Socialiniai tinklai

Aktualijos

Rajono biudžetas – valstybinė paslaptis?

Avatar

Paskelbta

data

Atsitiktinai sausio 3d. užsuku į savivaldybę. Naujų metų pradžia, valdininkai antra diena darbe, tad sakau, užsuksiu. Juk pernai buvau. Užsukęs žiūriu – ogi meras A. Čepononis sėdi mažojoj salėj. Per patį vidurį už apvalaus didelio stalo. Kartu su juo ten ir valdininkai, tai iš karto įdomu pasidarė, ką šį kartą rajono galingieji sprendžia. Pasirodo, biudžetą. Ką gi, aš bandau įlįsti, juk knieti paskelbti rajono bendruomenei, kam ir kiek „nukris“, kas gaus mažiau, o kam daugiau teks. Bet iš karto susidūriau su neįveikiama kliūtimi: vicemero K. Augulio nemenku stotu ir galingai atkišta krūtine. Nesistumdysiu su juo – mūsų skirtingos svorio kategorijos. O jis juk dar ir leidimą šautuvui turi, nors į bebrus nepataiko dažniau nei pataiko. Jei vis tik pataikytų į mane, galvoje netelpa, kokias kančias patirti reikėtų, tad su tokiu, žinai, menki šposai. Iš aukšto į mane žiūrėdamas ir greitakalbe berdamas žodžius kaip koks naktinio „topless” baro apsauginis iškošia per dantis: kas tu toks, ko nori, ką čia veiki, ko visur kaišai nosį? Nesvarbu, kad žurnalistas, svarbu – vadas ramiai pinigėlius skaičiuoti gali. Rodau jam pažymėjimą, bet anas nesiteikia net pažiūrėti į tą pusę. Gal bijo išsiduoti, kad skaityti nemoka? Teismui tinka, o tam – ne. Jis dar sako – duok darbo sutartį. Taip, taip. Darbo sutartį. Kokiam idiotui į galvą gali šauti mintis, kad kelių lapų sutartį aš visur su savimi tampausi. Bet tam ne tik šovė, bet ir garsiai paklausė. Gerai, kad medicininės kortelės neužsiprašė..
Bet meras A. Čepononis niekuo dėtas. Rajono vadovas tik akytes ramiausiai varto ir sako: „Vyrai, baikit, prie ko čia aš? Aš policijos nekviečiau.” Žinoma, jis ten, mažojoje salėje, taip pat tik visiškai atsitiktinai atsidūrė. Gal pro šalį ėjo ir užėjo, kur biudžetas svarstomas. Matyt, su savimi visada ir darbo sutartį nešiojasi, tad parodyti galėjo, kai apsauginiu bukaprotis dirba.
Policijai atvykus, vicemeras K. Augulis tik šast ir staiga iš foje pradingo. Į tą pačią salę, šalia mero,  atsitiktinai ten atsiradusio, susirangė. Supratęs, kad prisivirė košės daugiau nei gali išsrėbti pats, tas iš partijos „Svarbiausiai – žmogus“ dėjo į krūmus. Oi, ne į krūmus, o į salę ir iškart šalia to, kuris „ne prie ko“.
Toliau – dar smagiau. K. Augulis pabijojo net veidelį savo rodyti, kai policijos pareigūnai aiškinosi, kas galima, o kas vis tik ne. Vargsta policija, o gerokai įmitusį paršioką primenantis net nebeišlenda. Tad paslauga už paslaugą jau Arnoldas atsilyginti turėjo. „Melas“  galėtų būti jo antras vardas, nes taip klaidinti pareigūnus galėtų tik visiškas kvailelis. Sako, uždaras posėdis, bet pats veržte veržiasi ten, nors nepriklauso. Gaila, liaudis tikriausiai po tokių valdžios vyrų pakištų kiaulysčių nesupras, kad net ne Savivaldybės komitetuose, net ne Taryba ir visų rajono rinkėjų išrinkti Tarybos nariai sprendžia, kas gaus pinigų, o kam – nebeliks. Tai sprendžia tik tas, kuris visai „ne prie ko“. Žinoma, nesinori nei merui A. Čepononiui, nei vicemerui K. Auguliui išleisti džino iš maišo. Juk paskleisti nemalonią žinią, kad vienai mokyklai dar teks gerokai palaukti stadiono, nors ten ne tik vaikai kojas nusilaužti gali, bet ir velnias sprandą nusisuktų. Kad ligoninei naujos įrangos reikia, nes ligoniai laukia nesulaukia procedūrų valdiškoje įstaigoje. Kad seniūnijoms reikia lėšų keliams prižiūrėti, nes automobiliai tai ne guminiai ir lūžta tikrai dažniau nei rajono mero ir vicemero išlaikomi už mokesčių mokėtojų pinigėlius. Visa tai gali smarkiai atsirūgti per rinkimus. Taip ilgai puoselėtam įvaizdžiui išleisti tūkstančiai mokesčių mokėtojų eurų, o ne laiku ir ne vietoje pasirodęs „žurnaliūga“ – šnai per reitingus  Oi, kaip jam nesinori pokyčių. Antanui per daug pokyčių jau tada, kai po 2 kadencijų vicemerą nauju pakeisti reikia, o jei dar valdžios vadelės iš rankų bus perimtos…
Vėliau paprašius pateikti informaciją, kiek įstaigos yra pateikusios prašymus ir kokiai pinigų sumai, meras A. Čepononis atrašė, kad pirmiausiai viską padarys pats, o su biudžeto projektu bus galima susipažinti viešai. Kai bus pateiktas svarstymams. Jo pavaduotojas K. Augulis, demonstravo amnezijos požymius, nes nieko nebeatsiminė ir teigė įsivaizduojantis, jog tai galėjo būti provokacija, susijusi su rinkimais.
Laukite tęsinio.

