Šeduvos darželinukai kartu su ornitologu stebėjo paukščius

Įgyvendinant Radviliškio rajono savivaldybės aplinkosauginio švietimo projektą „Aš – žemės dalelė“, Šeduvos lopšelyje-darželyje pirmadienį apsilankė svečias ornitologas Gediminas Petkus. Jis vaikams papasakojo visokių visokiausių įdomybių apie paukščių įvairovę, jų gyvenimo ypatumus, apie tai, kaip reikia rūpintis paukšteliais.

Visi kartu mokėsi pažinti Šeduvos miestelio ir apylinkių paukščius, atskirti juos iš išvaizdos ar tam tikrų elgesio bruožų: gandrus, strazdus, zyles, žaliukes, startas, kieles, liepsneles, pelėdas, genius, kėkštus ir kitus paukštelius.

Vaikai sužinojo, kokiuose inkiluose paukšteliai gyvena ir kodėl reikia valyti paukščių namelius, išbandė profesionalią įrangą paukščiams stebėti – žiūronus ir teleskopą. Ugdytiniai darželio teritorijoje stebėjo paukštelius inkiluose, net surado medžiuose pasislėpusiuose lizduose tupinčius paukštelių jauniklius. Ornitologas demonstravo inkilus, lizdelius, rodė knygeles. Svečias kartu su vaikais darželio teritorijoje priskaičiavo apie 30 paukščių rūšių.

Šeduvos lopšelis-darželis įsigijo ornitologo Gedimino Petkaus edukacinius tentus „Paukščiai“ ir „Vabzdžiai“. Ta proga vyko šių tentų, papildžiusių Šeduvos lopšelio-darželio edukacines erdves, pristatymas ir atidarymas. Pats autorius perkirpo simbolinę atidarymo juostelę. Tente vaizduojami paukščiai, prie paukščių nuotraukų yra pateikti QR kodai. Juos nuskaičius telefonu galima girdėti pasirinkto paukščio giesmelę, tad vaikai galės mokytis ne tik paukščius ir jų giesmes, bet ir spalvas, raideles ir kt. Visi tente pavaizduoti paukščiai gyvena darželio teritorijoje arba gretimoje aplinkoje už tvoros. Vabzdžių tentas labai ryškus ir skatina kelti klausimus apie vabzdžių įvairovę ir domėtis plačiau. Jis įkurdintas prie vabaliukų viešbučio.

Stengiamės ugdyti vaikų meilę gamtai, o ypač artimiausiems vaikų draugams – paukščiams.

Šeduvos lopšelio-darželio informacija

Total
3
Dalinasi
Related Posts