Socialiniai tinklai

Aktualijos

Savaitraštyje „Radviliškio kraštas“ – naujas komentarų ciklas

Avatar

Paskelbta

data

Pradedame naują komentarų ciklą apie Radviliškio miesto bei rajono gyvenimą. Į klausimus, kas iš tiesų vyksta Radviškyje, mielai sutiko ataskyti ir savo atsakymus pakomentuoti didžiausios Lietuvoje bendruomenės –„ Radviliškio krašto bendruomenės“ –  pirminininkas Gediminas Lipnevičius, kuris taip pat vadovauja „Radviliškio verslininkų asociacijai“, „Radviliškio rajono paramos centrui“ bei kitoms įmonėms. G.Lipnevičius taip pat yra savaitraščių  „Radviliškio kraštas” bei  „Kuršėnų krašto žinios” leidėjas. Kaip ir buvome rašę,  „Facebook“ socialinėje erdvėje klausimus visuomeninkui G.Lipnevičiui galima atsiųsti el.paštu redakcija@radviliskiokrastas.lt arba rašyti „Facebook“  paskyroje  savaitraštis „Radviliškio kraštas“.

Šį kartą   – apie „Radviliškio krašto bendruomenę“
Pirmasis klausimų – atsakymų bei komentarų ciklas – apie „Radviliškio krašto bendruomenę“, kuriai vadovauja Gediminas Lipnevičius.

Kaip Jums pavyko suburti tokią didelę bendruomenę?
„Radviliškio krašto bendruomenę“  įkūrėme su bendraminčiais tik prieš trejus metus. Tikrasis bendruomenės įkūrimo tikslas buvo suvienyti, sujungti visas Radviliškio rajone veikiančias bendruomenes bendrai veiklai. Pasirodo, buvau visiškai naivus, nes pradėjus siūlyti jungtis bendruomenėms, veikti išvien, keliauti, bendrauti, greitai  paaiškėjo, kad ne visos, tačiau kai kurios bendruomenės yra įkurtos vienos ar dviejų partijų politinių tikslų siekimui, projektinių pinigų ir Nevyriausybinėms organizacijoms skirtų lėšų įsisavinimui. Labiau pasigilinus, šis faktas mane daugiau nei šokiravo, kai paaiškėjo, kad besišypsančių ir iš pažiūros padorių asmenų tikslas – „įsisavinti“ kuo daugiau lėšų. O kai kurios organizacijos įsisavindamos net perkopė milijoną eurų. Kadangi, mano nuomone, mūsų veikla privalo būti visiškai skaidri, nusprendėme  nebesijungti, o nuo švaraus  lapo kurti naują bendruomenę, sujungiant Radviliškio miesto ir rajono žmones bendrai veiklai. Ir  tai mums pavyko  su kaupu. Šiuo metu bendruomenę vienija net 2274 nariai, turime apie 30 skyrių Radviliškio rajone. Pavyzdžiui, Šeduvoje turime jau per šimtą narių, Sidabrave – per aštuoniasdešimt ir t.t. Daugeliu atveju mūsų bendruomenės skyriai yra ženkliai didesni nei kai kurių kitų  bendruomenių  gyvenvietėse. Pasinaudodamas proga dėkoju  „Radviliškio krašto bendruomenės“ skyrių vadovams, kurių yra apie keturiasdešimt, nes be vadovų man būtų be galo sunku  valdyti tokią didelę bendruomenę – ačiū jiems.

Kas Jūsų bendruomenę finansuoja?
Geras klausimas. Galiu patvirtinti, nors esame didžiausia, o, mano nuomone, ir veikliausia bendruomenė Lietuvoje, nesame gavę nei vieno cento nei iš Radviliškio rajono savivaldybės, nei iš kitų institucijų. Man pavyko sukurti visai kitokį bendruomenės modelį – pavyzdžiui, pas mus nėra net nario mokesčio. Mes veikiame paprastu principu: visiems pasiūloma, pranešama, kad, pvz., nusprendėme keliauti į Anykščius ar Palangą, susidedame po dešimt eurų ir važiuojame, keliaujame, kur tik norime.

O kodėl Radviliškio rajono savivaldybė neprisideda?
Čia reikia klausti rajono vadovų,  o  ne manęs. Gal dėl to, kad bendruomenė  nepriklauso jokiai politinei organizacijai ir turi savo stuburą?

Ar nejaučiate priešiškumo, bandymo suskaldyti, įvesti sumaišties iš valdininkų pusės?
Jaučiame, ypač iš savivaldybėje dirbančių kai kurių politikų. Kaip ir  Seime konservatorių, taip ir rajone šios partijos atstovų  bandymai  kiršinti liaudį siekiant sau politinės naudos vis mažiau pavyksta. Mano tikslas vienas – padėti Radviliškio krašto žmonėms, juos vienyti. Tą darau dabar ir darysiu ateityje, toks kiekis bendruomenės  narių kalba pats už save.

Kiek Jūs, kaip bendruomenės pirmininkas, gaunate atlyginimo?
Kaip jau  minėjau, pas mus nėra nei nario, nei kitų mokesčių. Pagal priimtą nutarimą, nei bendruomenės pirmininkas, nei skyrių vadovai jokio atlygio negauna – tiesiog dirbame savo krašto žmonių labui.

Ar  į bendruomenę priimate partinius asmenis?
Taip, priimame. Mes neskirstome  žmonių pagal priklausmomumą vienai ar kitai partijai, priimame visus, tik visų narių prašau partijas palikti „už durų“. Šiuo metu partijų veikloje matau daug negerų darbų, greitai nebebus nei vienos nesusitepusios partijos. Tai matosi tiek Lietuvos, tiek rajonų mastu.

„Radviliškio krašto bendruomenė“  tampa didinga jėga rajone. Ar planuojate dalyvauti rajono tarybos rinkimuose?
Kadangi, mūsų nuomone, šiuo metu nei viena partija tinkamai  neatstovauja nei bendruomenėms, nei Radviliškio rajono gyventojams,  priėmėmė nutarimą dalyvauti Radviliškio rajono savivaldos tarybos rinkimuose. Dalyvausime kaip nepartinė organizacija. Kviečiu visus padorius Radviliškio krašto gyventojus prisijungti ir kartu su bendruomenės visuomeniniu komitetu dalyvauti savivaldybės tarybos rinkimuose.
Ačiū pirmininkui už atsakymus. O gyventojai, norintys užduoti klausimus gerb. Gediminui Lipnevičiui, rašykite el.paštu:redakcija@radviliskiokrastas.lt arba facebook paskyroje  „Savaitraštis Radviliškio kraštas“.
Ar dalyvaus didžiausios Lietuvoje bendruomenės pirmininkas  Radviliškio rajono mero rinkimuose, kokia situacija rajone su viešaisiais pirkimais –  skaitykite kitame savaitraščio numeryje.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Dingo moteris

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apskrities  policijos  Šiaulių miesto ir rajono  komisariato pareigūnai ieško be žinios dingusios Violetos Pyragienės, gimusios 1964 m.

Moteris liepos 15 d. 12.00 val. iš namų išvažiavo geltonos spalvos automobiliu „Volkswagen Transporter“, HCS531, ir iki šiol negrįžo. Jos požymiai: apie 165 cm ūgio, stambaus kūno sudėjimo, plaukai trumpi, dažyti violetine ir balta spalvomis

Jei turite informacijos apie dingusią moterį ar pastebėsite automobilį, kuriuo ji išvažiavo, paskambinkite Šiaulių miesto ir rajono policijos  komisariato pareigūnams telefonu (8-657) 71264 arba parašykite  elektroniniu  paštu sandra.jake@policija.lt.                                              

Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šelmių šelmavonės

Avatar

Paskelbta

data

Sušilus orams, saulutė dar labiau įkaitino ir “Šelmių” bei “Verpetukių” kraują.

Ypatingai šiltai ir smagiai atšokę tarptautiniame linijinių ir kantri šokių festivalyje ,,Draugystės tiltas—2019″ Palangoje, šokėjai prisiminė, kad yra liaudies tradicijų puoselėtojai ir karštomis širdimis šokdami šventė Rasos ir Joninių šventes su Karčiamų ir Alksnupių bendruomenėmis, bet tai buvo tik gera pradžia. Liepos 3-7 dienomis Šiauliuose vyko  8-tasis Tartautinis folkloro festivalis-konkursas “Saulės žiedas”, kurį globoja netik Lietuvos kultūros institucijos, bet ir Europos  prestižinės FIDAF IR IOV  folkloro organizacijos. Neišsigandę labai aukštus reitingus turinčio festivalio ir puikių kolektyvų iš  10 pasaulio šalių “Šelmiai” bei “Verpetukės” šoko pagrindinėse festivalio scenose, liaudies šokių mokinimo vakaruose bei smagiuose naktišokiuose, o tašką “Šelmiai” ir “Verpetukės” žada padėti liepos 17-22 d. dalyvaudami ,,Europeade -2019″ Frankenberge( Ederis) Vokietijoje, kur susirinks apie 5,500 dalyvių iš 30 Europos šalių. Čia nebus taip baisu, nes “Šelmiai” ir “Verpetukės” dalyvauja Europeadose nuo 2003 metų ir atstovavo Radviliškį bei Lietuvą Ispanijoje, Šveicarijoje, Italijoje, Danijoje, Prancuzijoje, Latvijoje ir 2009 metais Lietuvoje, Klaipėdoje. Beje 2020 metų Europeade vėl vyks Klaipėdoje. Karščio ir šelmiškumo nepraradome ir važiuosime su dideliu noru ir ryžtu.palinkėkite mums gero kelio ir jei busite tomis dienomis Frankenberge ateikite mums ir kitiems dalyviams paploti. Kartu praleisime puikų laiką.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019