Meno  konferencija Šeduvos gimnazijoje

Kovo 30 d. Šeduvos gimnazijoje vyko tradicinė VII-oji Lietuvos tarpdalykinė mokinių konferencija ,,Menas ir žmogaus dvasinis pasaulis“. Vienas iš pagrindinių konferencijos tikslų- sudaryti galimybes mokiniams kalbėti apie meną, pristatyti savo kūrybą, analizę, įžvalgas, padėti orientuotis greitai kintančiame mūsų pasaulyje ir gebėti įžvelgti grožį, jo reikšmę žmogui.

Konferencijoje savo pranešimą ,,Menininkas šiuolaikiniame pasaulyje. Ar žmogus gali gyventi be meno?“ skaitė fotografas, žurnalistas, tapytojas, filmų kūrėjas, visuomenininkas Gediminas Beržinis (Šiauliai). Lektorius kalbėjo apie kuriančio žmogaus vietą šiuolaikiniame pasaulyje, savirealizacijos poreikį per įvairias meno formas. Menininkas dalijosi savo patyrimais apie kūrybinį procesą, įvairias emocijas, kurios yra neatsiejamos meninėje saviraiškoje. Kartu buvo aktyvai diskutuojama su mokiniais ir mokytojais apie tai, kas jiems yra kūryba, kokia jos reišmė jų asmeniniame gyvenime.

Konferecijoje dalyvavo per 80 mokinių iš įvairių Lietuvos vietovių: Radviliškio, Kėdainių, Rokiškio, Panevėžio rajonų ir Šiaulių, Kauno, Tauragės miestų. Jie atstovavo 12 skirtingų ugdymo įstaigų. Konferencijoje mokiniai dirbo keturiose skirtingo amžiaus grupėse, kurioms vadovavo konferencijos organizavimo grupės mokytojai (Astijus Poška, Aušra Poškienė, Inga Rutkauskienė, Jolanta Akučkienė). Konferencijoje buvo pristatyta 50 pranešimų apie įvairias meno formas, patirtis, projektus, buvo demonstruojamos nuotraukos, piešinių ir įvairių darbų parodos, filmai. Savo kūrybiškus pristatymus mokiniai papildė ir trumpais muzikiniais kūriniais, dainomis, šokiais. Mokiniams pasiruošti šiai konferencijai padėjo per 30 įvairių ugdymo sričių mokytojų. Konferencijos apibendrinimo dalyje Šeduvos gimnazijos direktorius Laimutis Škleinikas pasidžiaugė puikiu konferencijos darbu, palinkėjo visiems kūrybinio polėkio, naujų įdėjų ir vilties vėl susitikti jau sekančioje, VIII-oje konferencijoje 2020 metais. Visiems konferencijoje dalyvavusiems mokiniams buvo įteikti Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus padėkos raštai. Konferenciją baigėme bendra visų dalyvių fotosesija. Konferencijos organizatoriai yra įsitikinę, kad tokios mokinių ugdymosi formos ir galimybės įtakoja jauno žmogaus pasaulėžiūros formavimą, ugdo visapusišką, kultūringą, neabejingą menui ir grožiui Asmenybę.

  Konferencijos organizavimo grupės vadovas Astijus Poška

Total
0
Dalinasi
Related Posts