Sodų bendrijos administracija „reketuoja“ buvusius narius?

Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcija gavo pasipiktinusio buvusio sodininkų bendrijos „Vyturėlis“ nario laišką.

„Esu radviliškietis, gyvenu Mažvydo gatvėje. Kaip ir daugelis kitų, iki 2018 m. buvau sodų bendrijos „Vyturėlis“ narys. Mokėjau visus mokesčius ir neturėjau bėdų, kol neišstojau iš bendrijos. Šiais metasi sodų bendrijos buhalterė Aušra Juknevičienė ir pirmininkas Albertas Šereiva pradėjo reikalauti mokėti „tikslinį“ mokestį už tai, kad mano sklypas yra sodų bendrijos teritorijoje, sakydamas, kad „mes jumis rūpinamės“, „reikėjo pirkti sklypą kitoje vietoje“. Kaip išsiaiškinau, sodų bendrijos administracijos ir sodų bendrijos teritorijoje gyvenančių asmenų santykius reglamentuoja Sodininkų bendrijų 2003 m. gruodžio 18 d. ir 2019 metų gruodžio 10 d. įstatymas, kurio 7 straipsnio 5- oje dalyje teigiama, kad „asmenys, kurie sodų bendrijoje turi sklypą ir nepageidauja būti sodų bendrijos nariais, išstoję iš sodų bendrijos arba iš jos pašalinti, taip pat juridiniai asmenys, kurie įsigyja žemės sklypą mėgėjų sodų teritorijoje, už visas paslaugas ir naudojimąsi bendro naudojimo objektais atsiskaito pagal bendrijos pateiktas sąskaitas“. Atrodo, viskas kaip ir pasakyta. Man nustatyta pareiga atsiskaityti su sodų bendrija pagal pateiktas sąskaitas. Tai turiu daryti tik už man suteiktas bendrijos paslaugas ir naudojimąsi objektais, jeigu tokių yra. Turiu apgailestauti, bet sodų bendrijos buhalterė A. Juknevičienė ir pirmininkas A. Šereiva šių nuostatų nesilaiko. Išsakomas argumentas „kadangi jūsų sklypas yra sodų bendrijos teritorijoje“ prieštarauja LR Konstitucijos 32 straipsniui, kuriame sakoma: „Pilietis gali laisvai kilnotis ir pasirinkti gyvenamąją vietą Lietuvoje“.

Kaip matote, aukščiau minėti ponai nesilaiko ne tik sodininkų bendrijų įstatymo, bet ir ignoruoja LR Konstitucijos nuostatas. Nesuprantama, kaip pragyvenus 30 metų laisvoje Lietuvoje, dar galima nesilaikyti nei padorumo, nei LR įstatymų“,- laiške rašė buvęs šios bendrijos narys.

Sodų bendrijos pirmininko komentaras

Šią  situaciją dėl pinigų ėmimo iš ne bendrijos narių,  paprašėme pakomentuoti sodų bendrijos pirmininko. Pasak sodų bendrijos „Vyturėlis“ pirmininko A. Šereivos, ir išstoję iš bendrijos sodininkai turi mokėti tikslinį mokestį, kuris sudaro vieną eurą per mėnesį. „Mes už savo (bendrijos) lėšas taisome kelius, pjauname žolę, tad ir sodininkai, nesantys bendrijos nariais, turi mokėti tikslinį mokestį“,- sakė A. Šereiva.

Pasidomėjus paaiškėjo, jog ir kitose sodų bendrijose dažnai vyksta  nesusikalbėjimai dėl nario ir kitų mokesčių. Belieka tikėtis, kad esami ir buvę sodininkų bendrijos nariai  ras bendrą sutarimą.

Paulius  Ropė


Total
1
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Related Posts