Savivaldybės „Gastrolierius“ neišsižada savo pomėgio

Radviliškio rajono meras Vytautas Simelis su delegacija lankėsi Lenkijoje. Radviliškio savivaldybės partnerio Mazovijos Grodzicko mieste vyko sporto ir pramogų centro atidarymo iškilmės. Kodėl prireikė sunkmečiu „taškytis“ biudžeto lėšomis, keliauti į naujo statinio atidarymo iškilmes mėginome suprasti iš mero atsakymų.

1. Kokiu tikslu vykote į Lenkiją? Ką šventėte? Kokia iš to nauda rajonui?

V.Simelis: Mazovijos Grodzicko mieste buvo pristatomas ir atidaromas sporto ir laisvalaikio centras, dalyvavome atidarymo iškilmėse. Su miesto vadovais buvo tartasi dėl galimybės plėtoti sporto ir meno sritis keičiantis komandomis ir kolektyvais. Jau šiemet Radviliškio vaikų futbolo komanda svečiavosi šiame mieste ir dalyvavo futbolo turnyre.

2. Kas vyko su jumis? Kodėl būtent šiuos tarybos narius pakvietėtevažiuoti kartu? Kiek kainavo kelionė iš viso mokesčių mokėtojams?

V.Simelis: kartu vyko: Vida Janulaitienė, ilgametė Radviliškio rajono savivaldybės tarybos narė. Kęstutis Dambrauskas, Radviliškio rajono savivaldybės tarybos narys, Kultūros, švietimo ir sporto komiteto pirmininkas, Antanas Bunius, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos vairuotojas. Kelionė kainavo 1011,72 Eur.

3. Ar nemanote, kad esant energetinei krizei Lietuvoje, išlaidauti kelionėms ne pats tinkamiausias metas?

V.Simelis: nemanau, tikrai nenaudinga nutraukti išvykas ir bendradarbiavimą su Radviliškio rajono partneriais.

4. Ar už kelionėje praleistą laiką gausite atlygį?

V.Simelis: taip, pagal galiojančius Lietuvos Respublikos teisės aktus.

5. Kur dar planuojate keliauti?

V.Simelis: visur, kur būsiu pakviestas.

Redakcijos išvados:

Trumpai apibendrinant mero atsakymus, galima manyti,  kad į Mazovijos Grodzicko miesto sporto ir pramogų centro atidarymo šventę, vykusią dvi dienas, V.Simelis vyko greičiausia vėl „pabaliavoti“, kaip ir praėjusiais metais. Dėl kompanijos „prigriebė“ savo buvusią bendrapartietę socialdemokratę V.Janulaitienę ir „valstietį“ K.Dambrauską. Nauda dėl galimybių plėtoti sporto ir meno sritis, keičiantis kolektyvais, atrodo abejotina. Juk toks bendradarbiavimas, mero žodžiais tariant, jau vyksta. Taip atsakoma tuomet, kai neturi ko daugiau pasakyti. Ir už tai „ištratinti“ biudžeto tūkstantį eurų, švelniai tariant, truputį nekorektiška, žinant, koks dabar sunkmetis. Bet juk čia „gastrolieriaus“ kelionė, kuriam tūkstantis eurų yra visiškas niekis. Merui nė motais, kad mokyklos desperatiškai ieško papildomų lėšų elektros sąskaitoms apmokėti, planuojama vėl branginti vandenį radviliškiečiams. Vis tik, nekvestionuojant šios kelionės būtinumo, tarybos sprendimo dėl mero ir minėtų tarybos narių delegavimo į Lenkiją, nesuradome. Gal būt jis yra kažkur giliau paslėptas, nei vieša savivaldybės interneto svetainė. Bet tai jau etikos komisijos reikalas nustatyti ar mero „eilinė gastrolė“ teisėta ir gali būti apmokėta iš kuklaus rajono biudžeto.

Robertas Samuilis

Total
0
Dalinasi
Related Posts