Senjorams atskleistas psichologinio atsparumo receptas

Gruodžio 7 d. vyko Radviliškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšų finansuojamo projekto „Radviliškio rajono senjorų psichinės sveikatos stiprinimas: Kokybiškas gyvenimas be streso“ (SUT2020-367) paskaita ,,Kaip ugdomas psichologinis atsparumas?“ Ją vedė lektorė, Pakruojo „Atžalyno“ gimnazijos psichologė Inga Jankauskienė. Paskaita vyko virtualioje aplinkoje.

Tai jau antroji projekto pakaita. Senjorai nekantriai laukė paskaitos ir bendravimo su lektore Inga. Paskaitos dalyviai sužinojo, kaip prisitaikyti prie stresinių situacijų. Psichologinio atsparumo receptas: fizinis aktyvumas + protinis atsparumas + dvasinis atsparumas – visi šie komponentai įeina į psichologinį atsparumą.

Psichologinis atsparumas – tai gebėjimas sėkmingai susitvarkyti su kilusiomis nepalankiomis sąlygomis. Kartu tai – gebėjimas iš tos situacijos išeiti stipresniam, išmintingesniam ir daugiau galinčiam. Psichologiškai atsparaus žmogaus savybės: smalsumas, mokymasis iš patirties, prisitaikymas (žmogaus lankstumas), pasitikėjimas, artimi santykiai, emocinis intelektas. Empatija padeda būti psichologiškai atspariam. Savigyna – neleisti, kad mane skriaustų, kad manimi manipuliuotų.
Psichologinio atsparumo ugdymas: nepamiršti kiekvieną dieną užsiimti sau malonia veikla, nelyginti savęs su kitais, mokėti pasakyti ne, pastebėti save iš šono.

Visus šios paskaitos dalyvius ir tuos, kurie paskaitoje nedalyvavo, bet norėtų sudalyvauti, gruodžio 14 d. 11 val. Kviečiame į paskaitą „Kaip susidraugauti su savo emocijomis?“ Jeigu norite dalyvauti šioje paskaitoje, bet nesate užsiregistravę, pašome susisiekti su metodininke Živile ir užsiregistruoti.

Labai visų laukiame!

P. S. Jau užsiregistravusiems nieko papildomai daryti nereikia. Į paskaitą jungsimės įprastu būdu.

TAU informacija

Total
1
Dalinasi
Related Posts