Savivaldybės vadovai toliau „šienauja“ medicinos punktus

Artėjant rudeniui, Radviliškio rajone vietoje sodybų tuštėjimo meto artinasi medicinos punktų uždarymo laikas. Savivaldybės administracija, vadovaujama direktorės Jolantos Margaitienės, kartu su meru Vytautu Simeliu Tarybai teikė sprendimo projektą dėl Vaitiekūnų ir Acokavų medicinos punktų panaikinimo. Nerimo ženklų dėl medicinos pagalbos teikimo kaimo žmonėms buvo ir anksčiau. Savaitraštis „Radviliškio kraštas“ jau rašė, kad Tarybos nariai, daugiausia atstovaujantys „valstiečių“ ir konservatorių partijas, „nušienavo“ Vadaktų ir Benoravos medicinos punktus.  

Gyventojai patys prašė uždaryti medicinos punktą Vaitiekūnų kaime. Ar tikrai?

VŠĮ Baisogalos pirminės sveikatos priežiūros centras pateikė prašymą leisti uždaryti Vaitiekūnų medicinos punktą, esantį adresu Žvejų g. 3, Vaitiekūnų k., Grinkiškio seniūnijoje, Radviliškio rajono savivaldybėje. Prašymas pradedamas žodžiais: „atsižvelgiant į Vaitiekūnų kaimo gyventojų prašymą…“ Motyvuojama tuo, kad patys gyventojai prašo uždaryti medicinos punktą. Esą minėtame medicinos punkte nesilankoma ir suteikta tik 19 paslaugų į namus per metus. Prašyme nurodoma, kad Vaitiekūnų kaimo gyventojai surinko parašus, jog atsisako lankytis minėtame medicinos punkte ir pasirinko apsilankymus VŠĮ Baisogalos pirminės sveikatos priežiūros centro Grinkiškio ambulatorijoje, kur kiekvieną dieną paslaugas suteiks gydytojas. Pridedamas Grinkiškio seniūnijos raštas, kuriame pateikiama kiek kitokia informacija – konstatuojama, kad dar 2019 metais Vaitiekūnų bei aplinkinių kaimų gyventojai nebesinaudojo Vaitiekūnų medicinos punkto paslaugomis. Šis punktas dirbo vieną kartą per savaitę, vieną valandą. Tais metais esą pagerėjo susisiekimas su Grinkiškio miesteliu ir šios vietovės gyventojai vyksta gydytis į Grinkiškio ambulatoriją. Seniūnijos rašte „gyventojų prašymas“ virsta į „buvo vykdyta apklausa“. Vadinasi, ne gyventojai buvo tokio prašymo iniciatoriai, o tie, kas vykdė apklausą.

Damoklo kardas pakibo ir virš Acokavų medicinos punkto

Pateiktas ir prašymas dėl kito, Acokavų medicinos punkto. Prašymą savivaldybės tarybos svarstymui pateikė Radviliškio rajono pirminės sveikatos priežiūros centras. Informuojama, kad šis medicinos punktas nedirba nuo 2019 m. gegužės mėnesio, nes buvo nutraukta nuomos sutartis, o bendrosios praktikos slaugytoja tais pačiais metais buvo atleista. Teigiama, kad medicinos paslaugas gyventojai gauna Šiaulėnų ir Tyrulių ambulatorijose. Apie susisiekimą su minėtų kaimų ambulatorijomis šį kartą nutylima. Keista ir tai, kad realiai neegzistuojantis medicinos punktas „popieriuose“ daugiau nei dvejus metus kažką veikė. Manoma, kad buvusiam merui Antanui Čepononiui tiesiog buvo nenaudinga priimti nepopuliarų sprendimą, nes artėjo rinkimai į Seimą, todėl siūlymas uždaryti medicinos punktą atgulė į valdininko stalčių ir tik dabar buvo ištrauktas į dienos šviesą ir pateiktas Tarybos nariams.

Tarybos narys stoja į gyventojų pusę

Savivaldybės Tarybos narys Gediminas Lipnevičius suabejojo sprendimo dėl medicinos punktų uždarymo nauda gyventojams ir šių metų rugpjūčio 20 d. Baisogalos pirminės sveikatos priežiūros centro direktorės Aušros Juškienės raštu paklausė, nuo kurios datos medicinos punktas Vaitiekūnuose nebeteikia paslaugų gyventojams. Sveikatos priežiūros centro vadovė informavo, kad „2020 m. balandžio 3 d. buvo gautas Vaitiekūnų gyventojų raštas su surinktais 85 parašais, kurie pageidavo vykti į Grinkiškio ambulatoriją, dėl trumpo punkto darbo. Iki 2021 m. sausio 1 d. kaimo gyventojus aptarnavo  bendrosios praktikos slaugytoja pacientų namuose.  Nuo 2021 m. sausio 1 d. teikiamos komandos ambulatorinės slaugos paslaugos namuose”. Išeitų, kad informacija apie tai, kad jau nuo 2019 metų Vaitiekūnų bei aplinkinių kaimų gyventojai nebesinaudojo šio medicinos punkto paslaugomis, yra neteisinga. Tarybos narys G. Lipnevičius apie medicinos punktų uždarymą kalbėjosi su Vaitiekūnų bei Acokavų kaimų gyventojais. Tiek vieno, tiek kito kaimo gyventojai stebėjosi, kad mero V. Simelio ir administracijos direktorės J. Margaitienės siūlymu norima galutinai panaikinti medicinos punktus. Savaitraščio redakcija pasiteiravo Vaitiekūnų kaimo gyventojų, ar iš tiesų jie prašė uždaryti medicinos punktą. „Negali būti, čia kažkas ne taip,“ – sakė vaitiekūniškiai. Acokavų kaimo gyventojai taip pat nesutiko su Tarybai pateiktu sprendimo dėl medicinos punkto uždarymo projektu, jie vis dar tikisi, kad medicinos punktas bus atidarytas. G. Lipnevičius patvirtino, kad teiks siūlymą atidėti sprendimo projekto svarstymą dėl išsamesnės diskusijos su gyventojais.

Ar pertvarkų medicinos punktuose iniciatoriams rūpi, kur gydysis kaimų gyventojai, labai abejotina. Belieka tikėtis, kad rajono meras kartu su Tarybos nariais priims sprendimą ne uždaryti medicininę pagalbą teikiančius punktus, o ras sprendimą, kuris bus priimtinas ir rajono žmonėms. Koks sprendimas bus priimtas, skaitykite kitame savaitraščio „Radviliškio kraštas“ numeryje.

Ieva Kučaitė

Nuotraukose: Vaitiekūnų ir Acokavų kaimai.

Total
11
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Related Posts