Šeduva ir Radviliškis – žydų paveldo Lietuvoje žemėlapyje

Karantinas ir judėjimo ribojimai – priemonės, stabdančios koronaviruso plitimo galimybes ir padedančios mums visiems išlikti  sveikiems, taip pat  galimybė pabūti su šeima, paplanuoti savo būsimas veiklas atšaukus  judėjimo ribojimus. Viena tokių veiklų – geriau pažinti savo kraštą ir mažai ištyrinėtas jo vietoves. Žydų kultūros paveldo kelio asociacijasiūlo pasekti žydų kultūros pėdsakais Lietuvoje. Rasti įdomiausias ir istoriškai reikšmingiausias žydų sinagogas, kvartalus memorialus ir kitus statinius padės naujai sukurtas žydų paveldo žemėlapis.

Naudodamiesi juo galėsite lengvai susikurti prasmingą ir praturtinantį kelionės maršrutą arba sužinoti, kokie žydų paveldo objektai yra netoli jūsų gyvenamos ar lankomos vietos. Žemėlapis yra sukurtas įgyvendinant ES iš dalies finansuojamą projektą „Žydų kultūros paveldo prioritetiniuose turizmo regionuose Lietuvoje e-rinkodara“. Projektą vykdančios Žydų kultūros paveldo kelio asociacijos pirmininkas Artūras Taicas skatina atrasti Lietuvos žydų paveldo objektus.

„Lietuvos žydų istorija – turtinga ir įdomi, tačiau vis dar menkai pažįstama. Net gyvendami visai arti žydų paveldo objektų kartais nežinome, kokias istorijas jie slepia. Verta prisiminti ir tai, jog Lietuvos žydų istorija yra ir kiekvieno lietuvio istorija. Ja pasidomėję, daug galime suprasti ir apie savo tautą“, – sako A. Taicas.

Naujai sukurtas žemėlapis padės greitai rasti vertas aplankyti vietas bei suteiks papildomos informacijos apie žydų paveldą: kvartalus, medines ir mūrines sinagogas, pastatus, sietinus su žymiais žydų tautos žmonėmis.

Taip pat galėsite rasti istorinės informacijos apie kiekvieną objektą, nuvykimo maršrutą ir aplink esančias lankytinas vietas. Tematiniai žemėlapiai skirti specialiai medinėms sinagogoms ir žydų paveldo objektams didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Neturite galimybės pakeliauti? Žydų paveldą geriau pažinti padės trumpi vaizdo pasakojimai. Belieka rasti šiek tiek laiko ir leistis į kelionę įdomiausias Lietuvos žydų istorijos keliais.

Žydų kultūros paveldo kelio asociacija yra Lietuvos savivaldybes ir kitas organizacijas vienijanti asociacija, kurios tikslas ‒ aktualizuoti ir pristatyti žydų kultūros paveldą Lietuvoje, siekiant paskatinti tiek vietinį, tiek atvykstamąjį turizmą.

Žydų kultūros paveldo kelio asociacijos informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts