Socialiniai tinklai

Aktualijos

Vitas Tomkus: SVEIKI ATVYKĘ Į GEROVĖS VALSTYBĘ, arba KIENO SĖDYNĖ SALDESNĖ?

Avatar

Paskelbta

data

Skandalingasis Sorošas ir jo išperėti sorososai pasižadėjo iš mūsų padaryti piliečius. Prikūrė pilietinių institucijų įvairiausių, dar keistesnių direktorių iš gatvės pasirinko, o likusius apskelbė žmonių mase. Iš kurios galėjai numinkyti – ką panorėjęs.

Ir kas tik mūsų neminkė! Minkė ir mindė, kas tik netingėjo. Daug garbingų ir iškilių lietuvių buvo sumindžiota: pasaulinio garso aktorių ir režisierių, poetų ir muzikos virtuozų. Elitinėse gretose išliko tik betaučiai, belyčiai, bekiaušiai ir bebalsiai. Prisitaikėliai ir pataikūnai. Mokantys tik į grandinę susikabinti ir ant kaimynų, rusų bei baltarusių, paloti. Dar bandė išmokti juočkiams batus bučiuoti, bet, kaip tyčia, tą dieną Vilniuje ekskursijų iš Afrikos nebuvo. Todėl elitui kaip visada teko tenkintis senu potraukiu – laižyti viršininkams užpakalius. Kad tik už tai Sorošas sumokėtų!
Taip sorososai mokino mus tapti piliečiais, nes tokie dar nebuvom. Rusijai jau nepriklausėm, Europa dar nepriėmė, o Amerika žalių kortų nedalino – buvome per daug raudoni. (Trūko net šešių spalvų!)
Bet prieš tai dar buvo referendumas.

Mainais gavome alaus su skalbimo milteliais už dyką. Alkoholikai, kurie prieš vartodami bandė tai suplakti, prabalsuoti suspėjo, bet iki koronoviruso neišgyveno. Atsargesni elgėsi apdairiau: prabalsavę, gėrė iki apsišlapinimo, o tik tada naudojo skalbimo miltelius. Po to vėl gėrė, kol pagaliau tapo normalūs piliečiai, kuriems kur gera ir gerai gali išgerti – ten ir Motina Tėvynė. Matyt, panašiai elgėsi ir referendumo organizatoriai, nes dvi dienas iš eilės vietoj vienos prapylė!

Reikia pasakyti, kad mūsų Homo sovietikus valdžioje nieko naujo neišrado. Rusai balsuoti mandarinais viliojo, mūsų pilietinę visuomenę parsidavusi valdžia papirko alkoholiu. (Nemanykit, kad taip lengva blaiviam piliečiui atsisakyti savo tėviškės.) Tik baisu, kad neįsiamžintume kaip girto referendumo amžininkai. Nes vėliau bus nepatogu girtis, kad girti piliečiai mus į Europą atvedė.

Kai pagaliau tauta išsiblaivė, buvo jau vėlu. Pilietis Petras, sugrįžęs iš Briuselio, paaiškino, kad savo suverenitetą mes iškeitėme į ES pilietybę. Pasigyrė, kad pats vienas už mus visus viską nusprendė, viską sutvarkė ir visus patvarkė. Ką galėjo – išsiderėjo, ko negalėjo – to negalėjo. Kol kas galėjome uždaryti elektrinę, privatizuoti Mažeikių naftos gamyklą ir supjaustyti žvejybinius laivus. Mainais leido nepirkti pigių dujų iš rusų, dar pigesnės elektros iš baltarusių ir vietoje tautinės atributikos visas vaivorykštės spalvas naudoti.

Na, o ką tuo metu darė piliečiai sorososai? Sorošą iščiulpė, atvėrė visuomenę, atsivėrė pasauliui, atsitvėrė nuo marginalų, atsižegnojo nuo vietos papročių, senbuvių, religijos, abėcėlės, tėvų, vaikų, žmonų, senolių tradicijų ir prosenelių žemės. Už tai pažadėjo sukurti Gerovės valstybę. Kada ir kam – nepatikslino. Bet žmonės ne akli, patys mato, kad prisitaikėliai ir palaižūnai prie visokių valdžių gerovėje gyvena. Ir prie ruso, ir prie švedo. Sugyvena gerai ir su ES biurokratais. O kad visiems gerai būtų, žada „žolytę“ legalizuoti. Netrukus trauksime dūmą, kaip tie indėnai „Taikos pypkę“ su svetimšaliais užkariautojais, savo gimtas prerijas į „ugninį vandenį“ ir veidrodėlį išmainę. (Įtariu, kad dėl alaus butelio net indėnai okupantams būtų neparsidavę.)

Jau beveik aišku, kad Trampo respublikonai pralaimėjo. Ukrainoje ir Kinijoje nupenėtas Baidenas amerikietišką demokratiją iškeitė į pideraldemokratiją. Iškart po impičmento ruošiasi visas lytis sulyginti – tik ne pjaustydamas, o uždrausdamas turėti išskirtinę lytį. Trampą ruošiasi iškastruoti, kad jokiame filme nė kadro apie jį neliktų, aštrius pasisakymus blokuoti, respublikonus užtildyti, kitaminčius uždaryti, karingiausius, kurių nespėjo nušauti, nuteisti, o Kapitolijaus teritoriją aptverti.

Pideraldemokratai triumfuoja. Vasalai kaifuoja. Sorososai Lietuvoje juos aklai mėgdžioja: kolekcionuoja svetimšalius prezidentus, kuriuos jie pasirenka, o mes išlaikom. Kad neišsilakstytų po svietą su Svieta. Pinigų tam turėtų užtekti. Jeigu pritrūks, subingalvių valdžia pabrangins „Nepriklausomybę“, kažkodėl angliškai pavadintą, arba užgrobs kokį Medicinos arba Šiaulių banką, kurie kol kas dar švedams nepriklauso.
O ką šiuo metu veikia Sorošo išgimdyta pilietiška visuomenė?

Kovoja su korupcija. Deja, ne valdžioje. Pardon, apsirikau: kaip tik valdžioje! Susispietė aplink švedų statytinį Nausėdą ir įkūrė „Skaidrumo akademiją“. Kovai su korupcija. O kad joje parinkti kadrai korupciją gerai išmano – niekas neabejoja. Muravjovo sorososų organizacija moka savivaldybes ir verslininkus reketuoti, STT bet kada gali ką reikia suimti ir be teismo uždaryti, vyrai iš Ignitis puikiai išmano, kaip tą grobį išsidalinti, panašiai kaip mūsų akcijas iš valdiškos Ignitis kompanijos, o jų aukštas ir gražus vadovas, žino kur tuos pinigus galima greitai ir saugiai išsiplauti. Graži kompanija – nieko nepasakysi. Todėl nieko ir nesakau, tik pats sau rašau, vis mėgindamas atspėti, ką daro pilietinė visuomenė, kuriai Sorošas kasmet milijonus skiria?

Jeigu laižydama globalistų sėdynes, valdžia tikisi į „auksinį milijardą“ pakliūti, šansų turi kaip visi. Trys šimtai milijonų iš JAV, pusė milijardo iš ES (įskaitant Didžiąją Britaniją), dar du šimtai milijonų vakansijų lieka kiniečiams, indusams, pakistaniečiams, šeichams, o gerai sugrūdus, dar koks viena kitas rusas tilptų. (Specialiai lietuviams, kad būtų ant ko loti.) Tad kam plėšytis ir su tėvynainiais draskytis? Man labai nepatinka vulgarūs išsireiškimai, bet dar labiau nepatinka subinlaižiai valdžioje. Nieko negaliu su savimi padaryti. Kitaip jaučiuosi prisitaikėliu. Nes esu priverstas taikstytis su subinlaižiais valdžioje.

Taip negražiai prasivardžiuodamas, kalbu ne tik apie naują seimą. (Nors daug kam ten irgi svetimi užpakaliukai patinka.) Šį kartą rašau apie parsidavėlius ir išdavikus, kurie pardavė Sąjūdžio idealus ir Lietuvą Tėvynę. Kalbu apie tuos šlykščius padarus (kas nori, gali vieną raidę pakeisti), kurie laižo svetimšaliams užpakalius, vardan savo asmeninės gerovės, o ne tos, kurią mums Nausėda žadėjo.

„Elitas“, demonstruojantis save televizoriuose, tik vaizduoja, kad valdo mūsų valstybę, nes faktiškai valdomi yra patys. (Už pinigus.) O per juos ir mes jau į gardus suvaryti. (Be pinigų.) Arba, kaip madinga dabar sakyti, – į ūkius. Gal tai aliuzija į Orvelo „Gyvulių ūkį“, gal – į gyvulius, kuriuos išpjauti nespėjo? O štai ką reikės su mumis daryti, kuomet į laisvę pasileisime, niekas nežino. Ir net nenori žinoti, nes neskaičiuoja, kiek laiko ir lėšų prireiks ekonomikai atstatyti. Valdžiai tai kas – atsistatys greitai. O kas bus su paprastais piliečiais? Ar neišnyks nebūtyje? Ką atsakys sorososai savo patronui Sorošui, kai jis paklaus, kur išgaravo jo sukurta pilietinė visuomenė?

Kad ir tie patys jo nupenėti žurnalistai. Kur jų pilietiškumas? Kodėl per spaudos konferencijas nė karto nepasiteiravo storų pasturgalių, kodėl valdžia naudojasi ofšorais? Gal bent kokį garsą būtų išgirdę? (Maža kas gali nutikti valdininkams iš baimės.) O kad žurnalistams patiems yra pilnos kelnės baimės, neseniai patys per nelaisvą televiziją išsidavė. Be jokios gėdos ir sąžinės jaunutis vedėjas maivydamasis prisipažino, kad iš Sorošo fondo šimtą tūkstančių su viršum jų televizija gavo. Tik nepasakė, už ką? O taip knietėjo užduoti paprastą klausimą: „Už ką, vaikeli, už ką jums tokius pinigus skyrė? Kad būtumėte geri ir mamytės klausytumėt? Ar tėvelio iš konservatorių partijos, kuris per rinkimus net pusšimtį tūkstančių eurų jums nepagailėjo?..“ Taip pat nepaaiškinęs – už ką? Galbūt už klausimą, kurio nepaklausė. Pavyzdžiui, kodėl valstybei už Austėjos sklypą tik vieną eurą išstenėjo? (Ar nekeista, kad toks šykštus savo valstybei seniokas po to ją nori valdyti?!)

Dar nepilietiškiau elgiasi piliečių išlaikoma LRT. Nei vieno kitaminčio, jokio normalaus oponento, vien tiktai kažkokia „melagiena“. (Beje, idiotiškas terminas jų pačių sugalvotas.) Visos „kalbančios galvos“ atrodo kaip suneštos iš mūšio lauko su rusais. Kas antras žodis – rusai puola. Gal ir gerai, kad ankstesnis seimas nuodugniai LRT finansų netikrino. Būtų televizijos pastatas pradėjęs dvokti. Tiek daug prodiuserių su Monika būtų į kelnes pridėję. Nes vos finansinių dokumentų pareikalavus, dalis LRT darbuotojų į lauką vėdintis išlėkė. (Atseit, į mitingą.)

Ar susimąsto išverstaskūriai, jog, panaikinus suverenias valstybes, nebereikės ir vietinių „supervaizerių“ (liet. prižiūrėtojai). Kai jau visi piliečiai bus sužymėti ir globalizuoti, pirmiausiai bus pašalinti parsidavėliai. Nes aferų liudininkai sistemai per daug pavojingi. O likę gyvi pataikūnai ir prisitaikėliai nebegalės vartytis eteryje kaip inkstai taukuoti. Nes globaliame pasaulyje tokių bus dar daugiau. Sunku bus ne tik konkuruoti, bet ir prie didesnės svetimšalių sėdynės prisigrūsti. Nes brangių užpakalių skaičius taipogi sumažės iki minimumo. Tad prie jų prisikapstyti mūsiškiams nebebus jokių šansų.

P.S. Nebegaliu toliau rašyti, nes vis labiau noriu keiktis. Blogiausia, kad ne mūsų sąjungininkų anglų, o rusų, blt, kalba! Štai ką su manimi marionečių valdžia ir Sorošo nupirkta pilietinė visuomenė padarė…

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Ligoninėje dviejų kabinetų remontas – už milijoną…

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio ligoninė pastaruoju metu garsėja brangiais Viešaisiais pirkimais. Paskutinis ligoninės vadovų pageidavimas Tarybai – leisti vykdyti geriatrijos konsultacinio kabineto ir dienos stacionaro įrengimo projekto viešuosius pirkimus ir pasirašyti pirkimų sutartis.

Ar atsiras reikalingų specialistų?

