Socialiniai tinklai

Aktualijos

Po to, kai rašėme

Avatar

Paskelbta

data

Ir vėl apie bakstelėjimą pirštu… šį kartą Šeduvos seniūnui

Savaitraštis „Radviliškio kraštas“ jau rašė, kad valdininkai pradeda krutėti, kai apie netvarkomas gatves, šaligatvius ar pastatus – vaiduoklius parašoma savaitraštyje. Primename, kad duobė Gedimino gatvėje, prie „Grūstės“ parduotuvės, buvo sutvarkyta tik savaitraščiui apie tai parašius. Šį kartą į netvarką pirštu baksnojame Šeduvos seniūnui J.Praniui.
Degėsis“ Vytauto gatvėje sutvarkytas
Sudegęs namas Šeduvoje, Vytauto gatvėje, kelerius metus nepuošė miesto – autobusu atvykusiems į Šeduvą jis badė akis. „Šeduvoje statomas didelis žydų muziejus, jo ekspozicijos pažiūrėti atvyks  daug turistų iš viso pasaulio, o mūsų miesto „vizitinė kortelė“ – autobusų stoties prieigos – atrodo labai prastai“,- sakė šeduviai. Tad po daugelio „degėsio“ nuotraukų ir straipsnių savaitraštyje  jis pagaliau išnyko – sklypas išvalytas.
Kur dingo šaligatviai?
Logiška, kad kai yra gatvė, turi būti ir šaligatvis. Tačiau Šeduvoje, Panevėžio gatvėje, su šia logika prasilenkiama. Šios gatvės vienoje pusėje vietoje šaligatvio – takelis, išmintas žolėje, o kitoje pusėje dar yra išlikę šaligatvio „užuominų“  – žole užžėlusių, suskilusių, aptrupėjusių plytelių. Šeduviai sako seniai skundęsi seniūnui dėl šaligatvių nebuvimo judrioje gatvėje, tačiau rezultatas – nulinis.
Šį kartą pirštu bakstelim  Šeduvos seniūnui – gal pagaliau pamatys, kad gatvėje nėra šaligatvių, o tai kelia pavojų pėstiesiems. Šeduviai sako, kad šaligatvių judrioje Pilies gatvėje, vedančioje į gimnaziją, laukė penkerius metus. Tikimės, kad neprabėgs nei penkeri metai ir šaligatviai  vienoje pagrindinių Šeduvos miesto gatvių – Panevėžio gatvėje – atsiras.
Prasiautė uraganas?
Galima pamanyti, kad neseniai Šeduvos miestą (ar bent kai kurias jo dalis) nusiaubė uraganas –  Topolių gatvėje  visu gražumu „puikuojasi“ apgriuvęs namas – dujų sprogimo auka. Įdomu, ar šio griuvėsio savininkui seniūnas pagrūmojo pirštu ir paliepė kuo greičiau tvarkytis, ar apskritai nežino apie tokią miesto „puošmeną“ ? Gal ir nežino, nes šeduviai nusiminę kalba, kad „seniūnui labiau rūpi piknikai ir šventės nei tvarka mieste“. Beje, šeduviai redakciją informavo, kad šio namo savininką ištiko nelaimė – sprogo dujų balionas, smarkiai apgriovęs namą. Valdžia žadėjo nelaimės ištiktam žmogui padėti, tačiau, kaip jau įprasta, pažadai ir liko tik pažadais…
Dar viena seniūnijos „puošmena“
Šeduvoje, Kėdainių gatvėje, nyksta buvusi Šeduvos duonos kepykla. Savo metu verslininkai norėjo šį pastatą privatizuoti, sukurti net dešimtį naujų darbo vietų – pradėti bandelių kepimo verslą, tačiau tuometinis seniūnas konservatorius K.Dočkus to padaryti neleido. Tai ir nyksta dabar senoji kepykla, anot Maironio, „apleista ir viena, graudindama jautrią širdį ne vieną“. Šeduvos seniūnas galėtų nors žolę aplink pastatą nupjauti, medžius nugenėti ar gandralizdį nuo kamino nukelti – vis vaizdelis būtų linksmesnis. Taigi geriausias Šeduvos seniūnijos ir seniūno ūkiškumo pavyzdys – buvęs kepyklos pastatas, kurį jau praaugo medžiai, o netvarką bado akis. Beje, gandrai ant neprižiūrimo pastato kamino susisuko rekordinio dydžio lizdą.
Tad Šeduvos seniūne J.Prany, pagaliau atsibuskite ir šlavinėkite ne tik miesto centrą, bet pasirūpinkite nors seniūnijai priklausančiais pastatais bei Šeduvos pakraščiais – juk po dvejų metų miestą užplūs turistai iš viso pasaulio (žydų muziejaus pamatai jau kasami) ir negražu bus, kai jie matys apleistus  pastatus ir klaus, kodėl miesto seniūnas nepasirūpina, kad netvarka nebadytų akių.
Bus daugiau

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Buvusiam kandidatui į Seimą – laisvės apribojimas

Avatar

Paskelbta

data

Bauda ir laisvės apribojimas – galutinis Šiaulių apygardos teismo nuosprendis, paskelbtas 2021 m. sausio 14 d., kurį baudžiamojoje byloje išgirdo į Seimą su Naglio Puteikio vedamais Centro partija – tautininkais kandidatavęs radviliškietis Marius Aleksiūnas. Iki šiol per didinamąjį stiklą ieškojęs dėmių konkurentų biografijose, radviliškietis pats buvo nuteistas dėl smurto Radviliškio ligoninėje.

Laisvė apribota 10 mėnesių

Rugsėjo 7 d. Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmuose buvo paskelbtas nuosprendis M. Aleksiūnui, kuris pripažintas kaltu ir jam paskirta 10 mėnesių laisvės apribojimo bausmė, uždraudžiant lankytis VšĮ „Radviliškio ligoninė“, išskyrus, jeigu tai susiję su medicininių paslaugų suteikimu jam pačiam ar jo šeimos nariui. Teismas taip pat įpareigojo kaltinamąjį per 6 mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos neatlygintinai išdirbti 50 valandų sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi neįgaliaisiais, nusenusiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis.

Tenkinant civilinio ieškovo Šiaulių teritorinės ligonių kasos civilinį ieškinį dėl turtinės žalos atlyginimo, buvo nutarta iš M. Aleksiūno priteisti 45,51 eurus už nukentėjusiajam suteiktas sveikatos priežiūros paslaugas.

Nukentėjusio Radviliškio ligoninės direktoriaus V. Smalinsko civilinį ieškinį dėl neturtinės žalos atlyginimo teismas tenkino iš dalies, priteisdamas iš kaltinamojo 300 eurų padarytai neturtinei žalai atlyginti. Išlaidas advokato pagalbai apmokėti teismas pripažino proceso išlaidomis ir priteisė nukentėjusiajam V. Smalinskui iš kaltinamojo M. Aleksiūno 1500 eurų.

Savo kaltę neigė

Teismas nustatė, kad kaltinamasis M. Aleksiūnas 2019 m. gruodžio 5 d. VšĮ „Radviliškio ligoninė“ administracinėse patalpose tyčia sudavė nukentėjusiajam V. Smalinskui  kumščiu į krūtinę ir tokiais tyčiniais veiksmais padarė nukentėjusiajam nežymų sveikatos sutrikdymą, sukėlusį sužalojimą – poodinę kraujosruvą krūtinės srityje. Tokiais savo veiksmais M. Aleksiūnas padarė nusikalstamą veiką, numatytą BK 140 straipsnio 1 dalyje.

Teismo nuosprendyje pažymima, jog nors kaltinamasis viso ikiteisminio tyrimo ir bylos nagrinėjimo teisme metu savo kaltę neigė, tačiau byloje surinkti ir teisiamojo posėdžio metu ištirti įrodymai pagrindžia M. Aleksiūno kaltę padarius jam inkriminuotą nusikaltimą. Teismas neturėjo pagrindo netikėti nukentėjusiojo parodymais, duotais ikiteisminio tyrimo ir teisiamojo posėdžio metu, kuriuos patvirtina ir rašytinė bylos medžiaga.
M. Aleksiūnas neneigė, kad buvo nukentėjusiojo V. Smalinsko darbo vietoje. Esą tai darė siekdamas išsiaiškinti dėl ligoninės naudojamų automobilių. Jo teigimu, nukentėjusysis priėjo prie jo, puolė, spausdamas prie durų varčios, todėl jis gindamasis ištiesęs vieną ranką, delnu V. Smalinską atstūmęs, o kita ranka viską filmavo.

Policiją iškvietė pats M. Aleksiūnas. Pasak kaltinamojo, nukentėjusiojo sužaloti jis nesiekė ir to padaryti negalėjo. Ir kėlė versiją, kad save susižaloti galėjo pats nukentėjusysis, norėdamas jį apkaltinti. Tačiau tokie kaltinamojo parodymai buvo vertinti kritiškai, kaip siekis išvengti baudžiamosios atsakomybės, nes juos paneigė byloje surinkti įrodymai.

Vaizdo medžiaga paneigė kaltinamojo parodymus

Rugsėjo 7 d. skaitytame bylos nuosprendyje buvo pažymėta, jog byloje pateikta vaizdo medžiaga paneigia kaltinamojo parodymus, kad jis esą gynėsi nuo nukentėjusiojo: jokio fizinio kontakto tarp M. Aleksiūno ir V. Smalinsko neužfiksuota.

Teismo nuomone, nukentėjusysis, būdamas įstaigos vadovu, pagrįstai turėjo teisę eiti ir pasidomėti, kodėl kaltinamasis varsto jo įstaigos darbuotojų kabinetų duris. Tuo pagrindu ligoninės direktorius ir ėjo link kaltinamojo, tačiau jo nepuolė, prie sienos nespaudė.

Įraše aiškiai matyti, kaip V. Smalinskas nuo stipraus smūgio į krūtinę atšoksta atgal.

M. Aleksiūnas teigė liepęs nukentėjusiajam pasitraukti, tačiau šie žodžiai buvo išsakyti jau po smūgio sudavimo. Teismo nuomone, vien tai, kad nukentėjusysis neva pažeidė M. Aleksiūno įsivaizduojamą asmeninę erdvę, nesudaro pagrindo įžvelgti pavojingą kėsinimąsi, todėl šiuo atveju nėra nei būtinosios ginties, nei jos ribų peržengimo. Tai, kad kaltinamasis pirmas iškvietė policijos pareigūnus, taip pat neduoda pagrindo teigti, kad nukentėjusysis bandė jį užpulti.

Apskundęs teismo nuosprendį nieko nepešė

Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų nuosprendį M. Aleksiūnas apskundė, tačiau nieko nepešė. Teismas atmetė jo skundą ir paliko galioti tą pačią nutartį. Beje, iš M. Aleksiūno nukentėjusiajam V. Smalinskui dar priteista 250 eurų išlaidų, patirtų advokato, kuris dalyvavo nagrinėjant bylą apeliacine tvarka kaip nukentėjusiojo atstovas.

Teistumas užkirto kelią į rinkimus

Po nuosprendžio „Facebook“ socialinio tinklo paskyroje M. Aleksiūnas piktinosi jam paskirta bauda. Ir apgailestavo, kad net ir labai norėdamas negalėtų dalyvauti rinkimuose, nes buvo nuteistas.

Žlugo jo viltys ir praėjusiuose Seimo rinkimuose, kuriuose dalyvavo kaip Centro partijos – tautininkų atstovas.

Į Seimą bandęs patekti M. Aleksiūnas prieš pat rinkimus įsteigė savo laikraštį, leido reklamą, kurioje pliekė konkurentus, bet liko rinkimų sąrašo uodegoje.

Dar mėgino skųsti rinkimų rezultatus bei kandidatavusius A. Čepononį, G. Lipnevičių, bet nieko nepešė.

Keleriais metais anksčiau M. Aleksiūnas nesėkmingai bandė kandidatuoti į Radviliškio seniūnus. Po pralaimėjimo kritikos strėles nutaikė į seniūnu tapusį savo konkurentą.

Nepasisekė jam ir rinkimuose į Radviliškio seniūnaičius.Skaityti daugiau

Aktualijos

Nudžiugino „Knygų Kalėdos”

Avatar

Paskelbta

data

Pasibaigė dešimtosios „Knygų Kalėdos” – kilni kasmetinė akcija, kurią inicijavo ir globoja šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė. Tai – savotiška gerumo estafetė, kai pasidalijama skaitymo džiaugsmu: dovanojama naujų, vertingų knygų jų stokojantiesiems, ypač bibliotekoms, kurios paskui jas paskleidžia daugybei skaitytojų. Šv. Kalėdų artumoje prasidedanti ir iki Trijų karalių besitęsianti ši akcija – tarsi vis nauji žmonių bendrystės, bičiulystės su knyga tiltai ir saitai.

Šiemetės, jubiliejinės, „Knygų Kalėdos” nebuvo išimtis ir mūsų krašte – į jas dėti gražūs lūkesčiai išsipildė su kaupu. Akcijos metu gautos 185 knygos. Jų dovanota Viešajai bibliotekai, Beinoravos, Aukštelkų, Vėriškių, Tyrulių, Sidabravo, Šeduvos miesto, Vainiūnų, Pociūnų, Raudondvario filialams.

Esame nuoširdžiausiai dėkingi kiekvienam geradariui, tokiu būdu pagausinusiems bibliotekų knygų fondus, padovanojusiems naujų knygų, prisidėjusiems skleidžiant knygos šviesą. Jūsų geranoriška parama juolab prasminga pandemijos akistatoje, kai ypač akivaizdus stiprybę ir viltį teikiančio skaitymo poreikis. Ačiū už Jūsų, gerbiamieji „Knygų Kalėdų“ dalyviai, gerumą, jautrumą. Mums, rajono bibliotekoms, tai – nenuginčijamas įrodymas, kad savo veikloje krašto ir jo žmonių labui visada turime patikimų bičiulių, supratingų pagalbininkų ir rėmėjų.

Radviliškio viešoji biblioteka

Skaityti daugiau

Skaitomiausi