Kokį guolį katei pasirinkti?

Katės yra vieni iš mieliausių, bet tuo pat metu ir aikštingiausių bei savarankiškiausių naminių augintinių. Tačiau, kad ir kokios savarankiškos jos būtų, šeimininkų rūpestis ir meilė yra būtina. Kiekvienas šeimininkas nori, kad jo auginama katė būtų sveika, linksma ir energinga, todėl, renkasi kokybišką maistą, aprūpina savo augintinį būtiniausiomis prekėmis. Na, o viena iš svarbiausių ir naudingiausių kačių priežiūros ir auginimo prekių – guolis. Katės praleidžia maždaug du trečdalius savo gyvenimo – miegodamos, todėl, normalu, kad kiekvienas šeimininkas nori suteikti savo katei patogią ir malonią vietą miegui. Dažniausiai, katėms nereikalinga šiluma ar išskirtinis komfortas, tačiau, jos siekia saugios miegojimo vietos, iš kurios galėtų stebėti aplinką. Daugelis kačių, taip pat, labai mėgsta turėti savo nuosavą miegojimo vietą, ypač tuose namuose, kur vyrauja nuolatinis šurmulys ar gyvena ir kiti gyvūnai. Miegodamos savo guolyje, katės paliks mažiau plaukų ant namuose esančių baldų. Na, o guolis taip pat pravers ir senesnio amžiaus katėms, turinčioms judėjimo problemų, kadangi, suteiks minkštą gulėjimo vietą ar net gali mažinti skausmą. Taigi, nenuostabu, kad katės guolis yra viena iš naudingiausių ir svarbiausių kačių priežiūros prekių. Tačiau, platus ir įvairus guolių pasirinkimas, neretai, apsunkina tinkamo pasirinkimą. Šiame straipsnyje rasite kelis patarimus, kurie padės išsirinkti tinkamą ir geriausią guolį savo katei?

Skirtingi guolių tipai 

Kačių guoliai gali būti įvairių formų ir stilių. Vienas iš populiariausių tipų – uždaro tipo guolis. Jis suteikia uždarą erdvę, kuri katei suteikia saugumo ir privatumo jausmą. Dėka šio tipo guolio, katė galės pasislėpti, tačiau puikiai pati stebėti aplinką. Paminkštinti guoliai – dar vienas guolių tipas. Jie suteikia minkštą pagrindą miegojimui, labai praverčia tiems, kurie augina senyvo amžiaus kates, turinčias judėjimo problemų, susiduriančias su kaulų ir sąnarių skausmais. Modernus pasirinkimas – šildomi kačių guoliai. Katės greitai užmiega šiltose vietose, o būtent tokia lova, šią vietą joms gali suteikti. Šildomos lovos gali pačios sušilti ir šilumą suteikti nuo paties katės kūno, o taip pat, gali būti elektrinės ir palaikyti pastovią temperatūrą. Sulankstomi guoliai – patogūs ir praktiški. Tai ne tik patogūs guoliai miegui, bet ir kelionėms, kadangi, juos sulanksčius, jie tampa labai kompaktiško dydžio. Toks guolis leis katei jaustis saugiai, net išvykų metu. Galiausiai, kačių guoliai gali būti ir guoliai-draskyklės. Tai itin praktiškas pasirinkimas, kadangi, toks guolis padeda nušauti du zuikius, vienu šūviu. Tokio tipo guolyje katė galės miegoti, o taip pat, ir pasigaląsti nagus ar pasirąžyti. Platus, tokio tipo guolių- draskyklių pasirinkimas tik Varlėje. Čia rasite didelį asortimentą ir žemas kainas. 

Nepamirškite atsižvelgti į katės guolio dydį

Kačių guoliai gali būti ne tik skirtingų tipų, bet ir skirtingų dydžių. Tinkamo dydžio pasirinkimas visiškai priklauso nuo katės veislės ar dydžio. Katės daug juda, siekdamos surasti patogiausią miegui pozą, jos dažnai suka ratus. Dėl šios priežasties, labai svarbu, kad guolis būtų pakankamai erdvus, kad katė galėtų tinkamai įsipatoginti. Teigiama, kad tinkamo dydžio lova yra ta, kuri leidžia katei lengvai išsiriesti, o išsirietus lieka šiek tiek laisvos vietos. Norėdami išmatuoti tinkamą dydį centimetrais, išmatuokite katę nuo galvos iki uodegos. Tačiau, nereikėtų rinktis itin masyvaus guolio, kadangi, katės jaučiasi saugesnės mažesnėse erdvėse.

Labai svarbu pasirinkti tinkamą guolio medžiagą

Medžiaga, iš kurios pagamintas katės guolis, taip pat, yra labai svarbus aspektas, į kurį būtina atsižvelgti. Kačių guoliai gali būti gaminami iš įvairiausių medžiagų. Tačiau, svarbiausia atminti, kad guolis turi būti pagamintas iš natūralios medžiagos. Natūralios medžiagos leidžia katės odai kvėpuoti, nekaupia drėgmės. Medvilnė, linas ir vilna – medžiagos, kurios yra laikomos tinkamiausiomis, guolių gamybai. Šios medžiagos neleis susidaryti nemaloniems kvapams, atsirasti pelėsiui. Taip pat, medžiaga turėtų būti ir lengvai valoma ir plaunama. Siekiant palaikyti higieniškumą, katės guolį reikėtų plauti kas kelias savaites. Venkite medžiagų, kurios yra papuoštos blizgučiais, karoliukais bei kitomis dekoracijomis, kurios gali kelti katės užspringimo riziką. Paprasta, vientisa medžiaga, kurią patogu ir lengva valyti – geriausias pasirinkimas.

Total
0
Dalinasi
Related Posts