Socialiniai tinklai

Aktualijos

Savivaldybės Biudžeto komiteto pirmininkas, konservatorius K. Dainius nuteistas už kyšininkavimą

Paskelbta

data

Balandžio  29 d. Klaipėdos apygardos teismas apeliacine tvarka išnagrinėjo baudžiamąją bylą dėl pacientų kyšininkavimo ir gydytojo papirkimo bei atmetė penkių nuteistųjų apeliacinius skundus.

Šiaulietis medikas Kęstutis Dainius ir keturi pacientai turės sumokėti teismo jiems skirtas pinigines baudas.

Paliktas galioti Šiaulių apylinkės teismo nuosprendis

Ikiteisminiam tyrimui vadovavo Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Andrej Mirnyj, tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos  Šiaulių valdybos pareigūnai.

Klaipėdos apygardos teismas paliko galioti Šiaulių apylinkės teismo praėjusių metų vasarį priimtą nuosprendį, kuriuo gydytojas neurologas K. Dainius pripažintas kaltu dėl kyšininkavimo ir jam skirta 4 519 eurų dydžio bauda.

Keturiems pacientams už medikų papirkimą paliktos pirmosios instancijos teismo skirtos baudos nuo 565 iki 4 586 eurų. Vienas iš pacientų lieka nuteistas ir dėl sukčiavimo.

Baudžiamoje byloje buvo nustatyta, kad pacientai gydytojams  davė nuo 20 iki 600 eurų siekiančius kyšius už paruoštus medicininius dokumentus, vaistų išrašymą, įvairias medicinines konsultacijas, apžiūras, nedarbingumo pažymėjimų išdavimą.

Ši byla buvo atskirta iš Specialiųjų tyrimo tarnybos vykdyto ikiteisminio tyrimo aiškinantis atvejus, kai suinteresuotiems pacientams už kyšius Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos Šiaulių skyriuje buvo nustatomas darbingumo lygis. Iš viso su darbingumo lygio nustatymu susijusiose bylose nuteisti trys šiauliečiai gydytojai.

Konservatorius  prašė išteisinimo

Tyrimo metu buvo nustatytas, kad 62 metų privačios klinikos ir Respublikinės Šiaulių ligoninės neurologas, Radviliškio rajono savivaldybės tarybos narys, konservatorius Kęstutis Dainius iš pacientų paėmė tris kyšius. Beje, kyšių sumos buvo nedidelės – siekė  tik  20 eurų.

Aukštesnės instancijos teismo gydytojas K. Dainius prašė jį išteisinti dėl dviejų kyšio paėmimų. Teisiamasis tikino, jog trečiojo kyšio ėmimo fakto  neprisimena.

Teismas nustatė, kad nusikalstamos veikos 2017 metų pirmojoje pusėje įvykdytos vienoje Šiauliuose veikiančioje privačioje medicinos klinikoje, gydytojo darbo kabinete.

Kaltę dėl papirkimo pripažino tik du kaltinamieji, likusių teisiamųjų duotus parodymus paneigė byloje esantys ir teismo posėdžio metu ištirti įrodymai. Teismas rėmėsi vaizdo ir garso įrašais, kriminalinės žvalgybos metu surinktais duomenimis, liudytojų parodymais ir kita medžiaga.

Kyšiai medikams buvo  duoti  siekiant paveikti darbingumo lygio nustatymą. Beje,  net trys asmenys, tarp jų ir V. Baranauskas, kyšius medikams davė  visai be reikalo – teismas konstatavo, kad atlikus patikrinimą dėl jų darbingumo lygio pagrįstumo, nustatyta, jog Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos priimti sprendimai yra teisėti ir pagrįsti. Todėl neteisėti teisiamųjų veiksmai jokios įtakos neturėjo.

K. Dainius iš Tarybos bus pašalintas

Radviliškio rajono savivaldybės meras Vytautas Simelis  „Radviliškio krašto“ redakciją informavo, jog  klausimas su K. Dainiaus Tarybos nario mandatu išspręstas – nuo gegužės 6 d. jis nebebus Tarybos nariu, vietoje  jo Taryboje dirbs kitas konservatorius – Deividas Dargužas.

K. Dainius –  ne pirmas teisiamas dėl korupcijos  konservatorius: septynerius metus buvo teisiamas buvęs meras A. Čepononis, teismo pripažintas kaltu buvo seniūnas E. Mončauskas.

Jonas Petrikas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Į Viešųjų pirkimų komisiją – tik savi ?

Paskelbta

data

Radviliškio rajone vis brangstant savivaldybės administracijos organizuojamiems Viešiesiems pirkimams, Radviliškio rajono savivaldybės taryboje buvo iškeltas ir šis klausimas.

Tarybos narys G. Lipnevičius pasidomėjo, kodėl į  pirkimų komisijas neįtraukiami Tarybos nariai bei kiti nešališki asmenys. „Viešųjų pirkimo komisijos visada yra sudaromos iš savivaldybės administracijos darbuotojų, kurie yra šališki ir jiems kartais sunku išsakyti savo nuomonę. Siūlyčiau į šių komisijų sudėtį  įtraukti nešališkus asmenis, nepriklausančius savivaldybės administracijai“,- siūlė G. Lipnevičius.

Pasak savivaldybės Juridinio skyriaus vedėjo A. Matuzevičiaus, į Viešųjų pirkimų komisijų sudėtį nedraudžiama pasitelkti kitų narių, tik tai turėtų būti specialistai, turintys  teisinių ir techninių žinių bei esantys nepriekaištingos reputacijos. „Manau, kad Viešųjų pirkimų komisijų narius atsakingai parenka administracijos direktorė“,- sakė savivaldybės teisininkas. Šis pasakymas šokiravo daugelį Tarybos narių – pasirodo, administracijos direktorės statytiniai tvarko Viešuosius pirkimus, per kuriuos  išeina savivaldybės milijonai. Ar galima pasitikėti komisijos nariais, kuriuos paskiria konservatorė J. Margaitienė, paliekame spręsti jums, mūsų skaitytojai.

Jonas Petrikas

Skaityti daugiau

Aktualijos

Naujas kelias – nauja afera?

Paskelbta

data

Savaitraštis „Radviliškio kraštas“ jau ne kartą rašė, kad  Radviliškio rajone labai brangiai asfaltuojami keliai. Štai Sadūnų – Karčemų kelio atkarpos asfaltavimui Tarybos buvo prašoma skirti beveik milijoną eurų, Vasario 16-osios gatvė rekonstruojama daugiau nei už puse milijono. Dabar užsimota brangiai asfaltuoti kelio atkarpą, vedančią į Oro ir gynybos batalioną.

Trim šimtams metrų – „auksinis“ asfaltas?

Gegužės 27 d. vykusiame Tarybos posėdyje  buvo aptartas kelio atkarpos, einančios nuo magistralinio kelio iki įvažiavimo į Oro ir gynybos bataliono teritoriją asfaltavimo klausimas. Tarybos narys Gediminas Lipnevičius  iškėlė  klausimą, kodėl  šios 300 metrų atkarpos asfaltavimui yra skiriama 620 tūkst. eurų suma – vieno metro asfaltavimas kainuoja daugiau nei 2 tūkst. eurų.

Statybos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėjas G. Vičas paaiškino, jog šis projektas buvo numatytas dar brangesnis. „Šios kelio atkarpos asfaltavimui buvo skirti 700 tūkst.eurų, o konkursą laimėjęs rangovas įsipareigojo darbus atlikti už 603 tūkst. eurų. Buvo organizuojamas atviras konkursas, kurį laimėjo rangovas, pasiūlęs mažiausią kainą“,- sakė G.Vičas. Šis kelias eis  nuo plento Šiauliai – Radviliškis, pro Miškų ūkio urėdijos administracinį pastatą, Oro ir gynybos bataliono link.

Administracijos direktorė konservatorė J. Margaitienė net nepaaiškino Tarybos nariams, kodėl jos valdomoje savivaldybės administracijoje vyksta  tokie brangūs Viešieji pirkimai.

Na, dėl didelės šios atkarpos asfaltavimo kainos komitetų metu buvo paaiškinta, jog šiam „kareivių keliui“ reikia ypatingai stipraus asfalto, kad juo galėtų važiuoti karinė technika. Tik įdomu, kaip ta karinė technika atriedės  iki Oro ir gynybos bataliono sustiprinto įvažiavimo – juk, kaip žinia, magistralinis kelias asfaltuotas  paprasta danga.

Ar „kareivių kelias“ yra tik rajono valdančiųjų pinigų įsisavinimas, o gal  tai yra bereikalingas pinigų švaistymas, paliekame spręsti jums, mūsų skaitytojai.

Jonas Petrikas

Skaityti daugiau
REKLAMA

Skaitomiausi