Marius Aleksiūnas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Žagarės vyšnių festivalis: policijos pareigūnai intensyviai dirbo, kad žmonės galėtų linksmintis

Avatar

Paskelbta

data

Kasmet trečiąjį liepos savaitgalį viename seniausių Lietuvos miestų – Žagarėje, vyksta žinomiausias šalies festivalis – Žagarės vyšnių festivalis.  Kai vienu metu vienoje vietoje susirenka per kelias dešimtis tūkstančių žmonių, visada kyla įvairiausių grėsmių. Todėl, kai vieni dainuoja ir linksminasi, policijai būna pats darbymetis – užtikrinti viešąją tvarką ir žmonių saugumą, kad nebūtų sugadinta šventinės nuotaika.

Šiemet Žagarės festivalis  pasekė  Naisių festivalio pavyzdžiu ir ribojo  alkoholį – tris dienas festivalio teritorijoje ir miesto parduotuvėse bei kavinėse nebuvo prekiaujama stipriaisiais alkoholiniais gėrimais. Todėl didelių incidentų ir rezonansinių muštynių užfiksuota nebuvo. Pareigūnai iš minios eliminuodavo pradedančius skeryčiotis peštukus ir juos veždavo į policiją. 16-kai pristatytųjų už  nedidelį viešosios tvarkos pažeidimą ar girto pasirodymą viešojoje     buvo pradėta  administracinė teisena. Tiesa, atsirado du jaunuoliai, kurie nepanoro paklusti teisėtiems policijos pareigūnų reikalavimams ir jiems pasipriešino. Neblaivus  (0,94 prom.)  20-metis  sulaikymo metu  spyrė vienam patruliui į krūtinę, o kartu buvęs neblaivus (1,06 prom.) 19-metis kitam pareigūnui spyrė  į nugarą. Pareigūnai nesužaloti, o jaunuoliai uždaryti į  areštinę, jiems dėl pasipriešinimo valstybės tarnautojams pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Dėl smurtavimo buvo pradėti dar du iki ikiteisminiai tyrimai – renginio metu vyras sumušė savo žmoną, o nuo nepažįstamo vyro kumščio žandikaulis buvo sulaužytas 23 metų vaikinui.

Dėl vagysčių į pareigūnus kreipėsi tik vienas žmogus. Jis pasigedo mobilaus ryšio telefono, kuris buvo paliktas neužrakintame automobilyje. Dar vienas festivalio dalyvis nukentėjo, nes buvo išdaužti jo automobilio „Audi  A4“ stiklai.

Policijos pareigūnai akylai stebėjo Žagarės miesto  parko atokiausius kampus.  Į jų akiratį pateko 7-ni vaikinai, su savimi turėję narkotinių ar psichotropinių medžiagų. Jiems festivalis baigėsi tą pačią akimirką. Kvaišalų mėgėjai buvo išvežti į areštinę ir jiems dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis pradėti ikiteisminiai tyrimai.

Jeigu teisėtvarkos pažeidimų  skaičių vertintume teritoriniu principu, tai jis atrodytų vienaip, tačiau, vertinant pagal kelių dešimčių tūkstančių žmonių sankaupą vienoje vietoje, tai jis nėra didelis. Policijos pareigūnai džiaugiasi vis didėjančių žmonių supratingumu. Kuo toliarantiškesnė visuomenė, tuo toliarantiškesnė ir policija.

Policijos pareigūnams teko teikti ir socialinę pagalbą. Pilietiški žmonės nešė jiems rastus mobiliuosius telefonus, planšetes, pinigines, pareigūnai ieškojo jų savininkų. Kai kurie daiktai savininkų tebelaukia Joniškio rajono policijos komisariate. Pareigūnai ieškojo pasimetusių vaikų tėvų ir  festivalyje paliktų  suaugusių asmenų draugų, kurie jau buvo išvykę namo. Teko net skolinti savo mobiliuosius telefonus, kad pasiklydėliai  susisiektų su jais, nes per šėlsmą net nepastebėjo, kaip jų telefonai išsikrovė ir jie liko be ryšio.

                        Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Užimtumo tarnybos Šiaulių klientų aptarnavimo departamento Radviliškio skyriuje registruotos laisvos darbo vietos

Avatar

Paskelbta

data

Užimtumo tarnybos Šiaulių klientų aptarnavimo departamento Radviliškio skyriuje šių metų liepos 22  dieną buvo registruotos šios laisvos darbo vietos: anglų kalbos mokytojo, automobilinio krautuvo vairuotojo, automobilių plovėjo, filialo vadovo, betonuotojo, dažytojo-smėliuotojo, direktoriaus pavaduotojo ūkio reikalams-ūkvedžio, dizainerio maketuotojo, fermos darbininko, gamybos vadovo technologo, ikimokyklinio ugdymo pedagogo, išilginio pjovimo staklių operatoriaus, klientų paieškos vadybininko, malkų skaldymo operatoriaus, medienos apdirbimo  darbininko, medienos apdirbimo staklininko, medienos gaminių kalėjo, medienos matuotojo, medkirčio, metalo apdirbimo operatoriaus, mini krautuvo operatoriaus, miško darbininko, mokyklinio autobuso vairuotojo, mokytojo padėjėjo,  mokytojo padėjėjo-kineziterapeuto, padėklų kalėjo, pagalbinio darbininko,  pamainos vedėjo, pardavėjo-kasininko, parduotuvės vadovo, pastolių statytojo, plataus profilio statybininko, plytų mūrininko, pradinio ugdymo mokytojo, prekinių vagonų depo suvirintojo, prekių surinkėjo (darbas užsienyje), prekybos vadybininko, priešmokyklinio ugdymo mokytojo, psichologo, šaltkalvio, šaltkalvio-suvirintojo, skerdyklos darbininko, socialinio pedagogo, specialiojo pedagogo, statybos darbų vadovo, stogdengio, sunkiasvorio sunkvežimio vairuotojo, taromato operatoriaus-krovėjo, tarptautinio krovinių vežimo transporto priemonės vairuotojo, teleskopinio krautuvo operatoriaus, tinkuotojo, tolimųjų reisų vairuotojo, traktorininko, traukinio mašinisto, tvorų montuotojo, ūkio darbininkų, vairuotojo ekspeditoriaus, vamzdynų montuotojo Olandijoje,  vidaus apdailininko (darbas užsienyje), virėjo.

Laisvas darbo vietas galite pažiūrėti internete adresu www.uzt.lt. Taip pat informacija teikiama Užimtumo tarnybos Šiaulių klientų aptarnavimo departamento Radviliškio skyriuje adresu A. Povyliaus g. 2, Radviliškis, tel. 8 422 61 509, el. paštu info.radviliskis@uzt.lt.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019