Socialiniai tinklai

Aktualijos

Dar kartą apie netikrus pinigus, netikrus policijos pareigūnus ir tikrus sukčius, kuriuos jūs galite padėti demaskuoti

Avatar

Paskelbta

data

Rugpjūčio pradžioje Telšiuose net keturios senjorės pateko į sukčių pinkles ir prarado savo santaupas.  Kriminalinės policijos darbuotojais prisistatę asmenys iš pradžių moterims skambindavo telefonu ir pranešdavo, kad jos disponuoja padirbtais pinigais, po to  atvykdavo tų pinigų patikrinti, o tikrindami  juos  nugvelbdavo ir sprukdavo lauk.

Telšių rajone, Nevarėnų mstl., gyvenanti 89 metų moteris  neteko 1800 eurų. Rugpjūčio 6-osios vidurdienį senolė sulaukė telefoninio skambučio stacionaraus ryšio telefonu ir išgirdo pritrenkiančią žinią,  jog jos turimi pinigai, kuriuos jai kaip pensijos išmoką atneša paštininkė, gali būti netikri ir ji privalanti atėjusiam pas ją į namus kriminalistui parodyti turimus pinigų  banknotus, kad būtų įsitikinta, ar jie tikri. Moteris buvo prigąsdinta: jei  atsisakys tai padaryti, gresia didžiulė bauda, kurios ji neišsimokėsianti. Netrukus tarpdury pasirodė ir tariamas kriminalistas, kuris pareikalavo parodyti pinigus. Vyras juos paėmė ir, pasakęs, kad reikia kupiūras nufotografuoti, išėjo, žadėdamas netrukus grįžti ir jas grąžinti.   Deja, negrįžo.

Kitą dieną, rugpjūčio 7-ąją,  į sukčių čiuptuvus pateko dvi senjorės, gyvenančios Telšiuose.

86 metų gyventojos ramybė buvo sutrikdyta irgi telefoninio skambučio, kuriuo jai policijos pareigūnu prisistatęs asmuo informavo, jog tiria vieno banko aferas  ir būtina ją apklausti, nes gali būti, kad jai buvo išmokėti pinigai netikromis kupiūromis. Atėjęs „pareigūnas“ buvo su medicinine kauke. Paprašyta parodyti turimus pinigus, moteris ant stalo išdėliojo  210 eurų. O kai atėjusysis pareikalavo moters asmens dokumento ir  ji  išėjo į kitą kambarį jo atnešti, tariamas tyrėjas su pinigais iš buto pasišalino ir senolė, grįžusi su dokumentu, jo neberado.

82 metų moteris patyrė ne tik sukčių psichologinę ataką, prieš ją buvo  panaudota jėga   ir nukentėjusioji atsidūrė pas medikus. Kai senjorę telefonu nepažįstamas vyras pradėjo įtikinėti, jog ji už elektros energiją yra atsiskaičiusi netikrais pinigais ir dabar pas ją atvyks pareigūnai patikrinti, ar ji namuose  neturi daugiau netikrų pinigų, moteris kategoriškai pasakė nieko  neįsileisianti, nes dažnai visokie apgavikai braunasi į namus. Ir ji buvo teisi. Tačiau sukčiai jos niekaip nepaleido ir telefonu ilgai kalbino, kol moteris išgirdo durų skambutį. Senjorė vis dėlto duris pravėrė ir išvydo vaikiną, kuris buvo be uniformos ir prisistatė policijos pareigūnu. Šis, ištraukęs 50 eurų kupiūrą, pradėjo aiškinti, kaip atrodo netikri pinigai. Tačiau nepatikli moteris  su juo aptarinėti savo pinigų tikrumo nesiruošė ir pasakiusi, kad aiškintis situacijos vyks kartu su juo į policiją, ėmė ruoštis vizitui į šią instituciją. Tada nepažįstamasis pasakė, kad reikia jos turimus pinigėlius nufotografuoti. Kai moteris atnešė 350 eurų, vaikinas juos pagriebė ir norėjo sprukti, tačiau senolė pasipriešino ir   su juo susistumdė. Deja,  jėgos buvo nelygios. Moteris nugriuvo ant grindų, o pinigus iš jos pagrobti tikslą turėjęs vaikinas ją aptalžė ir pabėgo su grobiu. Senolei prireikė medikų pagalbos.

Po poros dienų, rugpjūčio 10-ąją, 77 metų telšiškė sukčiams atidavė ne pinigus, o „raktą“ nuo  banko sąskaitos, iš kurios vėliau buvo pasisavinta 1900 eurų. Stacionaraus ryšio telefonu moteriai paskambino „elektros tinklų“ darbuotojas, kuris vėliau ją sujungė, neva, su kriminalistais. Iš jų moteris išgirdo, kad bankas jai yra išdavęs netikrą mokėjimo kortelę, tad ji dabar negalinti naudotis šiuo mokėjimo instrumentu. Moters pirminiai veiksmai buvo tobuli – ji pasakė, kad situacijai išsiaiškinti ji pati atvyks pas pareigūnus. Tačiau tariami kriminalistai ją užliūliavo pusvalandį besitęsiančiu pokalbiu, įtikinėdami, kad moteriai nėra ko vargintis, ateis jų žmogus ir   kortelę paims. Moteris telefonu buvo kalbinama tol, kol atėjo medicininę kaukę dėvintis vyras. Sukčiai visada stengiasi nepaleisti nuo telefono ragelio savo aukos, kad ji nespėtų paskambinti kam nors iš savo pažįstamų ar giminaičių, kurie padėtų jai atsipeikėti. Šįkart atėjusysis pareikalavo senjorės banko mokėjimo kortelės ir voko su PIN kodu, žadėdamas kitą dieną juos grąžinti.  Kai kitą dieną moteris grąžinamos kortelės   nesulaukė ir nuėjo į banką, sužinojo, kad sąskaitoje nebėra  1900 eurų.

Tai – liūdnoji šių Telšiuose nutikusių istorijų pusė. Geroji žinia ta, kad Telšių apskrities policijos tyrėjai, atliekantys ikiteisminius tyrimus dėl šių sukčiavimų, rado vaizdo medžiagą, kurioje nufilmuotas, įtariama, su minėtais sukčiavimais susijęs asmuo. Pareigūnai prašo pagalbos, jį demaskuojant ir nustatant jo tapatybę. Tie, kas vaikiną atpažinote, paskambinkite tyrėjams telefonais (8 700) 61229 arba (8 602) 80824, arba parašykite elektroniniu paštu alina.sausere@policija.lt.  Jūsų aktyvi pozicija labai reikalinga, kad senjorų skriaudikai būtų izoliuoti nuo visuomenės ir sulauktų atpildo.

Na, o tuos, kurie  nepateko ant sukčių meškerės,  policija dar kartą įspėja: pareigūnai žmonių santaupų namuose netikrina ir padirbtų pinigų  klausimais žmonėms neskambinėja. Jei kas nors tokiais klausimais nori patekti pas jus į namus, nieko neįsileiskite, o savo pinigų tikrumą aiškinkitės patys paskambinę ar atėję į policiją. Netikėkite, kai kažkas, paskambinęs telefonu, aiškina, kad jus sujungs su policijos pareigūnais.  Gal ir sujungs, tik – su sukčiais. Telefoninį skambutį į policiją visada inicijuokite patys.

                      Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Vitas Tomkus: rinkimus laimėjo vagys, o pralaimėjo Lietuva! Su autoriaus trigrašiu

Avatar

Paskelbta

data

Šių rinkimų rezultatas yra pats blogiausias politinių jėgų pasjansas, kokį tik beįmanoma įsivaizduoti.

Ne dėl to, kad nepralaimėjo konservatoriai su liberalais. Ir ne dėl to, kad nelaimėjo „valstiečiai“ su Guoga. Dėl to, kad Seime bus balsų pusiausvyra ir nebus tvirtos daugumos.

Mano prognozės artimiausiems ketveriems metams būtų tokios: rimto darbo Seime nebus, užtat bus daug parsidavėlių ir „perbėgėlių“ iš vienos frakcijos į kitą; labai daug kompromisų su sąžine ir principais, (pavyzdžiui, dėl vienalyčių santykių su marihuana); dar daugiau užkulisinių susitarimų dėl „otkatų”, skirstant ES du milijardus Lietuvai; o blogiausia, kad pasibaigus kadencijai, kai Lietuva bus galutinai prasiskolinusi, vėl nebus nė vieno konkretaus kaltininko, nes opozicija badys pirštais į valdančiuosius, o konservatoriai į „valstiečius“.

Ką daryti?

Tarkim, „valstiečiams” atsisakyti mandatų. Kartu susimažintų Seimo tranų skaičius. Lai konservatoriai lieka absoliučia dauguma ir akistatoje su savo aferomis ir visa Lietuva. Lai toliau dirba su „ofšorais“, masonų bankais, amerikiečiais, baltarusiais, rusais, Sorošu ir Putinu, ir… kas kartą, po eilinės aferos, lai baikščiai dairosi per Seimo langus, ar dar ramiai ganosi veršių banda? Ar jau, neduok Dieve, renkasi valstiečiai su šakėmis, nes pagaliau suveikė Tautos savisaugos instinktai…

Jei kas mane dabar apkaltins utopija, priminsiu, kad beveik prieš trisdešimt metų buvau tarp tų, kurie nė kiek nedvejodami atsisakė TSRS deputatų mandatų, nes, būdami mažuma aukščiausioje Tarybų Sąjungos valdžioje, mes nieko nebegalėjome supuvusiai sistemai padaryti.

P.S. Tiesa, anuomet mes visi dar buvome jauni, naivūs utopistai, šventai tikėjome, kad Lietuva per amžius bus Laisva ir Nepriklausoma, o visi Lietuvos gyventojai gyvens santarvėje ir petys petin darbuosis vardan Tos… (O ne visai kitos, mums labai labai svetimos!)

Autoriaus trigrašis:

Eureka! Tik dabar prisiminiau, kad turime prisivežę pilną nieko neveikiančių baltarusių, gal derėtų paprašyti Svetkos, kad mums paskolintų jų truputį demonstracijoms. Juk Lietuvoje rinkimai vyko tip top kaip Baltarusijoje!

Skaityti daugiau

Aktualijos

Radviliškio–Tytuvėnų apygardai LR Seime 2020–2024 kadencijoje atstovaus konservatorius

Avatar

Paskelbta

data

2020 m. spalio 25 d. Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų (II ture) Radviliškio-Tytuvėnų apygardoje dėl mandato į LR Seimą kovojo Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų iškeltas kandidatas Antanas Čepononis ir jau vieną kadenciją LR Seime  išbuvęs „valstiečių“ kandidatas Aurimas Gaidžiūnas.

Įtemptoje bei permainingoje kovoje trapią pergalę laimėjo A. Čepononis. Rezultatas 6445 prieš 5952.

Kadangi  Radviliškio rajono meras A. Čepononis net neištesėjęs savo pažadų  bei palikęs daug neužbaigtų darbų, pasipustė padus į Seimą, rajono gyventojų laukia  nauji  mero rinkimai.

Vyriausioji rinkimų komisija artimiausiu metu spręs, kada jie įvyks, bet labiausiai tikėtina, kad jie vyks 2021 m. kovo pabaigoje – balandžio pradžioje. Rinkimai turi įvykti ne vėliau kaip per 6 mėnesius nuo mero pasitraukimo iš savo posto.

Šis A. Čepononio mero pareigų atsisakymas ir nauji rinkimai mokesčių mokėtojams kainuos apie 400 tūkst. eurų.

Į  mero rinkimus  jau prognozuojami ir nauji kandidatai – savivaldybės užkulisiuose kalbama, jog šias pareigybes galimai bandys užimti: konservatorė J. Margaitienė, nepartinis G. Lipnevičius, socialdemokratas K. Račkauskis ir rinkimus į Seimą  A. Čepononiui „prapylęs“  „valstietis“ A. Gaidžiūnas.

Tikėtina, kad bus ir daugiau kandidatų, o kas jie – parodys laikas.


„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019