Socialiniai tinklai

Aktualijos

LR Seime aptartos Radviliškio rajono problemos

Avatar

Paskelbta

data

Lapkričio 20 d. „Radviliškio verslininkų asociacijos“ vadovas bei „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas Gediminas Lipnevičius lankėsi LR Seime.
LR Seime G.Lipnevičius susitiko su kraštiečiais: buvusiu LR Ministru Pirmininku, šiuo metu Seimo nariu bei Energetikos komisijos pirmininko pavaduotoju Algirdu Butkevičiumi ir su Radviliškio rajone išrinktu LR Seimo nariu, Kaimo reikalų komiteto nariu Aurimu Gaidžiūnu.
Pokalbio metu G.Lipnevičius LR Seimo narius informavo apie vis  prastėjančią padėtį Radviliškio rajone: gresiantis Radviliškio ligoninės uždarymas, prastėjanti  kelių būklė rajono kaimuose, korupcijos skandaluose įklimpusių valdininkų ir politikų veikla, per mažas dėmesys rajono verslininkams
„Ką begalima pasakyti apie kelių būklę, jeigu net pats meras minėjo, kad savo nauju automobiliu nepravažiavo kaimo keliais Beinoravos link“,- sakė G.Lipnevičius.
Ypač diskutuota apie gresiantį Radviliškio ligoninės uždarymą. „Rajoną valdantys konservatoriai ir socdemai taip „prisivadovavo“, kad rajone gali nebelikti šios gydymo įstaigos, daugelis žmonių neteks darbo“,- sakė G. Lipnevičius.
Ypač G.Lipnevičių neramina maži rajono gyventojų atlyginimai: „Pagal ką tik atliktą LLRI tyrimą, Radviliškio rajono savivaldybė pagal  vidutinį mėnesinį darbo užmokestį atsidūrė beveik pačiame gale iš visų savivaldybių  ir rajono gyventojų atlyginimai vis dar mažėja“,- sakė jis pokalbio metu su LR Seimo nariais.
Aptarus aktualius Radviliškio rajonui klausimus, kitas susitikimas  LR Seimo narių A. Butkevičiaus,  A.Gaidžiūno bei bendruomenės pirmininko G. Lipnevičiaus numatytas   „Radviliškio krašto bendruomenės“ namuose.
„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Kaip policija sužino, kada pradeda dygti grybai?

Avatar

Paskelbta

data

Labai paprastai – iš pranešimų  apie pasiklydusius grybautojus. Šiandien jau galime konstatuoti, kad grybų sezonas prasidėjo, mat liepos 17-osios vakare Šiaulių apskrities policija sulaukė pirmojo šią vasarą pranešimo apie pasiklydusius  grybautojus. Visą naktį trukusi dviejų garbaus amžiaus senjorų paieška baigėsi sėkmingai – išgelbėti ir grybautojai, ir pora kibirų jų surinktų grybų.

73 ir 79 metų šiauliečiai grybauti automobiliu „Audi 80“ išvažiavo liepos 17-ąją, apie pietus. O apie 21 val. Šiaulių apskrities policijos budėtojai sulaukė vieno jų sūnaus telefono skambučio, kad grybaudamas pasiklydo jo tėvas.  Kai policijos pareigūnai mobiliuoju telefonu susisiekė su pranešėjo tėvu ir kartu buvuviu jo draugu, vyrai nurodyti tikslios savo buvimo vietos  negalėjo. Sakė, kad važiavo link Kuršėnų ir gali būti, kad jie esą Šiaulių rajone esančio Raudėnų kaimo miške.

Tačiau pasiklydėlių  telefonų paskutinioji aktyvizacijos vieta bylojo, kad senoliai turėtų būti Telšių rajone, prie Tryškių esančiuose miškuose. Tad ieškoti  jų išvažiavo jungtinės pajėgos – Šiaulių ir Telšių AVPK pareigūnai. Tryškių seniūnijoje, Leilėnų kaime, jie rado pasiklydėlių paliktą automobilį. Važinėdami ir vaikščiodami  miško keliukais bei takeliais, pareigūnai signalizavo garso ir šviesos signalais. Telefonu senjorai sakė, kad garso signalus  girdi, tačiau miške sunku orientuotis, kurioje pusėje jie girdėti, todėl senoliai bevelijo likti vietoje ir nebeklaidžioti, nes buvo jau labai pavargę. Apie 3 val. nakties į pagalbą  pareigūnams buvo išsiųstas kinologas su dvejų metų belgų aviganiu Kingu.  Tačiau ir jis pareigūnų pas dingusiuosius nenuvedė. Kaip vėliau paaiškėjo, iki tikslo buvo likę apie pora kilometrų, kai pareigūnai sulaukė telefoninio skambučio, jog pasiklydėliai rasti. Šią žinią apie 8 val. ryto pranešė Valstybinės miškų urėdijos Kuršėnų regioninio padalinio vyr. specialistas Simonas Vaitekūnas. Jis atsiliepė į vieno iš pasiklydusių senjorų  sūnaus  prašymą ir kartu su   Tryškių girininku Arvydu Simonaičiu nuvažiavo į mišką. Kadangi pastarasis savo prižiūrimą teritoriją žino kaip savo penkis pirštus, tad pagal pasiklydėlių matomus ir nupasakojamus vaizdus, ypač  detalę, kad jie yra šalia sulūžusio medžiotojų bokštelio,  jam nesunku buvo atsekti senolių  buvimo vietą. Po tamsios ir šaltos miške praleistos nakties senjorams medikų pagalbos neprireikė ir jie su grybų laimikiu po didžiulio pačių ir jų artimųjų patirto streso sėkmingai   parkeliavo į namus.

Tai – sėkmės istorija. Jų yra ne viena. Tačiau policijos pareigūnai  skaičiuoja ir ne vieną tragišką atvejį, kai išėję grybauti ar uogauti senoliai į namus negrįžo ir net nerasti jų palaikai. Dėl silpnos sveikatos, netikėtai miške patirtos traumos, orientacijos praradimo ar išsikrovusio mobiliojo telefonas kai kurie jų namo nebegrįžo. Tad pabandykite įtikinti savo tėvus, savo senelius, kad jų gyvybė yra daug brangesnė už litrą uogų ar grybų, todėl rizikuoti jiems  žygiais į mišką nevertėtų. O jei norite juos pradžiuginti, palaikykite  kompaniją ir kartu keliaukite rinkti miško gėrybių. Bus ramiau ir jums, ir jūsų smalsuoliams senjorams.                                              

Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Naujas savaitraščio “Radviliškio kraštas” numeris jau prekyboje

Avatar

Paskelbta

data

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019