas į Kauno klinikas. Deja, rankos prisiūti nepavyko, o vyras šiuo metu dėl sveikatos sutrikimų teismo sprendimu yra nukreiptas priverstinai gydytis psichiatrijos ligoninėje.                     

Po kurio laiko apie šį įvykį sužinojo ne tik įvykio vietoje dirbę medikai ir policijos pareigūnai, bet ir socialinių tinklų naudotojai. Vaizdo įrašą, kuris buvo užfiksuotas įvykio vietoje, pamatė ir nukentėjusiojo vyro artimieji. Buvo pradėti net du ikiteisminiai tyrimai: dėl neatsargumo įvykusio sunkaus sveikatos sutrikdymo ir dėl informacijos apie asmens privatų gyvenimą rinkimą bei tokiu būdu gautos informacijos viešą paskelbimą. Baudžiamojo kodekso 168 straipsnyje numatyta atsakomybė už informacijos apie  asmens privatų gyvenimą rinkimą ir tokiu būdu gautos informacijos viešą paskelbimą. Už šias nusikalstamas veikas asmuo gali būti baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

Tyrimas dėl informacijos apie šį įvykį paskleidimą interneto erdvėje, pareigūnus nuvedė pas Pakruojo  rajono medikus. Pasirodo, jog vaizdo įrašą užfiksavo Pakruojo rajono pirminės sveikatos priežiūros centro Greitosios pagalbos skyriaus automobilyje įrengtas vaizdo registratorius. Šis įrašas grupės darbuotojų buvo peržiūrimas kompiuteriu. Vienas iš darbuotojų savo mobiliuoju telefonu nufilmavo monitoriuje rodomą vaizdą ir jį išplatino. Vyras net nepagalvojo, kad daro kažką neteisėto. Baudžiamajame kodekse konstatuojama, kad tas, kas be asmens sutikimo viešai paskelbė informaciją apie kito žmogaus privatų gyvenimą, jeigu tą informaciją jis sužinojo dėl savo tarnybos ar profesijos arba atlikdamas laikiną užduotį, yra traktuojamas kaip nusikaltimas ir dėl to tenka stoti prieš teismą.

Kaltinamasis pripažino kaltę, gailėjosi padaręs nusikalstamą veiką ir atlygino padarytą žalą. Baudžiamojoje byloje priimtas sprendimas nutraukti ikiteisminį tyrimą ir atleisti kaltininką nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

Šiam ikiteisminiam tyrimui vadovavo Šiaulių apylinkės prokuratūra, o tyrimą atliko Šiaulių apskrities VPK Kriminalinės policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai.                                           

Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė 

Total
0
Dalinasi
Related Posts