Po to, kai rašėme

Ir vėl apie bakstelėjimą pirštu… šį kartą Šeduvos seniūnui

Savaitraštis „Radviliškio kraštas“ jau rašė, kad valdininkai pradeda krutėti, kai apie netvarkomas gatves, šaligatvius ar pastatus – vaiduoklius parašoma savaitraštyje. Primename, kad duobė Gedimino gatvėje, prie „Grūstės“ parduotuvės, buvo sutvarkyta tik savaitraščiui apie tai parašius. Šį kartą į netvarką pirštu baksnojame Šeduvos seniūnui J.Praniui.
Degėsis“ Vytauto gatvėje sutvarkytas
Sudegęs namas Šeduvoje, Vytauto gatvėje, kelerius metus nepuošė miesto – autobusu atvykusiems į Šeduvą jis badė akis. „Šeduvoje statomas didelis žydų muziejus, jo ekspozicijos pažiūrėti atvyks  daug turistų iš viso pasaulio, o mūsų miesto „vizitinė kortelė“ – autobusų stoties prieigos – atrodo labai prastai“,- sakė šeduviai. Tad po daugelio „degėsio“ nuotraukų ir straipsnių savaitraštyje  jis pagaliau išnyko – sklypas išvalytas.
Kur dingo šaligatviai?
Logiška, kad kai yra gatvė, turi būti ir šaligatvis. Tačiau Šeduvoje, Panevėžio gatvėje, su šia logika prasilenkiama. Šios gatvės vienoje pusėje vietoje šaligatvio – takelis, išmintas žolėje, o kitoje pusėje dar yra išlikę šaligatvio „užuominų“  – žole užžėlusių, suskilusių, aptrupėjusių plytelių. Šeduviai sako seniai skundęsi seniūnui dėl šaligatvių nebuvimo judrioje gatvėje, tačiau rezultatas – nulinis.
Šį kartą pirštu bakstelim  Šeduvos seniūnui – gal pagaliau pamatys, kad gatvėje nėra šaligatvių, o tai kelia pavojų pėstiesiems. Šeduviai sako, kad šaligatvių judrioje Pilies gatvėje, vedančioje į gimnaziją, laukė penkerius metus. Tikimės, kad neprabėgs nei penkeri metai ir šaligatviai  vienoje pagrindinių Šeduvos miesto gatvių – Panevėžio gatvėje – atsiras.
Prasiautė uraganas?
Galima pamanyti, kad neseniai Šeduvos miestą (ar bent kai kurias jo dalis) nusiaubė uraganas –  Topolių gatvėje  visu gražumu „puikuojasi“ apgriuvęs namas – dujų sprogimo auka. Įdomu, ar šio griuvėsio savininkui seniūnas pagrūmojo pirštu ir paliepė kuo greičiau tvarkytis, ar apskritai nežino apie tokią miesto „puošmeną“ ? Gal ir nežino, nes šeduviai nusiminę kalba, kad „seniūnui labiau rūpi piknikai ir šventės nei tvarka mieste“. Beje, šeduviai redakciją informavo, kad šio namo savininką ištiko nelaimė – sprogo dujų balionas, smarkiai apgriovęs namą. Valdžia žadėjo nelaimės ištiktam žmogui padėti, tačiau, kaip jau įprasta, pažadai ir liko tik pažadais…
Dar viena seniūnijos „puošmena“
Šeduvoje, Kėdainių gatvėje, nyksta buvusi Šeduvos duonos kepykla. Savo metu verslininkai norėjo šį pastatą privatizuoti, sukurti net dešimtį naujų darbo vietų – pradėti bandelių kepimo verslą, tačiau tuometinis seniūnas konservatorius K.Dočkus to padaryti neleido. Tai ir nyksta dabar senoji kepykla, anot Maironio, „apleista ir viena, graudindama jautrią širdį ne vieną“. Šeduvos seniūnas galėtų nors žolę aplink pastatą nupjauti, medžius nugenėti ar gandralizdį nuo kamino nukelti – vis vaizdelis būtų linksmesnis. Taigi geriausias Šeduvos seniūnijos ir seniūno ūkiškumo pavyzdys – buvęs kepyklos pastatas, kurį jau praaugo medžiai, o netvarką bado akis. Beje, gandrai ant neprižiūrimo pastato kamino susisuko rekordinio dydžio lizdą.
Tad Šeduvos seniūne J.Prany, pagaliau atsibuskite ir šlavinėkite ne tik miesto centrą, bet pasirūpinkite nors seniūnijai priklausančiais pastatais bei Šeduvos pakraščiais – juk po dvejų metų miestą užplūs turistai iš viso pasaulio (žydų muziejaus pamatai jau kasami) ir negražu bus, kai jie matys apleistus  pastatus ir klaus, kodėl miesto seniūnas nepasirūpina, kad netvarka nebadytų akių.
Bus daugiau

„Radviliškio krašto“ informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts