Socialiniai tinklai

Aktualijos

Savaitraštyje „Radviliškio kraštas“ – naujas komentarų ciklas

Avatar

Paskelbta

data

Pradedame naują komentarų ciklą apie Radviliškio miesto bei rajono gyvenimą. Į klausimus, kas iš tiesų vyksta Radviškyje, mielai sutiko ataskyti ir savo atsakymus pakomentuoti didžiausios Lietuvoje bendruomenės –„ Radviliškio krašto bendruomenės“ –  pirminininkas Gediminas Lipnevičius, kuris taip pat vadovauja „Radviliškio verslininkų asociacijai“, „Radviliškio rajono paramos centrui“ bei kitoms įmonėms. G.Lipnevičius taip pat yra savaitraščių  „Radviliškio kraštas” bei  „Kuršėnų krašto žinios” leidėjas. Kaip ir buvome rašę,  „Facebook“ socialinėje erdvėje klausimus visuomeninkui G.Lipnevičiui galima atsiųsti el.paštu redakcija@radviliskiokrastas.lt arba rašyti „Facebook“  paskyroje  savaitraštis „Radviliškio kraštas“.

Šį kartą   – apie „Radviliškio krašto bendruomenę“
Pirmasis klausimų – atsakymų bei komentarų ciklas – apie „Radviliškio krašto bendruomenę“, kuriai vadovauja Gediminas Lipnevičius.

Kaip Jums pavyko suburti tokią didelę bendruomenę?
„Radviliškio krašto bendruomenę“  įkūrėme su bendraminčiais tik prieš trejus metus. Tikrasis bendruomenės įkūrimo tikslas buvo suvienyti, sujungti visas Radviliškio rajone veikiančias bendruomenes bendrai veiklai. Pasirodo, buvau visiškai naivus, nes pradėjus siūlyti jungtis bendruomenėms, veikti išvien, keliauti, bendrauti, greitai  paaiškėjo, kad ne visos, tačiau kai kurios bendruomenės yra įkurtos vienos ar dviejų partijų politinių tikslų siekimui, projektinių pinigų ir Nevyriausybinėms organizacijoms skirtų lėšų įsisavinimui. Labiau pasigilinus, šis faktas mane daugiau nei šokiravo, kai paaiškėjo, kad besišypsančių ir iš pažiūros padorių asmenų tikslas – „įsisavinti“ kuo daugiau lėšų. O kai kurios organizacijos įsisavindamos net perkopė milijoną eurų. Kadangi, mano nuomone, mūsų veikla privalo būti visiškai skaidri, nusprendėme  nebesijungti, o nuo švaraus  lapo kurti naują bendruomenę, sujungiant Radviliškio miesto ir rajono žmones bendrai veiklai. Ir  tai mums pavyko  su kaupu. Šiuo metu bendruomenę vienija net 2274 nariai, turime apie 30 skyrių Radviliškio rajone. Pavyzdžiui, Šeduvoje turime jau per šimtą narių, Sidabrave – per aštuoniasdešimt ir t.t. Daugeliu atveju mūsų bendruomenės skyriai yra ženkliai didesni nei kai kurių kitų  bendruomenių  gyvenvietėse. Pasinaudodamas proga dėkoju  „Radviliškio krašto bendruomenės“ skyrių vadovams, kurių yra apie keturiasdešimt, nes be vadovų man būtų be galo sunku  valdyti tokią didelę bendruomenę – ačiū jiems.

Kas Jūsų bendruomenę finansuoja?
Geras klausimas. Galiu patvirtinti, nors esame didžiausia, o, mano nuomone, ir veikliausia bendruomenė Lietuvoje, nesame gavę nei vieno cento nei iš Radviliškio rajono savivaldybės, nei iš kitų institucijų. Man pavyko sukurti visai kitokį bendruomenės modelį – pavyzdžiui, pas mus nėra net nario mokesčio. Mes veikiame paprastu principu: visiems pasiūloma, pranešama, kad, pvz., nusprendėme keliauti į Anykščius ar Palangą, susidedame po dešimt eurų ir važiuojame, keliaujame, kur tik norime.

O kodėl Radviliškio rajono savivaldybė neprisideda?
Čia reikia klausti rajono vadovų,  o  ne manęs. Gal dėl to, kad bendruomenė  nepriklauso jokiai politinei organizacijai ir turi savo stuburą?

Ar nejaučiate priešiškumo, bandymo suskaldyti, įvesti sumaišties iš valdininkų pusės?
Jaučiame, ypač iš savivaldybėje dirbančių kai kurių politikų. Kaip ir  Seime konservatorių, taip ir rajone šios partijos atstovų  bandymai  kiršinti liaudį siekiant sau politinės naudos vis mažiau pavyksta. Mano tikslas vienas – padėti Radviliškio krašto žmonėms, juos vienyti. Tą darau dabar ir darysiu ateityje, toks kiekis bendruomenės  narių kalba pats už save.

Kiek Jūs, kaip bendruomenės pirmininkas, gaunate atlyginimo?
Kaip jau  minėjau, pas mus nėra nei nario, nei kitų mokesčių. Pagal priimtą nutarimą, nei bendruomenės pirmininkas, nei skyrių vadovai jokio atlygio negauna – tiesiog dirbame savo krašto žmonių labui.

Ar  į bendruomenę priimate partinius asmenis?
Taip, priimame. Mes neskirstome  žmonių pagal priklausmomumą vienai ar kitai partijai, priimame visus, tik visų narių prašau partijas palikti „už durų“. Šiuo metu partijų veikloje matau daug negerų darbų, greitai nebebus nei vienos nesusitepusios partijos. Tai matosi tiek Lietuvos, tiek rajonų mastu.

„Radviliškio krašto bendruomenė“  tampa didinga jėga rajone. Ar planuojate dalyvauti rajono tarybos rinkimuose?
Kadangi, mūsų nuomone, šiuo metu nei viena partija tinkamai  neatstovauja nei bendruomenėms, nei Radviliškio rajono gyventojams,  priėmėmė nutarimą dalyvauti Radviliškio rajono savivaldos tarybos rinkimuose. Dalyvausime kaip nepartinė organizacija. Kviečiu visus padorius Radviliškio krašto gyventojus prisijungti ir kartu su bendruomenės visuomeniniu komitetu dalyvauti savivaldybės tarybos rinkimuose.
Ačiū pirmininkui už atsakymus. O gyventojai, norintys užduoti klausimus gerb. Gediminui Lipnevičiui, rašykite el.paštu:redakcija@radviliskiokrastas.lt arba facebook paskyroje  „Savaitraštis Radviliškio kraštas“.
Ar dalyvaus didžiausios Lietuvoje bendruomenės pirmininkas  Radviliškio rajono mero rinkimuose, kokia situacija rajone su viešaisiais pirkimais –  skaitykite kitame savaitraščio numeryje.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Naujas savaitraščio “Radviliškio kraštas” numeris jau prekyboje

Avatar

Paskelbta

data

Skaityti daugiau

Aktualijos

Koncertas „Dainuoju Tau gyvenimą“

Avatar

Paskelbta

data

Ansamblis „Lietuva“ pirmą kartą pristato jungtinį projektą su bardais Sauliumi Bareikiu, Olegu Ditkovskiu ir Gediminu Storpirščiu – koncertą „Dainuoju Tau gyvenimą“. Ansamblio choras ir orkestras kartu su ilgamečiais dainuojamosios poezijos atlikėjais pristatys gražiausias bardų dainas dar negirdėtame amplua. Poetų dainos, pritaikytos tautinių instrumentų aranžuotėms ir chorui, žada jaukius ir šiltų emocijų kupinus vakarus.

„Nors vyrauja skirtingos sampratos, svarbiausia girdėti vienas kitą ir suprasti, panašiai jausti, nešti emociją ir tarpusavyje užmegzti tikrą ryšį – juk abu stiliai šneka iš širdies. Pasaulyje jau seniai tas vyksta“, – emocinio ryšio svarbą premjeroje pabrėžia vienas iš „Aktorių trio“ narių Olegas Ditkovskis.

 „Kai susijungia virpantys kanklių ir gitarų garsai, atrodo, visas gyvenimas it viena styga tampa jautriai užgaunamas. Turime dvi savitas kultūras – keliu sau uždavinį sujungti bardišką ramybę su ansamblietiška judraus choro nuotaika. Bardų vakaruose klausytojai linkę užsimerkti, įsiklausyti į žodžius, o čia dar turėsime ir vaizdą, ypatingas aranžuotes. Koncerto dainose liesis gyvenimo istorijos, tad kiekvienas ras sau tai, kas jam reikšmingiausia“, – premjerą apibūdina programos režisierius Donatas Bakėjus, dar žinomas kaip šokėjas, choreografas, Anželikos Cholinos trupės narys.

 „Aš mylėjau tave tau nežinant“, „Žalia, žalia“, „Chrizantemos“ – tai tik dalis kūrinių, kuriuos dauguma iš mūsų dainuojame atmintinai. Šioje muzikinėje premjeroje atpažįstamos dainos atsiskleis kitomis spalvomis: aranžuotėse dominuos tokie instrumentai kaip kanklės, skudučiai ar lumzdeliai, įsipins sutartinių atgarsiai ir tautiniai motyvai, nuolat pereinantys į šiuolaikinį skambesį.

Retas susimąsto, kad liaudies muzika tampriai susijusi su dainuojamąja poezija, t.y. bardiška kultūra. Tai susiję su reikšmingais Lietuvos istorijos periodais, kuriuos valstybinis ansamblis siekia perteikti profesionalioje scenoje. Bardų stilių galima sieti su XX a. pradžioje kilusiu kanklininkų sąjūdžiu, po kurio 7-tame dešimtmetyje, kaip svarbus alternatyvios kultūros reiškinys, ir išsivystė bardų judėjimas. Alternatyvioji jaunimo banga gyvavo pagrindinėse miesto gatvėse, kur draugai rinkdavosi pabendrauti, kartu pagroti gitara ir padainuoti apie gyvenimą. Augantis pasipriešinimas tarybinei ideologijai, drąsėjantis kritinis mąstymas ir laisvėjantis kūrybiškumas – visa tai atsispindėjo gatvės muzikos kultūroje. Paraleliai bardų gyvavimui atsirado dar vienas folkloro sąjūdis, nepriėmęs sovietinės sistemos vertybių.

„Tokie pokyčiai, vykstantys muzikos kultūroje, ir tokie istoriniai įvykiai, kaip Prahos pavasaris ar Romo Kalantos susideginimas, prisidėjo prie socialinio pasipriešinimo oficialiai sovietmečio kultūrai. Jaunimas reaguodavo jautriai, neturėdamas galimybių sekti pasaulio įvykius. Barduose svarbi istorija: kaip tu ją jauti, tokią išraišką ir renkiesi“, – pasakoja Gediminas Storpirštis – vienas didžiausių dainuojamosios poezijos puoselėtojų, Lietuvos teatro ir kino aktorius, teatro pedagogas, dainų autorius ir atlikėjas. G. Storpirštis įsitikinęs, kad kanklių ir gitarų sąskambis suteiks ypatingos emocijos, išreiškiamos premjeroje „Dainuoju Tau gyvenimą“.

Koncertinėje programoje bardų dainas aranžuoja net trys Lietuvos kompozitoriai: Andrius Kulikauskas, Aras Žvirblys ir Sigitas Mickis. A. Kulikauskas dar žinomas kaip dainų atlikėjas, kartu su ilgamečiu bendražygiu maestro Vytautu Kernagiu įkūręs „Dainos teatrą“, ilgai dirbęs su „Keistuolių teatro“ aktoriais. Kompozitorius, lektorius S. Mickis taip pat aranžuoja kūrinius „Keistuolių teatrui“. Dar vienas įžymus kompozitorius Aras Žvirblys muziką kūrė ansamblio „Lietuva“ muzikiniam spektakliui – misterijai „Dievai ir žmonės“, po sėkmingo debiuto sugrįžtančiai į ansamblio rudens sezoną.

Premjera numatoma nuo spalio 9 d. Ignalinoje, Pakruojyje, Šiauliuose, Marijampolėje, Tauragėje, Vilniuje, Radviliškyje. 2020 m. programa bus tęsiama ir kituose Lietuvos miestuose.

Naujienas sekite valstybinio ansamblio „Lietuva“ socialinių tinklų Facebook ir Instagram paskyrose, taip pat oficialioje svetainėje www.ansamblis-lietuva.lt

KŪRYBINĖ GRUPĖ:

Režisierius – Donatas Bakėjus

Aranžuotojai: Andrius Kulikauskas, Aras Žvirblys, Sigitas Mickis

Bardai: Saulius Bareikis, Olegas Ditkovskis, Gediminas Storpirštis

Valstybinio ansamblio LIETUVA choras ir orkestras

Solistai: Dovilė Kazonaitė, Ieva Filipkauskaitė, Ilona Pliavgo

VADOVAI:

Ansamblio vadovė – Edita Katauskienė

Meno vadovas – Giedrius Svilainis

Dirigentas – dr. Egidijus Kaveckas

Vyr. chormeisteris – Algimantas Kriūnas

KVIEČIAME Į KONCERTUS:

Spalio 9 d. (III) 18:00 val. – Ignalinos kultūros centre | „Dainuoju Tau gyvenimą“

Spalio 11 d. (V) 18:00 val. – Pakruojo kultūros centre | „Dainuoju Tau gyvenimą“

Spalio 16 d. (III) 18:00 val. – Šiaulių koncertų salėje „Saulė“ | „Dainuoju Tau gyvenimą“

Spalio 18 d. (V) 18:00 val. – Marijampolės kultūros centre | „Dainuoju Tau gyvenimą“

Spalio 23 d. (III) 18:00 val. – Tauragės kultūros centre | „Dainuoju Tau gyvenimą“

Spalio 26 d. (VI) 18:00 val. – Vilniuje, Šokio teatre | „Dainuoju Tau gyvenimą“

Spalio 30 d. (III) 18:00 val. – Radviliškio kultūros centre | „Dainuoju Tau gyvenimą“

Bilietus platina: https://www.bilietai.lt/lit/renginiai/koncertai/koncertas-dainuoju-tau-gyvenima-66359/

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019