Kyla klausimas, ar Radviliškio ligoninei reikalingas geriatrijos dienos stacionaras bei konsultacinis kabinetas – juk ligoninėje yra Slaugos ir palaikomojo gydymo skyrius, kuris teikia paslaugas vyresnio amžiaus pacientams. Geriatrijos dienos stacionaruose 60-ies metų ir vyresnio amžiaus žmonėms teikiama kompleksinė pagalba – medicininė, psichologinė ir socialinė priežiūra, atliekamas visapusiškas paciento ištyrimas, diagnozuojami ir gydomi specifiniai geriatriniai sindromai ir lėtinių ligų paūmėjimai, stengiamasi pagerinti pacientų funkcinę būklę, gyvenimo kokybę, teikiamos rekomendacijos dėl tolimesnio gydymo.

Ir dar klausimas, ar atsiras specialistų, pageidaujančių dirbti už taip brangiai įrengtame dienos stacionare. Žinoma, jog šiuo metu Lietuvoje trūksta gydytojų geriatrų, nes tai ne pati patraukliausia sritis medikui – juk gydytojas visuomet nori matyti savo pacientą išgijusį, sustiprėjusį, o čia yra priešingai. Tačiau ligoninės direktorius nusiteikęs optimistiškai – jis planuoja pirmiausiai įvykdyti viešuosius pirkimus, o vėliau įdarbinti  ir sveikatos priežiūros specialistų komandą. Planuojama, jog komanda bus gausi, ją sudarys gydytojas geriatras, bendrosios praktikos slaugytojas, slaugytojo padėjėjas, kineziterapeutas, ergoterapeutas, medicinos psichologas ir socialinis darbuotojas.

Tik ar atsiras tokių specialistų – šiuo metu ligoninėje trūksta 15 įvairios kvalifikacijos medicinos specialistų.

Geriatrijos kabinetui – beveik 300 tūkst. eurų

Verčia suabejoti ir  šio konsultacinio kabineto  bei dienos stacionaro įrengimo kaina. Pasak Radviliškio ligoninės direktoriaus Vaido Smalinsko, šio projekto tikslas – VšĮ Radviliškio ligoninės II korpuso 2 aukšte esančiose patalpose įkurti geriatrijos konsultacinį kabinetą ir 6 vietų dienos stacionarą. O už projekto įgyvendinimui skirtus 283 tūkst. eurų numatyta atlikti patalpų remontą, lifto atnaujinimą bei įsigyti reikalingą medicininę, virtuvės, vonios kambario, kompiuterinę ir kitą įrangą bei įrenginius, kineziterapijos ir ergoterapijos įrangą ir priemones, baldus specialistų darbo vietoms, virtuvei, palatoms, procedūrų kabinetui, laukiamajam, pagalbinėms patalpoms. Šiuos darbus numatoma atlikti iki 2022 m. spalio 31 dienos.

Visus nustebino daugiau nei įspūdinga suma kabinetų remontui bei menkavertei įrangai įsigyti – 283 tūkst. eurų, arba suprantamiau – milijonas litais už dviejų kabinetų įrengimą, kuriame viename iš jų bus 6 lovos, o kitas – konsultacinis kabinetas. 

Kadangi  jau žinoma, jog leidimas  įrengti geriatrijos dienos centrą bei konsultacinį kabinetą Tarybos bus duotas, lauksime šio prabangaus konkurso pabaigos ir informuosime skaitytojus, kas ir už kiek buvo pirkta. 

Jonas Petrikas

Skaityti daugiau

Aktualijos

Statinių savininkai ir naudotojai, sustiprinkite statinių priežiūrą žiemos sąlygomis

Avatar

Paskelbta

data

Prasidėjus permainingiems orams, kai dienomis temperatūra priartės prie nulio, ant namų stogų formuosis varvekliai ir susidarys pavojingos sniego nuošliaužos. Varveklis, krentantis nuo stogo, gali stipriai sužaloti ne tik praeivius, bet ir apgadinti šalia namo stovinčius gyventojų automobilius.
Bendro naudojimo teritorijų, gatvių, šaligatvių valymą ir priežiūrą turi organizuoti seniūnijos. Daugiabučius namus administruojančios bendrijos ar pastatus administruojančios įmonės, kol dar neįvyko nelaimė, turėtų nedelsdami pasirūpinti gyventojų ir jų turto saugumu: nudaužyti varveklius bei nukasti sniegą tose vietose, kur gali susidaryti pavojingos nuošliaužos. Prieš pradedant tokius darbus, vietas, kuriose kyla pavojus praeivių gyvybei ar gyventojų turtui, būtina aptverti įspėjamosiomis juostomis. Privačių namų savininkai arba nuomininkai turi užtikrinti praeivių saugumą, tad būtina nukasti sniegą, nukapoti susiformavusį ledą, slidžias vietas pabarstyti smėlio mišiniu.

Labai aukštai kabančių varveklių patiems gyventojams šalinti nepatartina, nes tam reikia specialios technikos bei įrangos. Privačių namų savininkams, nusprendusiems pašalinti varveklius, reikėtų laikytis pagrindinių saugumo taisyklių: 

1. Niekada nelipkite ant apsnigto ar apledėjusio stogo daužyti varveklių.

2. Niekada nestatykite kopėčių tiesiai po kabančiais varvekliais, neremkite kopėčių į apledėjusius vandens surinkimo latakus.

3. Kopėčias statykite ant lygaus ir stabilaus pagrindo.

4. Įsitikinkite, kad krisdami nudaužyti varvekliai neužkris ant žmonių, naminių gyvūnų ar asmeninio turto. Jei įmanoma, teritoriją, į kurią gali kristi varvekliai, aptverkite apsaugine juosta.

5. Varveklius daužykite pakankamo ilgio medine kartimi, kad pats nesusižeistumėte.

6. Daužydami varveklius nenaudokite perteklinės jėgos. Per smarkiai daužant varveklius galima pažeisti stogo konstrukcijas. Jei varvekliai masyvūs ir jų neįmanoma lengvai nudaužti, kreipkitės į profesionalias tarnybas.

7. Niekada nedaužykite varveklių, jei arti yra elektros perdavimo linijos ar kitų komunikacijų. Medinė kartis, kurią naudojate varvekliams daužyti, turi būti trumpesnė nei atstumas iki laidų.

8. Nudaužytus varveklius būtina nedelsiant nustumti nuo šaligatvio ar tako.

Kad būtų išvengta varveklių susiformavimo, reikia:

1. Laiku ir saugiai pašalinti sniegą nuo stogo.

2. Įrengti tinkamą palėpės apšiltinimą, kad namų šiluma nepatektų pro stogo dangą, netirpdytų sniego ir neformuotų varveklių.

3. Įrengti vandens latakų elektrinį apšiltinimą – neužšaltų vandens latakai ir nesusiformuotų varvekliai.

Eidami į darbą, mokyklą ar grįždami namo stenkitės išvengti žiemos pavojų. Labai atsargiai lipkite apledėjusiais laiptais, nepaslyskite leisdamiesi nuokalne ar eidami šaligatviu, nevaikščiokite arti aukštų pastatų, nestatykite prie jų ar apsnigtų medžių automobilių. Įspėkite vaikus apie gresiančius pavojus ir nepalikite mažamečių lauke be priežiūros.

Primename statinių savininkams ir naudotojams, kad būtina sustiprinti statinių priežiūrą žiemos sąlygomis.

Žiemą ant statinių stogų kaupiasi sniegas, o atšilus orui – ledas ar vanduo ir labai padidėja apkrovos. Tokie pokyčiai veikia statinius ir gali sukelti griūtis ar avarijas. Statinio konstrukcijų mechaniniam atsparumui ir pastovumui poveikį gali sukelti sniegas, ledas ar tirpstančio sniego ir ledo vanduo, užkemša lietaus nutekėjimo sistemas, bėga ir patenka ant statinio konstrukcijų. Šąlant vanduo ardo ir gadina konstrukcijas, mikroplyšiai didėja, veikiami temperatūrų skirtumo.

Siekiant išvengti galimų avarijų ir nelaimingų atsitikimų, reikia būtinai stebėti sniego storį, apledėjimus ir jų poveikį statiniams bei aplinkai. Susikaupęs sniegas, ledo varvekliai turi būti šalinami nuo statinių išorinių konstrukcijų. Nuo laiptelių, šaligatvių, takelių ir prieigų turi būti nuvalytas sniegas, pabarstyta smėliu. Tokiu būdu galima išvengti nelaimių ir skaudžių pasekmių.

Prašome visų atsakingų asmenų už statinių priežiūrą imtis reikalingų priemonių nelaimėms išvengti.

Priešgaisrinė gelbėjimo valdyba

Skaityti daugiau

Skaitomiausi