Iškeliavo „parūgusi“ parama Ukrainai

Kelias savaites Radviliškio ligoninės garažuose „rauginta“ parama pagaliau iškeliavo į Ukrainą. Rajono valdininkai ir politikai sukruto tik sulaukę „Radviliškio krašto“ klausimų, kodėl delsiama išvežti gyventojų suneštus daiktus.

Savivaldybė kvietė paremti

„Radviliškio kraštas“ skelbė, kad paskubomis iš gyventojų surinkta parama ukrainiečiams nusėdo Radviliškio rajono savivaldybės įstaigos garažiukuose. Biurokratų kabinetuose įstrigo ir finansinės paramos draugaujančiam Umanės miestui skyrimas.
Nešti paramą draugaujančiam Umanės miestui kvietė Radviliškio rajono savivaldybės vadovai. Paramos rinkimui skyrė dvi dienas. Savivaldybės administracijos direktorė konservatorė J. Margaitienė džiaugėsi kraštiečių aktyvumu ir savo socialinio tinklo paskyroje skelbė nuotraukas. Nuvežti surinktus daiktus viešai žadėjo socialdemokratas rajono Tarybos narys K. Račkauskis. Tačiau po garsių pareiškimų valdininkai ir politikai nutilo, kol pažadų nepriminė „Radviliškio kraštas“.

Tikino laukę atsakymo

,,Laukiame iš Umanės atsakymo dėl paramos pasiėmimo nuo Ukrainos sienos iki Umanės. Tikimasi, kad  surinkta parama iš Radviliškio pajudės  kovo 17–18 d.”- redakcijai atsiųstame laiške aiškino savivaldybės atstovė spaudai E. Zoltnerienė.  

Nors surinkta pagalba šiaip ne taip išvežta, liko neišspręstas finansinės paramos klausimas. Rajono Tarybos narys nepartinis G. Lipnevičius siūlė skirti bent 50 tūkstančių eurų. Politiko manymu, ukrainiečiams galima drąsiai skirti biudžete politikų atlyginimams skirtas lėšas.

„Nemanau, kad politikai tam prieštarautų, tačiau mane nustebino kai kurių savivaldybės administracijos atstovų paaiškinimai, neva dar reikia sulaukti prašymo iš Umanės miesto. Visas civilizuotas pasaulis be atskirų prašymų remia Ukrainą, o mūsų valdžiukė muistosi. Jeigu „auksinės“ kėdės ir trinkelės jiems svarbiau, turėtų bent jau drąsos tai pasakyti,“- piktinasi G. Lipnevičius.

Padeda kitų valstybių savivaldybės

Ukraina su kelis kartus gausesnėmis Rusijos federacijos karinėmis pajėgomis kovoja nuo vasario 24-osios. Umanė apšaudyta jau pirmąją karo dieną, yra žuvusių ir sužeistų.

Kol Radviliškio valdžia trypčiojo vietoje, suskubo padėti kiti draugaujantys su Umane miestai. 

Umanės miesto savivaldybė skelbia, kad prieš keletą dienų gauta solidi parama iš Estijos Haapsalu miesto savivaldybės. Estai atgabeno greitosios pagalbos automobilių ir medicinos įrangos. „Tai leis kokybiškai ir greitai suteikti medicinines paslaugas bei išgelbėti ukrainiečių gyvybes šiuo sunkiu metu,“ – skelbiama Umanės savivaldybės pranešime.

Draugaujantis Lenkijos Lancuto miestas Umanės ugniagesiams padovanojo ugniagesių ekipuotės, reikalingos po sprogimų kylantiems gaisrams gesinti.  

Juozas Petrikas

Šiaip ne taip parama pasiekė Umanės miestą

Total
10
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Related Posts