Etniniai simboliai, ženklai ir raštai išlikę nuo senų laikų tarsi grandinė jungianti praeitį su dabartimi. Ką tik atidarytoje Šeduvos turgaus aikštėje vyko amatininkų kiemeliai – dirbtuvėlės, kuriuose užsiėmimus vedė Šiaulių apskrities tautodailininkai.
Etninius ženklus pristatė Šeduvos lopšelio – darželio “Boružiukų” grupės vaikai ir auklėtoja Roma Skestenienė.
Šiaulių “Aušros” muziejaus etnografijos skyriaus vedėja Sigita Milvidienė supažindino su juostų audime naudojamais ženklais ir simboliais.
Tautodailininkė Jolanta Kvedarienė visus norinčius mokino suverti šiaudines figūras, papasakojo apie šiaudinių sodų reikšmę ir prasmę.
Tautodailininkės, senojo mezgimo amato puoselėtojos Aurelijos Norvaišienės kiemelyje, nuo įvairiaspalvių kojinių, riešinių, pirštinių raibo akys. Kiekvienas galėjo pabandyti nusipiešti megzimo raštą.
Medžio drožėjas Dalius Udrakis pristatė savo darbus iš medžio. Tai įvairiais etniniais ženklais puoštos rankšluostines, šaukštai ir kiti dirbiniai.
Radviliškio rajono etninės kultūros ir amatų centro tautodailininkės Džiulija Džiaugienė, Toma Matulevičienė ir Evelina Buivydaitė kvietė dekoruoti medvilninius maišelius etniniais ženklais.
Tautodailininkus kalbinio ir visus susirinkusius linksmino Šiaulių “Rasos” progimnazijos mokytoja Rima Šereivienė ir jos vadovaujamas vaikų folkloro klubas “Čiutulis” ir stilizuoto folkloro grupė “Rasgauda”.
Projektą “Lietuvių etniniai ženklai: praeities ir dabarties sąsaja” parengė Radviliškio viešosios bibliotekos Šeduvos ir Alksniupių filialai. Finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.
Šeduvos bibliotekos inf.