Šeduvos gimnazijos šimtmečio proga atidengtas paminklinis akmuo


Šeduvos gimnazijos 100 – mečio proga, prie 1940-aisiais metais atidarytos dviaukštės mūrinės mokyklos Panevėžio gatvėje vyko akmens, skirto mokyklos šimtmečiui, atidengimas.  Jo autorius ir architektas – buvęs mokyklos abiturientas Renaldas Skromanas. Tai jo dovana Šeduvos mokyklai jubiliejaus proga.

Akmenį atidengė buvę mokyklos direktoriai Valentinas Paliūnis, Antanas Lapinskis, Saulius Atalas Valčiukas, Kazimieras Augulis. Šeduvių šnekta į visus kreipėsi Šeduvos miesto ir Radviliškio krašto Garbės pilietė, šviesuolė, etninės kultūros puoselėtoja Emilija Brajinskienė: ,,Būkit pasveikinti, sugrįžę į savo jaunystės miestą“, – sakė ji. Kalbėtoja pastebėjo, kad laikai keičiasi, bet nesikeičia žmogiškosios, krikščioniškosios vertybės, pagal kurias turi gyventi kiekvienas. Gimnazijos direktorius padėkojo visiems, kurie, nešdami po mažą akmenėlį, sukūrė tokį didingą paminklą ir pakvietė aplankyti gimnazijos edukacines erdves, parodas, muziejų.
Prie paminklinio akmens taip pat buvo pagerbtas kraštotyrininkas Vidmantas Vingelis, kuris savo eksponatais prisidėjo prie gimnazijos Antano Bukausko kraštotyros muziejaus.
Iškilmingame paminklinio akmens atidengime dalyvavo Šiaulių vyskupas E. Bartulis, LR Seimo nariai A.Butkevičius ir A. Gaidžiūnas, Radviliškio rajono meras A. Čepononis, savivaldybės tarybos nariai G. Lipnevičius, V.  Aleknienė, J.Baublys bei  gausiai susirinkę buvę ir esami mokiniai, šeduviai ir svečiai.
Po paminklinio akmens atidengimo, vyko šventiškas koncertas. Renginio metu šokių mokytojai Joanai Vasiliauskienei ir buvusiam mokyklos direktoriui Antanui Lapinskiui buvo įteikti aukščiausi Radviliškio rajono savivaldybės apdovanojimai – mero Padėkos ženklai.
Vakare šventė tęsėsi lauke, skambėjo dainos, šokių aikštelėje sukosi poros. Kartų susitikimą vainikavo fejerverkai, į kuriuos žiūrint ne vieno mintyse skambėjo gimnazijos himno žodžiai: „Didžiuotis mes galim šventove sava.“

„Radviliškio krašto“ informacijaTotal
0
Dalinasi
Related Posts