Meras vėl „dėjo džiazo“?

Pasidomėję rajono vadovų darbotvarke, savaitraščio „Radviliškio krašto“ žurnalistai buvo nustebę, kai mero darbotvarkėje pamatė įrašą: „2019-11 04–08 Meras nedirba“. Kadangi nebuvo nurodyta priežastis, kodėl meras nedirba, iškilo įvairių prielaidų: gal meras serga (būtų keista, nes jokių teismo posėdžių nenumatoma), gal atostogauja, o gal išvykęs į kokią nors užsienio komandiruotę…

Pasidomėjus kaimyninių rajonų merų darbotvarkėmis, paaiškėjo, kad jos ne tokios paslaptingos – darbotvarkėse paaiškinama, kad rajono meras nedirba dėl ligos ar kad atostogauja. Pasiteiravome rajono savivaldybės atstovo spaudai, dėl kokios priežasties meras savaitę nedirba ir gavome atsakymą, jog mero A. Čepononio nedarbo priežastis nenurodoma „dėl asmens duomenų apsaugos“.

Beje, verta pastebėti, jog meras yra politikas, viešas asmuo ir jo rinkėjai turi teisę žinoti apie jo nedarbo priežastį. Meras – ne savivaldybės darbuotojas, dirbantis už 500 atlyginimą, o politikas, kurio atlyginimas siekia 3893 eurus. Juk net premjero S. Skvernelio ligos diagnozė buvo paviešinta, nes jis – viešas asmuo. Pakomentuoti šią situaciją redakcija paprašė Žurnalistų etikos inspektoriaus. Inspektoriaus nuomone, „žurnalistai turi teisę gauti ir viešai skelbti informaciją apie mero darbotvarkę, o nurodant, kad meras
savaitę nedirba, pateikti informaciją apie nebuvimo darbe (darbo funkcijų neatlikimo) priežastis. Tokios informacijos skelbimas atitinka viešąjį interesą. Rėmimasis asmens duomenų apsauga šioje situacijoje tikrai nėra tinkamas argumentas, kodėl visuomenė neturėtų žinoti apie viešojo asmens nepasirodymo darbe priežastis (teisinius pagrindus)“.

Belieka manyti, kad rajono meras A. Čepononis švenčia savo 60 – mečio jubiliejų, o per šventinius rūpesčius pamiršo savivaldybės klerkus informuoti, ką parašyti jo darbotvarkėje, kokias nedarbo priežastis nurodyti. Pats meras savaitraščio redakcijai sakė, jog šiuo metu atostogauja.
Suprantame, kad meras šventė apvalų jubiliejų, gal politikas užsišventė, tačiau reikėtų rajono gyventojus – savo rinkėjus – informuoti, dėl kokių priežasčių šią savaitę nedirba.

„Radviliškio krašto“ informacija

Total
11
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts