Socialiniai tinklai

Aktualijos

Išauš kitos dienos, užtems kiti vakarai

Avatar

Paskelbta

data

Juk nėra taip, kad tame gyvenime, kurį mes nugyvenome, nieko ir nebuvo. Buvo ir muzikos, ir aktorių, ir dailininkų, ir poetų. Ir mes patys juk gyvenome, kad ir bendrabučiuose, kad ir skurdžiai, bet gyvenome. Mylėjome, kalbėjomės. Netgi ginčijamės. Mūsų sielos buvo laisvos. Gal todėl ir šiandien nieko kito nenoriu, tik to, ką turiu, tik tą, kas esu, kur esu, su kuo esu. O svarbiausia – būti savimi, kas įmanoma tik su labai artimais draugais. Mano draugai – tai mūsų gatvės draugai. O ta gatvė numylėta, nes čia vyko gyvenimas, čia buvo mano mokykla. Anksčiau ji, gatvė, vadinosi kitaip, o dabar – Vasario 16-osios. Tada, kai mes buvome paauglės, ji buvo labai miela. Iš abiejų gatvės pusių rikiavosi dviaukščiai mūrinukai su nepaprastai gražiais balkonais. Tokių nebuvo niekur, tik čia. Gatvėje šlamėjo jaunučiai medžiai, kurie net labai šiltą dieną kažkiek galėjo atvėsinti, atgaivinti. Gatvės centras – nuostabi mokykla, šveičianti savo langais.

Su gatve susitikdavome kasryt. Skubėdami mokyklon nelabai domėjomės aplinkiniais. Mums svarbi buvo ta diena, tos šešios valandos su draugais. Juk „kiekviena diena – vis naujas gyvenimas“ (Seneka). Mums kiekviena diena buvo kaip dovana, kaip lemtis. Tiesa, tos dovanos ne visada džiugindavo, ypač kai pajusdavau, kad tiek mažai žinau ir temoku, o to žinojimo rezultatas – vos leisgyvis trejetukas arba dar blogiau. Bet ir „dvejetas  gerai – stimulas mokytis“ (G. Kanovičius). Niūrią nuotaiką mokėdavo praskaidrinti bendramokslės. Jos dovanodavo po žodį, po sakinį, mintį, pilną gerumo ir šiltų jausmų. Ir tuomet atrodydavo, kad širdį palietė Angelas baltu savo sparnu. Ach, klasiokės, kaip dažnai man jūsų trūksta kasdienybėje! Ada, Silva, janikė, Gražkė, Ieva, Vylė, Vilma, Janutė, Stasė, Genutė, Irena… Kiek nepakartojamų akimirkų praleista kartu!

Mes nesiruošėme gyventi, mes jau gyvenome. Būta ir skausmo, ir džiaugsmo, bet, rodos, jo gaudavome tiek, kiek galėjome pakelti. Išdykėliškos pertraukos, įdomi popamokinė veikla, išvykos, repeticijos. Nebuvo dienos, kad kas nors įdomaus, svarbaus, juokingo nenutiktų. O kur dar šokių vakarai! Nuo paslapčių apsunkusi galva, nerimas, abejonės, o gal ir ašaros, baltas pavydas. O paskui prisiminimai ir vaikiškas krizenimas dėl kvailysčių ir abejotinų svajonių…

Jei dienas paverstume į valandas, valandas į minutes, o pastarąsias į sekundes, gautųsi gausus sekundžių lietus, gaivinantis ir laukiamas. Juk kiekviena sekundė – tai gyvenimo akimirka. Akimirka, kai suskambo paskutinis skambutis; akimirka,kai išlaikei egzaminą; akimirka, kai gavai atestatą; akimirka… Kai išauš nauja diena, o tu su draugais Antaniškiuose pasitiksi saulės tekėjimą… Dabar jau mokėsime grožėtis, stebėtis, džiaugtis. Diena nuo ryto turi daug valandų. Tas laikas toks klastingas: tai bėga lyg išprotėjęs, tai, rodos, sustojo ir užmigo ilgu valandų miegu. O tu lauki,lauki, žiūri. Gal stengiesi prisišaukti kažką, kas nesugrąžinamai praėjo, gal lauki, kad iš vilties grūdelio išaugtų didelis laimės medis, o gal „klausaisi grįžtančio viso gyvenimo aido“ (K. Bradūnas)…

Sakoma , laimės nereikia atidėlioti rytdienai. Ji slypi kasdienybės akimirkose. Ir kiekvienas turi rasti savo kelią į laimę. Gatve, mano jaunystės gatve, mes išėjome ieškoti savo laimės. Ir žinojom, kad jaunystės draugės visada bus, kai prireiks. „Tik tu viena, tylioji mano drauge, budi už lango vėjo šnabždesy. Užmigę medžiai vasarą sapnuoja… Turiu tave, o tu mane turi“.

J. Kaučikienė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

VSAT kviečia rinktis pasieniečio įvadinio mokymo kursus

Avatar

Paskelbta

data

Nuo 2021 m. balandžio 15 d. VSAT Pasieniečių mokykloje bus organizuojami Pasieniečio įvadinio mokymo kursai. Turinčius aukštąjį universitetinį arba aukštąjį neuniversitetinį bei aukštesnįjį išsilavinimą ir nepriekaištingos reputacijos asmenis VSAT kviečia rinktis šiuos mokymo kursus ir per 15 savaičių tapti pasieniečiais.

Į Pasieniečių mokykloje Medininkuose, Vilniaus rajone, organizuojamus kursus priimti asmenys aprūpinami uniforma, nemokamai apgyvendinami bendrabutyje, gauna nustatyto dydžio stipendiją.

Išklausę teorinio mokymo kursą, atlikę praktinio mokymo programoje numatytas užduotis ir sėkmingai išlaikę egzaminus bei įskaitas, kursų dalyviai gaus įvadinio mokymo kursų baigimo pažymėjimus ir bus įdarbinami šiuose VSAT padaliniuose: Užsieniečių registracijos centre Pabradėje, Vilniaus pasienio rinktinės Tverečiaus, Adutiškio, Švenčionių, Pavoverės, Lavoriškių, Kenos ir Padvarionių pasienio užkardose, Varėnos pasienio rinktinės Gintaro Žagunio, Tribonių, Aleksandro Barausko ir Purvėnų pasienio užkardose, Pagėgių pasienio rinktinės Bardinų, Plaškių ir Neringos pasienio užkardose.

Norintiems mokytis šiuose kursuose ir gauti į juos siuntimus reikia iki 2021 m. kovo 8 d. pateikti prašymą ir kitus dokumentus el. paštu stok@vsat.vrm.lt

Pretenduojantys į vidaus tarnybą asmenys prieš gaudami siuntimą į įvadinio mokymo kursus turės pasitikrinti sveikatos būklę ir psichologinį tinkamumą vidaus tarnybai Vidaus reikalų ministerijos Medicinos centro Centrinėje medicinos ekspertizės komisijoje. Sveikatos patikrinimą reikia atlikti iki 2021 m. balandžio 3 d. Dėl COVID-19 infekcijos jis gali užtrukti maždaug mėnesį.

Išsamesnė informacija apie stojimo tvarką skelbiama VSAT Pasieniečių mokyklos svetainėje adresu

https://pasienietis.lrv.lt/lt/naujienos/kvieciame-i-pasieniecio-ivadinio-mokymo-kursus.

Kilus klausimams dėl prašymo ir kitų dokumentų pateikimo galima kreiptis tel. (8 707) 41 022 arba (8 46) 39 7841 bei el. paštu stok@vsat.vrm.lt

Dėl kursų mokymo turinio organizavimo ir logistikos klausimų galima kreiptis tel. (8 5) 219 8235 arba el. paštu anna.volcok@vsat.vrm.lt.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Tyruliuose bute rasta mirusi moteris

Avatar

Paskelbta

data

Sausio 26 d. 11.24 val. Radviliškio rajone, Tyruliuose, bute, rastas
moters, gim. 1951 m., lavonas be išorinių sužalojimų.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi