Socialiniai tinklai

Aktualijos

Meras vėl „dėjo džiazo“?

Avatar

Paskelbta

data

Pasidomėję rajono vadovų darbotvarke, savaitraščio „Radviliškio krašto“ žurnalistai buvo nustebę, kai mero darbotvarkėje pamatė įrašą: „2019-11 04–08 Meras nedirba“. Kadangi nebuvo nurodyta priežastis, kodėl meras nedirba, iškilo įvairių prielaidų: gal meras serga (būtų keista, nes jokių teismo posėdžių nenumatoma), gal atostogauja, o gal išvykęs į kokią nors užsienio komandiruotę…

Pasidomėjus kaimyninių rajonų merų darbotvarkėmis, paaiškėjo, kad jos ne tokios paslaptingos – darbotvarkėse paaiškinama, kad rajono meras nedirba dėl ligos ar kad atostogauja. Pasiteiravome rajono savivaldybės atstovo spaudai, dėl kokios priežasties meras savaitę nedirba ir gavome atsakymą, jog mero A. Čepononio nedarbo priežastis nenurodoma „dėl asmens duomenų apsaugos“.

Beje, verta pastebėti, jog meras yra politikas, viešas asmuo ir jo rinkėjai turi teisę žinoti apie jo nedarbo priežastį. Meras – ne savivaldybės darbuotojas, dirbantis už 500 atlyginimą, o politikas, kurio atlyginimas siekia 3893 eurus. Juk net premjero S. Skvernelio ligos diagnozė buvo paviešinta, nes jis – viešas asmuo. Pakomentuoti šią situaciją redakcija paprašė Žurnalistų etikos inspektoriaus. Inspektoriaus nuomone, „žurnalistai turi teisę gauti ir viešai skelbti informaciją apie mero darbotvarkę, o nurodant, kad meras
savaitę nedirba, pateikti informaciją apie nebuvimo darbe (darbo funkcijų neatlikimo) priežastis. Tokios informacijos skelbimas atitinka viešąjį interesą. Rėmimasis asmens duomenų apsauga šioje situacijoje tikrai nėra tinkamas argumentas, kodėl visuomenė neturėtų žinoti apie viešojo asmens nepasirodymo darbe priežastis (teisinius pagrindus)“.

Belieka manyti, kad rajono meras A. Čepononis švenčia savo 60 – mečio jubiliejų, o per šventinius rūpesčius pamiršo savivaldybės klerkus informuoti, ką parašyti jo darbotvarkėje, kokias nedarbo priežastis nurodyti. Pats meras savaitraščio redakcijai sakė, jog šiuo metu atostogauja.
Suprantame, kad meras šventė apvalų jubiliejų, gal politikas užsišventė, tačiau reikėtų rajono gyventojus – savo rinkėjus – informuoti, dėl kokių priežasčių šią savaitę nedirba.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Prezidente, Vytis šiandien – tai būtinoji gintis

Avatar

Paskelbta

data

Nors komentarų apie city bičo Šimašiaus pliažą Lukiškių aikštėje ar Seimo apsisprendimą reprezentacinėje valstybės aikštėje įteisinti Vyčio simbolį šiomis dienomis ir netrūko, vis dėlto negaliu likti nuošaly, kai puolamas niekuo dėtas žmogus.

Jei kas sukluso ir pamanė, jog tai „Laisvės“ partijos šauklys – Vilniaus miesto meras R. Šimašius, turiu nuraminti: ne, ne jis.

Jis juk nepakaltinamas – tą jau seniai įrodė jo epo kūrėjai. O mums, mirtingiesiems, belieka tik aklai įtikėti paskelbtomis ,,Lukiškių smėlio dėžės“ karo tiesomis, nuolankiai priimti nustatytą diagnozę ,,antkapių statytojų“ tautai ir su siaubu regėti apokaliptinį ,,išprievartauto Vyčio“ vaizdą.

Ką čia bepridursi: tiesiog klaupkis ir atgailauk.

Tik ši atgaila būtų nenuoširdi, jei leisčiau terioti niekuo nekaltą, kuris mūsų politinėje padangėje yra ne šiaip žmogus, o „žodžio žmogus“ – niekada nemeluojantis ir visada viską laimintis. Kurį dabar negailestingai trina į smėlį už Seime priimtą vadinamąjį Lukiškių aikštės su Vyčiu įstatymą.

Matydamas tokią neteisybę, jaučiuosi turįs viešai, gal kiek ir nekukliai prisipažinti: pasiūlymus įteisinti Vytį kaip pagrindinį memorialinį Lukiškių aikštės simbolį rengiau aš. Tai dariau laisva valia, niekieno neverčiamas.

,,Žodžio žmogus“ – R. Karbauskis – visai ne prie ko. Atvirkščiai, jis darė viską, jog pasiūlymai įteisinti Vytį įstrigtų jo suraizgytose procedūrinėse pinklėse. Tačiau priėmimo metu daugumai Seimo narių nubalsavus už mano parengtą siūlymą, ,,žodžio žmogui“ neliko nieko kito kaip ir pačiam balsuoti už visą įstatymą su jam akis badančiu Vyčiu – kad nors kiek skirtųsi nuo Gabrieliaus Landsbergio, Aušrinės Armonaitės ir kitų, balsavusių prieš. 

Tad jei kas po balsavimo ir pasijuto išprievartautas, tai tikrai ne Vytis.

Taigi prisiimu visišką atsakomybę už bendrininkavimą priimant šį „represinį“ įstatymą ir prašau palikti R. Karbauskį ramybėje. Jis, neabejoju, viltingai, kaip ir jo linčiuotojai, žiūri į Prezidento pusę laukdami šio įstatymo veto, kuris garantuotų Lukiškių aikštės vainikavimą Labašausko kalvos tvora.

BET į Prezidentą žiūri ir tie, kurie tiki, kad Lietuvos sostinė nusipelnė turėti reprezentacinę valstybės aikštę su Laisvės simboliu Vyčiu. Tikiu: į jį iš amžinybės žvelgia ir mūsų Laisvės kankiniai, kuriems dabar be jokios gėdos demonstruojami vertybiniai sėdmenys.

Prieš priimant galutinį sprendimą linkiu Lietuvos Respublikos Prezidentui Gitanui Nausėdai  prisiminti popiežiaus Pranciškaus maldos žodžius, kuriuos jis ištarė Lukiškių aikštėje stovintiems žmonėms apsilankęs buvusiame KGB kalėjime: „Šioje atminties vietoje meldžiame Tave, Viešpatie, kad Tavo šauksmas išlaikytų mus budinčius. Kad Tavo šauksmas, Viešpatie, išlaisvintų iš dvasinės ligos, kuria, kaip tauta, esame nuolat gundomi: užmiršti savo tėvus ir tai, kiek jie yra išgyvenę ir kentėję.“

Vytis šiandien – tai būtinoji gintis nuo šios dvasinės ligos.

Povilas Urbšys

Skaityti daugiau

Aktualijos

Policija prašo pagalbos

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apskrities policijos Pakruojo rajono iki šiol  komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl Juliaus Janušo dingimo.

30 metų vyras liepos 4 d.  apie 18.00 val. išėjo iš  Pakruojo r., Rozalimo mstl., Vilties g., esančių  namų  ir negrįžo.  Jo požymiai: 175 cm ūgio, lieso kūno sudėjimo, šviesiai rudų trumpų plaukų, vilkėjo juodos spalvos marškinėliais, pilkos spalvos sportinėmis kelnėmis, avėjo mėlynos spalvos sportiniais bateliais.

Turinčius  informacijos apie šį asmenį, prašytume paskambinti Pakruojo rajono policijos komisariato  vyresniajam tyrėjui Eligijui Krūminui telefonu (8 699 43113) arba parašyti elektroniniu paštu eligijus.kruminas@policija.lt.

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019