Savivaldybės Biudžeto komiteto pirmininkas, konservatorius K. Dainius nuteistas už kyšininkavimą

Balandžio  29 d. Klaipėdos apygardos teismas apeliacine tvarka išnagrinėjo baudžiamąją bylą dėl pacientų kyšininkavimo ir gydytojo papirkimo bei atmetė penkių nuteistųjų apeliacinius skundus.

Šiaulietis medikas Kęstutis Dainius ir keturi pacientai turės sumokėti teismo jiems skirtas pinigines baudas.

Paliktas galioti Šiaulių apylinkės teismo nuosprendis

Ikiteisminiam tyrimui vadovavo Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Andrej Mirnyj, tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos  Šiaulių valdybos pareigūnai.

Klaipėdos apygardos teismas paliko galioti Šiaulių apylinkės teismo praėjusių metų vasarį priimtą nuosprendį, kuriuo gydytojas neurologas K. Dainius pripažintas kaltu dėl kyšininkavimo ir jam skirta 4 519 eurų dydžio bauda.

Keturiems pacientams už medikų papirkimą paliktos pirmosios instancijos teismo skirtos baudos nuo 565 iki 4 586 eurų. Vienas iš pacientų lieka nuteistas ir dėl sukčiavimo.

Baudžiamoje byloje buvo nustatyta, kad pacientai gydytojams  davė nuo 20 iki 600 eurų siekiančius kyšius už paruoštus medicininius dokumentus, vaistų išrašymą, įvairias medicinines konsultacijas, apžiūras, nedarbingumo pažymėjimų išdavimą.

Ši byla buvo atskirta iš Specialiųjų tyrimo tarnybos vykdyto ikiteisminio tyrimo aiškinantis atvejus, kai suinteresuotiems pacientams už kyšius Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos Šiaulių skyriuje buvo nustatomas darbingumo lygis. Iš viso su darbingumo lygio nustatymu susijusiose bylose nuteisti trys šiauliečiai gydytojai.

Konservatorius  prašė išteisinimo

Tyrimo metu buvo nustatytas, kad 62 metų privačios klinikos ir Respublikinės Šiaulių ligoninės neurologas, Radviliškio rajono savivaldybės tarybos narys, konservatorius Kęstutis Dainius iš pacientų paėmė tris kyšius. Beje, kyšių sumos buvo nedidelės – siekė  tik  20 eurų.

Aukštesnės instancijos teismo gydytojas K. Dainius prašė jį išteisinti dėl dviejų kyšio paėmimų. Teisiamasis tikino, jog trečiojo kyšio ėmimo fakto  neprisimena.

Teismas nustatė, kad nusikalstamos veikos 2017 metų pirmojoje pusėje įvykdytos vienoje Šiauliuose veikiančioje privačioje medicinos klinikoje, gydytojo darbo kabinete.

Kaltę dėl papirkimo pripažino tik du kaltinamieji, likusių teisiamųjų duotus parodymus paneigė byloje esantys ir teismo posėdžio metu ištirti įrodymai. Teismas rėmėsi vaizdo ir garso įrašais, kriminalinės žvalgybos metu surinktais duomenimis, liudytojų parodymais ir kita medžiaga.

Kyšiai medikams buvo  duoti  siekiant paveikti darbingumo lygio nustatymą. Beje,  net trys asmenys, tarp jų ir V. Baranauskas, kyšius medikams davė  visai be reikalo – teismas konstatavo, kad atlikus patikrinimą dėl jų darbingumo lygio pagrįstumo, nustatyta, jog Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos priimti sprendimai yra teisėti ir pagrįsti. Todėl neteisėti teisiamųjų veiksmai jokios įtakos neturėjo.

K. Dainius iš Tarybos bus pašalintas

Radviliškio rajono savivaldybės meras Vytautas Simelis  „Radviliškio krašto“ redakciją informavo, jog  klausimas su K. Dainiaus Tarybos nario mandatu išspręstas – nuo gegužės 6 d. jis nebebus Tarybos nariu, vietoje  jo Taryboje dirbs kitas konservatorius – Deividas Dargužas.

K. Dainius –  ne pirmas teisiamas dėl korupcijos  konservatorius: septynerius metus buvo teisiamas buvęs meras A. Čepononis, teismo pripažintas kaltu buvo seniūnas E. Mončauskas.

Jonas Petrikas

Total
0
Dalinasi
Related Posts