Socialiniai tinklai

Aktualijos

Šaukote vyko Šv. Roko atlaidai ir miestelio šventė

Avatar

Paskelbta

data

Šaukotiškiai miestelio šventę švęsti pradėjo labai anksti. Ankstyvą šeštadienio rytą prie Šaukoto miestelio tvenkinio suorganizuotos  žvejų varžybos. Labiausiai jose pasisekė Nerijui Svirpliui, sugavusiam 3,450  kg. svėrusį laimikį. Antras liko Virginijus Vyšniauskas, trečias – Romas Ručys.
Puikiai praleistas laikas  ir geros emocijos lydėjo Šaukoto miestelio šventei skirtame šiaurietiško ėjimo žygyje nutarusius  dalyvauti žygeivius. Žvejai, žygeiviai, miestelio gyventojai buvo vaišinami sveikuoliška koše bei žolelių arbata.

Nuo 12 valandos veiksmas persikėlė į Šaukoto miestelio turgaus aikštę, kur vyko šaškių, šachmatų, smiginio varžybos. Šachmatų rungtyje nenugalimas buvo Gintaras Kutkauskas, šaškių – Napalys Ženkus, smiginio – Rita Miškūnienė.

15 val. visus Šaukoto miestelio gyventojus bei svečius  Šaukoto kultūros namų dramos būrelis pakvietė į spektaklio „Emigrantai“ premjerą.
Pirma šventės diena baigėsi smagia gegužine prie Šaukoto miestelio tvenkinio. Gausų susirinkusiųjų būrį linksmino  grupė  „Aura“.
Sekmadienio rytą skambia muzika ir linksmomis dainomis miestelio gyventojams buvo priminta, kad šventė dar nesibaigė ir kad visi kviečiami į Šv. Mišias bažnyčioje ir iškilmingąją šventės užbaigimą naujojoje miestelio aikštėje.

Šventėje pasveikinti Šaukoto seniūnijos gyventojai, sulaukę gražių 80, 85, 90 metų jubiliejų. Padėkota Šaukoto miestelio gyventojai, mokytojai Dijanai Dovidaitytei, už ilgametę pagalbą kultūrinėje veikloje. Daug šiltų žodžių ištarta  kultūros namų veikloje dalyvaujantiems saviveiklininkams. Jiems padėkota už gražias dainas, smagias akimirkas, už Šaukoto seniūnijos vardo garsinimą ir įteikta bendra dovana – kelionė. Šventėje padėkota ūkininkams  Danutei, Rimantui, Miglei ir Gedui Meškauskams bei Gražinai ir Sergejui Duršliukams,  kurie niekada neatsisako padėti, visada sulaukiama jų pagalbos.

Padėkota Šaukoto bendruomenės vaikų dienos centro darbuotojoms ir vaikams už papuoštą miestelio aikštę gyvų gėlių kilimu.
Visos sekmadieninės šventės metu skambėjo nuotaikingos Baisogalos kultūros centro netradicinės kapelijos „Dainoriai“ muzika ir dainos.

Šaukoto seniūnijos informacija ir nuotraukos

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Policija prašo pagalbos

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apskrities policijos Pakruojo rajono  komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl Juliaus Janušo dingimo.

30 metų vyras liepos 4 d.  apie 18.00 val. išėjo iš  Pakruojo r., Rozalimo mstl., Vilties g., esančių  namų  ir negrįžo.  Jo požymiai: 175 cm ūgio, lieso kūno sudėjimo, šviesiai rudų trumpų plaukų, vilkėjo juodos spalvos marškinėliais, pilkos spalvos sportinėmis kelnėmis, avėjo mėlynos spalvos sportiniais bateliais.

Turinčius  informacijos apie šį asmenį, prašytume paskambinti Pakruojo rajono policijos komisariato  vyriausiajam tyrėjui Robertui Valiušiui telefonu (8 655 25534) arba parašyti elektroniniu paštu robertas.valiusis@policija.lt.

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Įtvirtintas reagavimas į pranešimus apie žiaurų elgesį su gyvūnais ir jų kankinimą

Avatar

Paskelbta

data

Rugsėjo 14 d.  vykusiame Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktoriaus Dariaus Remeikos ir Lietuvos policijos generalinio komisaro Renato Požėlos susitikime pasirašyti trys svarbūs teisiniai dokumentai, kuriais sudaromos galimybės efektyviau ir operatyviau reaguoti į gyvūnų gerovei pavojų keliančias situacijas, užtikrinamas bendras veiksmų planavimas ir koordinavimas, numatyti aiškūs bendri veiksmų algoritmai, gavus pranešimą apie įtariamą žiaurų elgesį su gyvūnais.

Gavus pranešimą apie žiaurų elgesį su gyvūnais, jų kankinimą, pareigūnai nedelsiant reaguos į informaciją ir, pasitelkus turimas pajėgas, vyks į įvykio vietą. Bus renkama, kaupiama ir analizuojama informacija apie prižiūrimoje teritorijoje gyvenančius asmenis, kurie, neturėdami Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos nustatyta tvarka išduoto leidimo, veisia gyvūnus verslo tikslais, ir tokia informacija perduodama teritoriniam Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos departamentui. Susitarta organizuoti bendras netikėtas patikras įtariamose nelegaliose gyvūnų veisyklose, gavus pranešimą apie žiaurų elgesį su gyvūnais, jų kankinimą, reaguoti nedelsiant. 

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba įsipareigojo užtikrinti, kad gavus pranešimą apie žiaurų elgesį su gyvūnais, jų kankinimą, būtų organizuojamas operatyvus patikrinimas gyvūnų laikymo vietoje, būtų analizuojama, vertinama, sisteminama ir tikrinama gauta informacija.     
Šalys įsipareigoja siųsti ekspertus, taip pat dalyvauti bendruose svarstymuose, pasitarimuose, diskusijose ir mokymuose ar renginiuose, susijusiuose su vartotojų teisių apsauga maisto ir su maistu susijusių paslaugų teikimo srityje, maisto sauga, kokybe, gyvūnų sveikata ir gerove, keistis turima informacija ir darbo patirtimi, bendradarbiauti tiriant teisės pažeidimus.

Sutarta teikti vieni kitiems nuolatinę metodinę pagalbą ir konsultuotis dėl vartotojų teisių apsaugos maisto ir su maistu susijusių paslaugų teikimo srityje, maisto saugos, kokybės, gyvūnų sveikatos ir gerovės klausimais.
Apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos departamentų vadovams nurodyta užtikrinti efektyvų bendradarbiavimą ir prireikus organizuoti bendrus veiksmus reaguojant bei tiriant pažeidimus, susijusius su žiauriu elgesiu su gyvūnais, jų kankinimu ir neteisėtu gyvūnų (augintinių) veisimu verslo tikslais.

Taip pat sudaryta tarpinstitucinė darbo grupė, įgaliota spręsti aktualias gyvūnų gerovės ir apsaugos srityje kylančias problemas ir inicijuoti reikalingus pokyčius, būtinus teisės aktų pakeitimus. Šioje gyvūnų gerovės darbo grupėje dirbs Žemės ūkio ministerijos, Lietuvos policijos, VMVT, Lietuvos veterinarijos gydytojų ir Lietuvos smulkių gyvūnų veterinarijos gydytojų asociacijų, Lietuvos kinologų draugijos, Lietuvos savivaldybių asociacijos ir nevyriausybinių gyvūnų gerovės ir jų teisių apsaugos organizacijų atstovai.

Lietuvos policijos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019