Kaip politikas užsimanė geradariu būti už valdiškus pinigus

Paskutiniu metu kas kaip išgali ir kaip moka, remia Ukrainą. Dėl Rusijos Federacijos karo veiksmų, kurie šiurkščiai pažeidžia tarptautinės teisės normas bei tarptautines sutartis, didžiulius nuostolius patiria ukrainiečių tauta. Kaip retai kada anksčiau, žmonės kartais aukoja savo ir taip nedideles lėšas, paremti nepriklausomą Ukrainos Respubliką. Jau anksčiau esame rašę apie tai, kad radviliškiečiai, vedini gerų tikslų, padovanojo Ukrainai savo dar gerus nuosavus visureigius. Mūsų politikai sumąstė kitaip – geradariais dėsis už valdiškus pinigus.

Prašė apsieiti be politikos

Kreipimąsi į Radviliškio rajono savivaldybės merą ir Tarybos narius parašė socialdemokratas Kazimieras Račkauskis. „Labai visų prašau, šį kartą padarykime be biurokratijos ir be politikos“, – bandė visiems „užminti ant sąžinės“ politikas. Pabuvojęs Ukrainoje, jis neva pamatė, kad tikrai reikalinga pagalba – ukrainiečiai ruošiasi mūšiams ir jiems reikalingi automobiliai. Kreipdamasis į Tarybą, K. Račkauskis numatė ir sumą, už kurią žada pirkti du visureigius ir pats pristatyti į teritorinius gynybos štabus – 15 tūkst. eurų.

Siūlosi už 15 tūkst. eurų nupirkti du visureigius

Artimiausio savivaldybės Tarybos posėdžio darbotvarkėje numatyta svarstyti šį klausimą. Parengtas sprendimo projektas iš savivaldybės biudžeto (tai yra, iš mūsų visų, mokesčių mokėtojų, pinigų) šiam politiko pageidaujamam pirkiniui skirti 15 tūkst. eurų. Pasak K. Račkauskio, šios sumos dviems visureigiams turėtų užtekti.

Įsigyti normalų visureigį už 7,5 tūkst. eurų – įmanoma?

Pasižvalgius po skelbimų portalus, kur parduodami naudoti automobiliai, matyti, kad vieną visureigį įsigyti už 7,5 tūkst. eurų yra gana sudėtinga. Aišku, jų yra ir pigesnių, tačiau daugiau nei dvidešimties metų „amžiaus“ ir galimai turintys gedimų. Ar naudotas ir už valdiškas lėšas pirktas automobilis sėkmingai pasieks Ukrainą ir kiek kilometrų ten jam pavyks nuvažiuoti – klausimas lieka neaiškus. Yra žinomi atvejai, kada kitos savivaldybės (redakcijai ši savivaldybė žinoma) biudžetinė įstaiga pardavė autobusą už metalo laužo kainą ir išsiuntė į Ukrainą. Deja, šiam autobusui tikslą sėkmingai pasiekti nepavyko – pakeliui jis ėmė ir sulūžo.

Kaži, kaip elgsis mūsų politikai, kai darydamiesi reklamą už savivaldybės biudžeto pinigus, savo pirktais visureigiais teritorinės gynybos štabų nepasieks? Ar numes kur vidury karo lauko ir, patys pasprukę, dėsis gerą darbą padarę, o gal ir sėkmingai automobilius ukrainiečiams padovanos, nepamiršdami tuo pasigirti „feisbukuose“, belieka tik spėlioti.

Dėl šio sprendimo balsuos Taryba ir spręs, ar skirti 15 tūkst. eurų seniems „trantams“, kurie gali nepasiekti Ukrainos, ar ne. Apie priimtus sprendimus informuosime kituose savaitraščio „Radviliškio kraštas“ numeriuose.

Ignas Rugelė

Total
9
Dalinasi
Related Posts