Savivaldybėje diskutuota apie galimybes tobulinti priešgaisrinių pajėgų valdymą ir gelbėjimo pajėgų tinklo optimizavimą

Rugpjūčio 20 dieną Radviliškio rajono savivaldybės vadovai, Radviliškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas L. Tautkevičius ir Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas K. Bautronis susitiko su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie VRM direktoriumi vidaus tarnybos generolu S. Greičiumi ir jo pavaduotoju G. Sakalinsku.

Susitikime diskutuota apie priešgaisrinės saugos užtikrinimo gairių projektą, numatantį priešgaisrinių gelbėjimo pajėgų vystymosi kryptis artimiausiems dešimt metų, kalbėjo apie galimybes tobulinti priešgaisrinių pajėgų valdymą ir gelbėjimo pajėgų tinklo optimizavimo galimybę (savivaldybės priešgaisrinės tarnybos prijungimą ar neprijungimą prie VPGT).

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie VRM vadovas S. Greičius teigė, kad visų Lietuvos savivaldybių priešgaisrinių gelbėjimo tarnybų tiek materialinė bazė, tiek žmogiškieji ištekliai yra labai panašūs. S. Greičius patikino, kad jei būtų priimtas sprendimas savivaldybės priešgaisrinę tarnybą prijungti prie VPGT, būtų kruopščiai išanalizuota situacija ir pateikti konkretūs pasiūlymai dėl darbo efektyvumo didinimo, ugniagesių kvalifikacijos tobulinimo bei materialinės bazės gerinimo. Savivaldybė galėtų pati nuspręsti sutikti su pasiūlymais, papildyti juos ar pasilikti prie tokios sistemos, kokia yra dabar ir jokių grėsmių nekiltų, priešingai – pagalba taptų efektyvesnė.

Susitikimo pabaigoje susitarta, jog artimiausiu metu Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas pateiks konkrečius pasiūlymus dėl priešgaisrinės tarnybos veiklos efektyvumo didinimo, o Savivaldybė priims sprendimą – dalyvauti gelbėjimo tarnybų optimizavimo procese ar ne.

Paruošta pagal Radviliškio rajono savivaldybės informaciją

Total
15
Dalinasi
Related Posts