Kambarių remontas – už aukso kainą

Įdomu, jog pastaruoju metu Aukštelkų seniūnijoje, vadovaujamoje  konservatorės  Almos Kubilinskienės, vyksta  remonto – statybos darbai už itin brangiai. Pradžioje buvo suremontuoti   socialiniai būstai, teniso kortai, o dabar – ir Savarankiško gyvenimo namai.

Savaitraštis „Radviliškio kraštas“ jau rašė apie Aukštelkų kaime brangiai rekonstruotus socialinius būstus.  Šiame kaime pradinei mokyklai kadaise priklausantis dviejų aukštų bendrabutis buvo pertvarkytas į socialinį būstą ir buvo įrengta 14 butų.

Statybos darbus atliko „Irdaiva“ su  „Statybos kodu“ už 654.375,89 eurų sumą. Vidutiniškai kiekvieno buto remontas savivaldybei kainavo beveik 47 tūkstančius eurų. Mokantys skaičiuoti pastebėjo, kad vieno socialinio būsto renovacija Aukštelkų kaime prilygo maždaug dviejų kambarių buto kainai Vilniuje.

Praėjus beveik dviem metams, Aukštelkų kaime – vėl naujos statybos.

Brangūs Savarankiško gyvenimo namai

Spalio mėnesį Aukštelkuose buvo atidaryti Savarankiško gyvenimo namai. Jie  įsikūrė suremontuotose buvusios seniūnijos patalpose. Šie namai – Šeduvos globos namų padalinys.

Savarankiško gyvenimo namuose   įrengta trylika kambarių – keturiuose gyvens po  vieną, devyniuose – po  du asmenis. Iš viso šiuose namuose  galės gyventi 22 žmonės. Kiekviename kambaryje yra dušas, tualetas, mažytė virtuvėlė.

Viskas gal ir būtų gerai, jeigu ne „auksinė“ statybos  kaina.
Šio pastato remontui buvo išleista 440  tūkst. eurų suma, taigi vieno kambario remontas kainavo apie 34 tūkst. eurų. Kai Radviliškio mieste dviejų – trijų kambarių butą galima įsigyti už  18-30 tūkst. eurų. O  kaime už 34 tūkst. eurų galima nupirkti ir visą namą. Taigi vieno kambario įrengimas su  dušu, tualetu ir mažyte virtuvėle  aiškiai per brangus.

Pasidomėjome, kas gi šio prabangaus remonto užsakovas. Pasirodo, šį remontą užsakė Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Margaitienė, kuri sparčiais žingsniais seka savo buvusio kolegos pėdomis. Šioje  istorijoje klausimas tik vienas –  kambarių  remontais susidomės teisėsauga ar ne. O  gal  ir  vėl bus atsakyta, jog „Brangiai pirkti – ne nusikaltimas“?

Jonas Petrikas

 

Total
1
Dalinasi
Related Posts