Santuokų registravimo tvarka liberalizuota – jaunieji patys rinksis, kur tuoktis

Praėjusiame savivaldybės tarybos posėdyje svarstytas klausimas dėl santuokų registravimo tvarkos liberalizavimo Radviliškio rajono savivaldybės teritorijoje. Kad santuokos registravimo ceremoniją būtų galima surengti ne tik savivaldybės administracijos patalpose, prieštaraujančių neatsirado ir visi tarybos nariai tokiam sprendimui pritarė.

Savivaldybės tarybos sprendimo dėl liberalizavimo tvarkos neužteko

Po posėdžio nusprendėme Radviliškio rajono savivaldybės administracijos
Civilinės metrikacijos skyriaus vedėjo pavaduotojos paklausti, ar iš tiesų po priimto sprendimo santuokas bus galima sudaryti bet kur, gal net kavinėje ar pievoje. Gautame atsakyme pažymėta, kad norinčių susituokti asmenų pasirinkta vieta turėtų būti Radviliškio rajono savivaldybės teritorijoje bei neprieštarauti viešajai tvarkai ir gerai moralei, nekelti pavojaus gyvybei ir sveikatai. Vis tik valdininkai pagalvojo, kad sprendimas leisti santuokas registruoti bet kur gali kelti pavojų, ir savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Margaitienė ėmėsi rengti įsakymą dėl konkretesnių reikalavimų santuokos sudarymo vietai.

Leista tuoktis, kur jaunieji nori, tačiau, pasirodo, ne bet kur

Paminėsime keletą detalių iš savivaldybės administracijos direktorės patvirtinto Santuokos registravimo norinčiųjų susituokti asmenų pasirinktoje vietoje tvarkos aprašo.

Ketinantys tuoktis savo pasirinktoje vietoje radviliškiečiai turėtų patys susitarti su patalpų savininku ir gauti jo rašytinį leidimą.

Pasirodo, kavinė santuokos registravimui daugeliu atvejų nebus tinkama vieta, nes keliamas reikalavimas, kad uždara ceremonijos patalpa turi atitikti reprezentacinės vietos reikalavimus – būti tvarkinga, atskirta nuo pobūvio vietos, joje neturi būti teikiamos visuomeninio maitinimo paslaugos, neturi vykti įvairios puotos ir tai neturėtų būti masinio žmonių susibūrimo vieta, kurioje nebūtų galima užtikrinti ceremonijos dalyvių saugumo.

Svarbus akcentas – stalas. Reikalaujama, kad patalpoje turi būti stabilus pagrindas stalui pastatyti, pasirūpinta ir pačiu stalu, ant kurio dedami dokumentai. Taip pat turi būti apsauga nuo lietaus ir vėjo. Būsimi sutuoktiniai turės pasirūpinti Lietuvos Respublikos herbu bei valstybine vėliava, kadangi apraše numatytas ir toks reikalavimas.

 Asmenys, ketinantys tuoktis pasirinktoje vietoje, privalės užtikrinti Civilinės metrikacijos skyriaus darbuotojų saugumą ceremonijos metu. Norinčių susituokti asmenų ir (ar) jų liudytojų vėlavimas, trunkantis ilgiau nei 30 minučių be pateisinamos priežasties, arba akivaizdžiai matomas šių asmenų savo veiksmų nesuvokimas, apsvaigus nuo alkoholio ar narkotinių medžiagų, leistų darbuotojui apsisukti ant kulno ir grįžti neįregistravus santuokos.

Santuokos įregistravimas  paprastai kainuoja 20,00 eurų, tačiau, jei registravimo vietą rinksitės patys, kaina paliks iki 60 eurų. Tuo tarpu bažnyčios (konfesijų) nustatyta tvarka ar užsienio valstybėje įregistruotos santuokos įtraukimas į apskaitą kainuoja 6,00 eurus, pavardės pakeitimas – 12,00 eurų, o santuokos nutraukimo įregistravimas – visiškai nemokamas.

Kokia vieta ne savivaldybės administracijos patalpose būtų tinkama santuokos įregistravimui, spręskite patys, susiraskite tinkamą stalą, herbą, valstybinę vėliavą, patraukit tortus ir butelius į šoną ir jau galite tuoktis.

Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ informacija

Asociatyvi nuotrauka

Total
0
Dalinasi
Related Posts