Savarankiško gyvenimo namai Aukštelkuose radviliškiečiams nereikalingi

Prieš beveik dvejus metus Aukštelkuose buvo atidaryti Savarankiško gyvenimo namai. Jie  įsikūrė suremontuotose buvusios seniūnijos patalpose. Šie namai – Šeduvos globos namų padalinys.

Padarius „auksinį“ remontą, laukta 22 gyventojų

Savarankiško gyvenimo namuose   įrengta trylika kambarių – keturi skirti gyventi  vienam asmeniui, o devyni – po  du asmenis. Iš viso šie namai pritaikyti gyventi 22 žmonėms.

Savarankiško gyvenimo namai  skirti apgyvendinti iš dalies nesavarankiškiems senyvo amžiaus ir neįgaliems asmenims ar jų šeimoms, kurie dėl sveikatos būklės negali gyventi visiškai savarankiškai savo namuose ir socialinių paslaugų, teikiamų jų namuose ar kitose nestacionariose socialinių paslaugų įstaigose, nepakanka.

Viskas gal ir būtų gerai, tokie namai reikalingi, tačiau jų statyba tikrai buvo „auksinė“, beje, kaip ir daugelis statybų Radviliškio rajone.

Pastato remontui, kuriame įsikūrę savarankiško gyvenimo namai, buvo išleista 440  tūkst. eurų suma, taigi vieno kambario remontas kainavo apie 34 tūkst. eurų. Kai Radviliškio mieste dviejų – trijų kambarių butą galima įsigyti už  18-30 tūkst. eurų. O  kaime už 34 tūkst. eurų galima nupirkti ir visą namą. Taigi vieno kambario įrengimas su  dušu, tualetu ir mažyte virtuvėle  aiškiai per brangus. O šį remontą užsakė Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Margaitienė.

Namai tampa nereikalingais?

Įrengiant Savarankiško gyvenimo namus, buvo manoma, jog juose gyvens Radviliškio rajono gyventojai, nesugebantys gyventi savarankiškai. Tik, deja, į šiuos namus gyventojai kraustėsi labai vangiai. Buvo manoma, kad  tokia situacija susiklostė dėl Covid- 19 pandemijos ir visi laisvi kambariai bus užimti. Tačiau jau praėjo beveik dveji metai, kaip įsikraustė tik 6 gyventojai, daugiau norinčiųjų neatsiranda.

Savivaldybės administracija susigriebė, kad gali būti apkaltinta lėšų švaistymu nereikalingoms paslaugoms, nes investicijos ištaškytos, o gyventojų nedaugėja. Tad buvo nutarta paslaugas teikti ne tik Radviliškio rajono gyventojams, bet leisti įsikurti ir kitų savivaldybių gyventojams.
Tarybos posėdyje  Z. Žvikienė pasidomėjo, ar apgyvendinimo sutartys su kitų rajonų gyventojais bus terminuotos, nes pareiškus norą šiuose namuose apsigyventi žmonėms iš kitų rajonų, mūsų rajono gyventojams gali nebeužtekti vietos.

Pasak savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjos Rasos Miškinienės, baimintis, jog Savarankiško gyvenimo namuose gali pritrūkti vietų neverta, nes nuo 2019 m. rugpjūčio mėnesio čia yra tik 6 gyventojai, o kiti butai liko tušti, norinčių gyventi juose neatsirado.

Kaip laikas parodė, Radviliškio rajone nieko naujo – buvęs meras konservatorius A. Čepononis bei administracijos direktorė konservatorė J. Margaitienė iš pradžių įsisavina pinigus „auksiniam“ remontui, o po to ieško, kaip užglaistyti iškilusias problemas.

Radviliškio rajono savivaldybės taryba, gelbstint susidariusią situaciją, pritarė šiam siūlymui – nuo šiol Aukštelkų savarankiško gyvenimo namuose galės gyventi ir kitų rajonų gyventojai.

Jonas Petrikas
Total
6
Dalinasi
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts