Šeduvis girtas užmigo automobilyje ir net nepajuto, kaip padarė nusikaltimą

Šeduvis Deividas Petraitis įkliuvo policijos pareigūnams girtas už vairo. Tai nutiko šių metų lapkričio 22 d., apie 8.20 valandą, Radviliškio rajone, Šeduvoje, Kėdainių gatvėje esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje. Nors savo kaltę, kad girtas vairavo automobilį, Deividas P. pripažino, tačiau niekaip negalėjo rišliai paaiškinti, kaip nutiko, kad miegodamas savo automobilyje BMW, kliudė greta stovėjusį automobilį „Mercedes Benz CLA 220“ ir jį apgadino. Galbūt atminties praradimą lėmė nustatytas 1,96 promilių girtumas.

Į automobilį nuėjo pamiegoti

Ikiteisminio tyrimo metu policijos pareigūnams Deividas P. aiškino, kad alkoholį vartojo iš vakaro – nuo lapkričio 21 dienos. Būdamas išgėręs, naktį jis sugalvojo nueiti į namų kieme stovintį savo automobilį „BMW 530XD“. Pasak šeduvio, jis atsisėdo į vairuotojo sėdynę, užvedė automobilį, įjungė automobilio salono šildymą, o vėliau persėdo į priekinę keleivio sėdynę ir užmigo. Esą keleivio sėdynė pasirodė patogesnė miegojimui. Anot Deivido P., kas vyko toliau, jis neatsimena. Ten bemiegantį jį ryte pažadino pažįstama mergina ir pasakė, kad jis savo automobiliu atsitrenkė į „Mercedes Benz CLA 220“ ir automobilį apgadino.

Rytas nebuvo džiugus

Prabudęs iš miego, šeduvis apsidairė ir pamatė, kad jis tebesėdi savo automobilio priekinėje keleivio sėdynėje, tačiau automobilis stovi nebe jo namų kieme, kaip į jį įsėdus, o kitoje gatvėje esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje. Nors Deividui P. taip ir liko neaišku, kaip jis, sėdėdamas keleivio vietoje, su automobiliu ten atsidūrė, savo kaltę, kad automobilį vairavo, būdamas girtas, jis pripažino. Buvo akivaizdu, kad apgadinti abu automobiliai – tiek „BMW“, tiek „Mercedes“.

Taikyta administracinė ir baudžiamoji atsakomybė

Dėl to, kad vairuodamas automobilį, nepaliko pakankamo tarpo iš dešinio šono, kad eismas būtų saugus, ir dėl to kliudė paliktą stovėti kitą transporto priemonę, Deividui P. buvo surašytas administracinio nusižengimo protokolas. Dėl to, kad įvykio vietoje vairuotojui buvo nustatytas didesnis nei 1,51 promilės girtumas, jam užtraukė baudžiamąją atsakomybę pagal Baudžiamojo kodekso 2811 straipsnio 1 dalį.

Skirta bauda, atimtos teisės ir konfiskuotas automobilis

Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų teisėja Edita Jusevičienė Deividą Petraitį pripažino kaltu, padariusį minėtą nusikalstamą veiką, ir 2021 m. gruodžio 22 d. bylą išnagrinėjo rašytinio proceso tvarka. Teismo baudžiamuoju įsakymu Deividui Petraičiui skyrė 36 MGL (1800 Eur) dydžio baudą, kurią nuteistasis įpareigotas sumokėti per 9 mėnesius nuo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo dienos. Taip pat jam uždrausta vairuoti kelių transporto priemones 2 metams, konfiskuotas automobilis „BMW 530XD“, kuris turto vertintojų įkainuotas 5420 Eur su PVM. Teismo baudžiamasis įsakymas dar nėra įsiteisėjęs, nuteistasis, nesutikdamas su teismo skirta bausme, gali per įstatyme numatytą terminą pateikti prašymą surengti žodinį bylos nagrinėjimą teisme.

Rita Grigalienė

Asociatyvi nuotrauka

Total
16
Dalinasi
Related Posts