Rajono biudžetas – valstybinė paslaptis?

Atsitiktinai sausio 3d. užsuku į savivaldybę. Naujų metų pradžia, valdininkai antra diena darbe, tad sakau, užsuksiu. Juk pernai buvau. Užsukęs žiūriu – ogi meras A. Čepononis sėdi mažojoj salėj. Per patį vidurį už apvalaus didelio stalo. Kartu su juo ten ir valdininkai, tai iš karto įdomu pasidarė, ką šį kartą rajono galingieji sprendžia. Pasirodo, biudžetą. Ką gi, aš bandau įlįsti, juk knieti paskelbti rajono bendruomenei, kam ir kiek „nukris“, kas gaus mažiau, o kam daugiau teks. Bet iš karto susidūriau su neįveikiama kliūtimi: vicemero K. Augulio nemenku stotu ir galingai atkišta krūtine. Nesistumdysiu su juo – mūsų skirtingos svorio kategorijos. O jis juk dar ir leidimą šautuvui turi, nors į bebrus nepataiko dažniau nei pataiko. Jei vis tik pataikytų į mane, galvoje netelpa, kokias kančias patirti reikėtų, tad su tokiu, žinai, menki šposai. Iš aukšto į mane žiūrėdamas ir greitakalbe berdamas žodžius kaip koks naktinio „topless” baro apsauginis iškošia per dantis: kas tu toks, ko nori, ką čia veiki, ko visur kaišai nosį? Nesvarbu, kad žurnalistas, svarbu – vadas ramiai pinigėlius skaičiuoti gali. Rodau jam pažymėjimą, bet anas nesiteikia net pažiūrėti į tą pusę. Gal bijo išsiduoti, kad skaityti nemoka? Teismui tinka, o tam – ne. Jis dar sako – duok darbo sutartį. Taip, taip. Darbo sutartį. Kokiam idiotui į galvą gali šauti mintis, kad kelių lapų sutartį aš visur su savimi tampausi. Bet tam ne tik šovė, bet ir garsiai paklausė. Gerai, kad medicininės kortelės neužsiprašė..
Bet meras A. Čepononis niekuo dėtas. Rajono vadovas tik akytes ramiausiai varto ir sako: „Vyrai, baikit, prie ko čia aš? Aš policijos nekviečiau.” Žinoma, jis ten, mažojoje salėje, taip pat tik visiškai atsitiktinai atsidūrė. Gal pro šalį ėjo ir užėjo, kur biudžetas svarstomas. Matyt, su savimi visada ir darbo sutartį nešiojasi, tad parodyti galėjo, kai apsauginiu bukaprotis dirba.
Policijai atvykus, vicemeras K. Augulis tik šast ir staiga iš foje pradingo. Į tą pačią salę, šalia mero,  atsitiktinai ten atsiradusio, susirangė. Supratęs, kad prisivirė košės daugiau nei gali išsrėbti pats, tas iš partijos „Svarbiausiai – žmogus“ dėjo į krūmus. Oi, ne į krūmus, o į salę ir iškart šalia to, kuris „ne prie ko“.
Toliau – dar smagiau. K. Augulis pabijojo net veidelį savo rodyti, kai policijos pareigūnai aiškinosi, kas galima, o kas vis tik ne. Vargsta policija, o gerokai įmitusį paršioką primenantis net nebeišlenda. Tad paslauga už paslaugą jau Arnoldas atsilyginti turėjo. „Melas“  galėtų būti jo antras vardas, nes taip klaidinti pareigūnus galėtų tik visiškas kvailelis. Sako, uždaras posėdis, bet pats veržte veržiasi ten, nors nepriklauso. Gaila, liaudis tikriausiai po tokių valdžios vyrų pakištų kiaulysčių nesupras, kad net ne Savivaldybės komitetuose, net ne Taryba ir visų rajono rinkėjų išrinkti Tarybos nariai sprendžia, kas gaus pinigų, o kam – nebeliks. Tai sprendžia tik tas, kuris visai „ne prie ko“. Žinoma, nesinori nei merui A. Čepononiui, nei vicemerui K. Auguliui išleisti džino iš maišo. Juk paskleisti nemalonią žinią, kad vienai mokyklai dar teks gerokai palaukti stadiono, nors ten ne tik vaikai kojas nusilaužti gali, bet ir velnias sprandą nusisuktų. Kad ligoninei naujos įrangos reikia, nes ligoniai laukia nesulaukia procedūrų valdiškoje įstaigoje. Kad seniūnijoms reikia lėšų keliams prižiūrėti, nes automobiliai tai ne guminiai ir lūžta tikrai dažniau nei rajono mero ir vicemero išlaikomi už mokesčių mokėtojų pinigėlius. Visa tai gali smarkiai atsirūgti per rinkimus. Taip ilgai puoselėtam įvaizdžiui išleisti tūkstančiai mokesčių mokėtojų eurų, o ne laiku ir ne vietoje pasirodęs „žurnaliūga“ – šnai per reitingus  Oi, kaip jam nesinori pokyčių. Antanui per daug pokyčių jau tada, kai po 2 kadencijų vicemerą nauju pakeisti reikia, o jei dar valdžios vadelės iš rankų bus perimtos…
Vėliau paprašius pateikti informaciją, kiek įstaigos yra pateikusios prašymus ir kokiai pinigų sumai, meras A. Čepononis atrašė, kad pirmiausiai viską padarys pats, o su biudžeto projektu bus galima susipažinti viešai. Kai bus pateiktas svarstymams. Jo pavaduotojas K. Augulis, demonstravo amnezijos požymius, nes nieko nebeatsiminė ir teigė įsivaizduojantis, jog tai galėjo būti provokacija, susijusi su rinkimais.
Laukite tęsinio.

Marius Aleksiūnas

Total
0
Dalinasi
Related Posts