Sausio 13-ai atminti – bėgome ,,Gyvybės ir mirties keliu“

2022 m.  sausio 8 d. Vilniuje vyko XXX tradicinis tarptautinis pagarbos bėgimas „Gyvybės ir Mirties keliu“, skirtas Lietuvos Laisvės gynėjams atminti, kuriame dalyvavo Baisogalos gimnazijos jaunosios šaulės: Dovilė Petraitytė, Karina Pirinauskaitė, Gabija Petraitytė.

 Bėgimą organizavo Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacija kartu su Krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos kariuomene. Pirmą kartą bėgimas buvo surengtas 1992 metais. Devynių kilometrų bėgimo trasa prasidėjo nuo Antakalnio kapinių, kuriose palaidoti Sausio 13-ąją žuvę Lietuvos laisvės gynėjai ir baigėsi jų žūties vietoje prie Televizijos bokšto. Prieš bėgimą  prie Antakalnio kapinių, vyko žuvusiųjų  pagerbimo ceremonija, padėtos gėlės, žvakutės ant žuvusiųjų kapų. Po svečių ir organizatorių sveikinimo žodžių – startas. Ir tūkstančiai bėgikų darniai kolonoje pajudėjo Vilniaus televizijos bokšto link. Bėgimo pabaigoje  padėtos gėlės prie Vilniaus televizijos bokšto memorialinės sienos.

Šiemet bėgime startavo 4,500 dalyvių. Mūsų jaunosios šaulės kartu su Lietuvos šaulių sąjungos dalyviais,  Lietuvos kariais ir svečiais  iš JAV, D.Britanijos, Japonijos, Vengrijos, Latvijos, Italijos, Portugalijos, Meksikos, Vokietijos, Austrijos, Kanados, Slovakijos, Slovėnijos ir visais patriotiškais,  geros valios žmonėmis, entuziastingai įveikė trasą, buvo apdovanotos atminimo medaliais, pavaišintos arbata ir bandelėmis.

Šis  pagarbos bėgimas – vienybės ir bendrystės išraiška. Čia nėra nugalėtojų ir prizininkų, nes iš tiesų nugalėtojai esame mes visi. Visi ir kiekvienas, kuris myli savo šalį ir gerbia tuos, kurie paaukojo dėl jos savo gyvybę. Deja, nors esame daug ką nuveikę, bet  tai, ką šiandien turime Lietuvoje, yra iššūkis ir išbandymas mums visiems. Švaistome didelį turtą, Dievo dovaną – VIENYBĘ, kuri yra LAISVOS TAUTOS SAVIJAUTOS PAMATAS. Todėl ir norisi palinkėti, TVIRTOS VIENYBĖS! Tegul mus vienija ir pagarbos bėgimas, ir tarpusavio dvasiniai ryšiai, ir tikėjimas, kad mūsų žuvusieji NIEKADA neapleidžia mūsų.

Baisogalos gimnazijos  mokytoja, šaulė Giedrė Nakutienė

Total
4
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Related Posts