„Runway Run 2019“ – Šiaulių kariniame aerodrome startavo Baisogalos gimnazijos Jaunieji šauliai

Balandžio 6 d. Lietuvos karinės oro pajėgos Aviacijos bazėje septintą kartą  organizavo unikaliausią bėgimą Lietuvoje  ,,Runway Run 2019“, kuriame trečią kartą startavo  Baisogalos gimnazijos Jaunųjų šaulių komanda.  

Tai vienintelis toks Lietuvoje bėgimas taku, kuriuo kyla ir leidžiasi Lietuvos Karinių oro pajėgų orlaiviai kartu su NATO oro policijos misiją vykdančiais sąjungininkų naikintuvais. Šiemet, šiuo  3-jų kilometrų bėgimu  paminėjome penkioliktąsias stojimo į NATO metines , kartu Gynybinio Aljanso NATO 70-metį  ir  Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų įkūrimo šimtmetį.

 Renginio metu apžiūrėjome ir susipažinome su NATO ir Lietuvos Kariuomenės karine ekspozicija, naudojama ginkluote, ekipuote, technika dalyvavome įvairiuose edukaciniuose užsiėmimuose.

 O bėgime niekas nevertė lenktyniauti, visi dalyviai buvo geros nuotaikos. Virš 8OOO bėgančių žmonių jūros vienas po kito skrido naikintuvai. Nors greičiausiai bėgę šio sporto profesionalai buvo apdovanoti solidžiais piniginiais prizais, vis dėlto laimėjome visi, kurie bėgome su naikintuvų palyda: Lietuvos kariuomenės ir Lietuvoje dislokuoti sąjungininkų kariai, organizacijos, sporto klubai, civiliai tarnautojai, šauliai, moksleiviai, tikri bėgikai ir mėgėjai. Mažieji bėgimo dalyviai naudojos  riedučiais, paspirtukais,  buvo stumiami vaikiškuose vežimėliuose. Kartu  bėgo ir augintiniai, svarbiausia – visi  kartu, bendrumo jausmu ir viena kryptimi. Visiems bėgikams buvo įteikti aviaciniai suvenyrai, pavaišinti gardžiomis bandelėmis ir kariška arbata. Po bėgimo koncertavo Lietuvos kariuomenės ambasadorius Gabrielius Liaudanskas-Svaras su grupe „G&G Sindikatas“.

Paminėję jubiliejines Lietuvos ir NATO  sukaktis, svarbu ir mums patiems vykdyti kasdienę Misiją: saugoti savo vienybę, nepaisant piktavališkų pastangų ją ardyti. Yra dalykų, kurie išlieka: nesikeičia mūsų įsipareigojimai vieni kitiems suderinti savo skirtybes ir kartu atremti bet kokį iššūkį. Vieningai apsispręsti ginti savo vertybes, o NATO išliks stabilumo atrama besikeičiančiame pasaulyje ir ateinančioms kartoms.

Baisogalos 608-os kuopos šaulė G. Nakutienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts