Socialiniai tinklai

Aktualijos

Šeduvis girtas užmigo automobilyje ir net nepajuto, kaip padarė nusikaltimą

Paskelbta

data

Šeduvis Deividas Petraitis įkliuvo policijos pareigūnams girtas už vairo. Tai nutiko šių metų lapkričio 22 d., apie 8.20 valandą, Radviliškio rajone, Šeduvoje, Kėdainių gatvėje esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje. Nors savo kaltę, kad girtas vairavo automobilį, Deividas P. pripažino, tačiau niekaip negalėjo rišliai paaiškinti, kaip nutiko, kad miegodamas savo automobilyje BMW, kliudė greta stovėjusį automobilį „Mercedes Benz CLA 220“ ir jį apgadino. Galbūt atminties praradimą lėmė nustatytas 1,96 promilių girtumas.

Į automobilį nuėjo pamiegoti

Ikiteisminio tyrimo metu policijos pareigūnams Deividas P. aiškino, kad alkoholį vartojo iš vakaro – nuo lapkričio 21 dienos. Būdamas išgėręs, naktį jis sugalvojo nueiti į namų kieme stovintį savo automobilį „BMW 530XD“. Pasak šeduvio, jis atsisėdo į vairuotojo sėdynę, užvedė automobilį, įjungė automobilio salono šildymą, o vėliau persėdo į priekinę keleivio sėdynę ir užmigo. Esą keleivio sėdynė pasirodė patogesnė miegojimui. Anot Deivido P., kas vyko toliau, jis neatsimena. Ten bemiegantį jį ryte pažadino pažįstama mergina ir pasakė, kad jis savo automobiliu atsitrenkė į „Mercedes Benz CLA 220“ ir automobilį apgadino.

Rytas nebuvo džiugus

Prabudęs iš miego, šeduvis apsidairė ir pamatė, kad jis tebesėdi savo automobilio priekinėje keleivio sėdynėje, tačiau automobilis stovi nebe jo namų kieme, kaip į jį įsėdus, o kitoje gatvėje esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje. Nors Deividui P. taip ir liko neaišku, kaip jis, sėdėdamas keleivio vietoje, su automobiliu ten atsidūrė, savo kaltę, kad automobilį vairavo, būdamas girtas, jis pripažino. Buvo akivaizdu, kad apgadinti abu automobiliai – tiek „BMW“, tiek „Mercedes“.

Taikyta administracinė ir baudžiamoji atsakomybė

Dėl to, kad vairuodamas automobilį, nepaliko pakankamo tarpo iš dešinio šono, kad eismas būtų saugus, ir dėl to kliudė paliktą stovėti kitą transporto priemonę, Deividui P. buvo surašytas administracinio nusižengimo protokolas. Dėl to, kad įvykio vietoje vairuotojui buvo nustatytas didesnis nei 1,51 promilės girtumas, jam užtraukė baudžiamąją atsakomybę pagal Baudžiamojo kodekso 2811 straipsnio 1 dalį.

Skirta bauda, atimtos teisės ir konfiskuotas automobilis

Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų teisėja Edita Jusevičienė Deividą Petraitį pripažino kaltu, padariusį minėtą nusikalstamą veiką, ir 2021 m. gruodžio 22 d. bylą išnagrinėjo rašytinio proceso tvarka. Teismo baudžiamuoju įsakymu Deividui Petraičiui skyrė 36 MGL (1800 Eur) dydžio baudą, kurią nuteistasis įpareigotas sumokėti per 9 mėnesius nuo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo dienos. Taip pat jam uždrausta vairuoti kelių transporto priemones 2 metams, konfiskuotas automobilis „BMW 530XD“, kuris turto vertintojų įkainuotas 5420 Eur su PVM. Teismo baudžiamasis įsakymas dar nėra įsiteisėjęs, nuteistasis, nesutikdamas su teismo skirta bausme, gali per įstatyme numatytą terminą pateikti prašymą surengti žodinį bylos nagrinėjimą teisme.

Rita Grigalienė

Asociatyvi nuotrauka

REKLAMA
Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras imasi Lukiškių kalėjimo komplekso ir jo prieigų istorinės atminties įprasminimo darbų

Paskelbta

data

2022 m. sausio 27 d. Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso Konferencijų salėje vyko Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (Centro) galimybių studijos ,,Istorinės atminties įamžinimo strategija Lukiškių kalėjimo komplekse, Lukiškių aikštėje ir jos prieigose‘‘, pristatymas ir diskusijos. LGGRTC(Centro) vyresnysis patarėjas prof. Algis Vyšniūnas pristatė numatomą galimybių studiją dėl Lukiškių aikštės istorinės atminties įamžinimo.

,,Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras imasi naujos funkcijos su ryškia visuomenine užduotimi – įprasminti Lietuvos istorinės atminties klausimus Lukiškių kalėjimo komplekse, Lukiškių aikštėje ir jos prieigose. Šios svarbios vizijos sukūrimas ir įgyvendinimas yra vienas iš svarbiausių mūsų įstaigos uždavinių‘‘ – susirinkusiems kalbėjo LGGRTC (Centro) generalinis direktorius dr. Arūnas Bubnys.

Rengiant galimybių studiją dėl ,,Istorinės atminties įamžinimo strategijos Lukiškių kalėjimo komplekse, Lukiškių aikštėje ir jos prieigose“ LGGRTC (Centre) buvo sudaryta darbo grupė, į kurią buvo pakviesti žinomi istorikai, architektai, dailininkai. Jos pirmininku paskirtas LGGRTC (Centro) vyresnysis patarėjas, architektas, profesorius A.Vyšniūnas.

Svečiams iš prezidentūros, vyriausybės, LR užsienio reikalų ministerijos ir kitų institucijų, LGGRTC (Centro) darbuojamas buvo pristatyta pirminė galimybių studija ,,Istorinės atminties įamžinimo strategija Lukiškių kalėjimo komplekse, Lukiškių aikštėje ir jos prieigose“.

,,Svarbiausias šios studijos tikslas – Istorinės atminties įamžinimas, Laisvės kovų dalyvių atminties pagerbimas, nacionalinio pasididžiavimo ir savigarbos stiprinimas, nacionalinės tapatybės identifikavimas. Ir labai svarbu suderinti politinius, istorinius, architektūrinius, meninius momentus, suformuoti teisingą Vilniaus miesto tremties ir rezistencijos laikotarpio istorinį įamžinimą ir parodyti šio komplekso daugiafunkcines galimybes‘‘- sakė LGGRTC (Centro) vyresnysis patarėjas A.Vyšniūnas.

Prof.A.Vyšniūnas pabrėžė, kad tarpdisciplininės ir tarpinstitucinės Lietuvos Laisvės kovų istorijos įamžinimo koncepcijos pagrindu siūlome sukurti Istorinės atminties tyrimų ir edukacijos centrą, kuris reziduotų Lukiškių kalėjimo pastatų komplekse. Memorialinių kompleksų (ypač Holokausto) formavimo pasaulinė praktika (Yad Vashem Jeruzalėje, Berlyno holokausto muziejus, Karlago muziejus Dolinkoje. Tai rodo, kad tokie centrai yra nepaprastai gyvybingi, nes atlieka švietėjišką funkciją, sukuria platformą įvairioms meninėms veikloms ir projektams.

Tai yra ilgalaikis projektas, kuris yra būtinas, nes praėjus daugiau kaip 30 metų po Nepriklausomybės atstatymo, Lietuvos visuomenė dar sunkiai  suvokia skirtumo tarp „tremtinių“ ir „politinių kalinių“. Žmonės neturi elementarių žinių apie GULAG‘ą, jo struktūrą, veikimo principus. Visiškai nieko nežinoma apie Ypatinguosius lagerius, nors būtent juose kalėjo didžioji dalis Laisvės kovotojų.Labai mažai žinoma apie pasipriešinimą politinių kalinių lageriuose (Kengyras, Norilskas, Vorkuta).

Studija pagrįsta istorinio informatyvumo ir teritorinės sklaidos principu, kuris leistų dabar veikiančius atsitiktinius istorinės atminties siužetus sujungti į vieną kultūrinę-edukacinę platformą. Labai svarbu prasminant tokias skaudžias ir svarbias istorines temas: Partizanų, Gulago, Holokausto, Tuskulėnų. Iš esmės tai yra vienas kitą papildantys siužetai, kurie gali būti įgyvendinami ir realizuojami skirtinguose kompleksuose.

Tai pirmas tokio pobūdžio susitikimas – diskusija. Nutarta, kad bus tikslinama ši studija. Koncepciją numatoma pristatyti visuomenei 2022 m. balandžio mėn.

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Nuotraukos LGGRTC darbuotojų

Skaityti daugiau

Aktualijos

Kiaules laikantys ūkininkai raginami neprarasti budrumo dėl AKM

Paskelbta

data

Nors Lietuvos kiaulių ūkiuose afrikinio kiaulių maro (AKM) protrūkių daugiau kaip 1,5 metų nėra nustatoma, iš Europos šis virusas nesitraukia. Sausio viduryje apie pirmą šiemet AKM židinį ūkyje, laikiusiame 168 kiaules, pranešė Slovakija.

Virusas pasitvirtino ištyrus per trumpą laikotarpį nugaišusių 8 kiaulių mėginius. Toje Slovakijos teritorijoje, kurioje buvo nustatytas AKM protrūkis, fiksuojami ir teigiami ligos atvejai šernams, todėl viena iš keliamų hipotezių – AKM virusas į kiaulių laikymo vietą pateko iš užkrėstos aplinkos.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Slovakijoje AKM itin skaudžiai pasireiškė 2021 m. gruodžio mėnesį, kai liga buvo nustatyta dviejuose ūkiuose, kuriuose buvo laikoma virš 40 tūkst. kiaulių.

Lietuvoje AKM atvejai vis dar fiksuojami laukinėje gamtoje. 2021 m. virusas nustatytas beveik 400 šernų, per šių metų sausį – keturiems. Rizika virusą iš miško pernešti į kiaulių laikymo vietą visada išlieka, todėl mūsų šalies kiaulių augintojai raginami išlaikyti budrumą bei atsargumą, griežtai ir atsakingai taikyti biologinio saugumo priemones savo ūkiuose. Tai vienintelė efektyvi priemonė, galinti padėti apsaugoti tiek savo, tiek ir kaimynų ūkius nuo šios ligos atnešamų nuostolių. 

Ypač svarbu užtikrinti, kad kiaulių laikymo vietoje nesilankytų pašaliniai asmenys, kartu su kiaulėmis nebūtų laikomi iš laukų, ganyklų parginti gyvuliai, o kiaulės būtų šeriamos tik termiškai apdorotais pašarais. Prie įėjimų į kiaulių laikymo vietas turi būti patiesti dezinfekciniai kilimėliai, dėvimi tik darbui tvarte skirti rūbai, persiaunama avalynė ir reguliariai naudojamos dezinfekcinės priemonės.

Ūkininkų prašoma stebėti auginamų kiaulių sveikatos būklę, o kilus net menkiausiam užkrečiamosios ligos įtarimui – nedelsiant informuoti veterinarijos gydytoją, artimiausią regioninį VMVT padalinį arba pranešti bendruoju nemokamu VMVT telefono nr. 8 800 40 403.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba

Skaityti daugiau
REKLAMA

Skaitomiausi