Socialiniai tinklai

Aktualijos

Ar bus Radviliškyje triukšmą mažinanti sienelė už „aukso“ kainą?

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškis nuo seno vadinamas Geležinkelininkų sostine ir nemažai daugiabučių namų yra išsidėstę  pagal  geležinkelio kelius. Daukanto, Basanavičiaus, Mažosios gatvės gyventojai skundžiasi dėl geležinkelio eismo keliamo triukšmo negalintys miegoti, suprastėjo jų gyvenimo kokybė. Kad gyventojai galėtų ramiai miegoti ir būtų sumažintas triukšmas, sklindantis nuo geležinkelio kelių, Radviliškio rajono savivaldybė su partneriu AB „LTG Infra“ ėmėsi įgyvendinti europinėmis lėšomis finansuojamą  projektą  „Triukšmo mažinimo priemonių geležinkeliuose įrengimas Radviliškio rajono savivaldybėje“. Toks projektas būtų sveikintinas, jeigu ne vienas „bet“ – ir vėl didelė jo kaina.

Kainą padidino savivaldybės reikalavimai?

Radviliškio rajono savivaldybės partneris  AB „LTG Infra“  atsiųstame aiškinamajame rašte pabrėžė, jog  triukšmą mažinančių sienelių projektas yra parengtas racionaliai, taupant lėšas. Beje, dėl lėšų taupymo atsisakyta sienelės prie S. Daukanto gatvės, mainais įrengiant  trumpesnes sieneles tarpukelėje.

Triukšmą mažinančių sienelių kainą taip pat padidino Radviliškio rajono savivaldybės atsakingų asmenų pateikti specialūs reikalavimai projekto architektūros daliai: sienelėse turi būti atvaizduojamos tam tikros figūros, papildomai įtraukti spalvoti blokeliai minėtoms figūroms atvaizduoti ir t.t.
Partneris –  AB „LTG Infra“ –  raštu  savivaldybę informavo, kad vykdant rangos darbų pirkimo procedūras, vienas iš dalyvavusių tiekėjų pasiūlė „mažiausią“ rangos darbų kainą, t. y. 7 058 523  eurų su PVM. Prie šio  projekto būtų bendras savivaldybės ir geležinkelininkų  prisidėjimas  15 proc. lėšų, kas  sudaro  dagiau nei milijoną eurų.

Dėl išskirtinių savivaldybės pageidavimų padidėjus  triukšmą mažinančių sienelių kainai, AB  „LTG Infra“  paprašė Radviliškio rajono savivaldybės vadovų peržiūrėti finansines galimybes ir prisidėti prie projekto įgyvendinimo lygiomis dalimis – po  539 744 eurų su  PVM, kas  sudaro  po 7,5 proc.  visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų. Tokiomis pat lėšomis prisidėtų  AB  „LTG Infra“, likusios lėšos – iš Europos sąjungos struktūrinių fondų.

Priminsime, kad administracijos direktorė J. Margaitienė jau buvo teismo bausta už prabangos troškimą – ar situacija nepasikartos?

Savivaldybės Tarybos nariams pateiktame rašte net nenurodoma, kiek metrų ilgio ir kokio aukščio bus triukšmą mažinančios sienelės. Tačiau pagal ankstesnę informaciją, jog sienelės ilgis sudarys 1,5 kilometro, o aukštis gali būti apie 4 metrus, tai nesunku paskaičiuoti, jog vieno kvadratinio metro kaina sieks net apie 1200 eurų. O tai ženkliai brangiau nei rinkos kaina.

Savivaldybėje nepalanki finansinė situacija

Savaitraštis „Radviliškio kraštas“ jau buvo paviešinęs, kad  vadovaujant administracijos direktorei J. Margaitienei Radviliškio rajono savivaldybė grimzta dugnan – turi net 1,5 mln. eurų negautų pajamų skylę. Pasirodo, situacija itin rimta. Partneriams paprašius daugiau lėšų, administracijos direktorė J. Margaitienė  raštu atsakė, jog „dėl susidariusios nepalankios finansinės padėties savivaldybėje  neturi galimybių papildomai prisidėti prie projekto „Triukšmo mažinimo priemonių geležinkeliuose įrengimas Radviliškio rajono savivaldybėje. II etapas“ įgyvendinimo“.

Dar praėjusiais metais Taryba buvo patvirtinusi skirti  300 000 eurų sumą sienelių įrengimui, bet projektui pasiekus finišo tiesiąją, prašomas savivaldybės  prisidėjimas brangsta beveik dvigubai.

Tad prie geležinkelio kelių gyvenantiems radviliškiečiams  triukšmą mažinančių sienelių nors ir už „aukso“ kainą  dar gali tekti ir palaukti.

Jonas Petrikas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Kontrolės komitete išspręstų problemų nėra, nors dirbama korektiškai

Avatar

Paskelbta

data

Tarybos posėdyje tvirtinimui buvo pateikta Kontrolės komiteto darbo ataskaita. Ataskaitoje rašoma, jog 2020 m. buvo organizuoti trys Kontrolės komiteto posėdžiai.

Tarybos narys G. Lipnevičius pasiteiravo, kokius darbus Kontrolės komitetas pabaigė 2020 metais.

Į šį klausimą K.Račkauskis atsakė, jog visi pradėti darbai buvo pabaigti. Pasak komiteto pirmininko K. Račkauskio, dėl  mokinių maitinimo neekologiškais maisto produktais buvo kreiptasi į tarnybas ir gautas atsakymas, kad jos tyrimo nepradės ir nevykdys.

Tarybos narius nustebino toks atsakymas – pasak pirmininko, jis nebesirūpins  vaikų  maitinimu, o darbų, kuriuos neva atliko, taip ir nesugebėjo įvardinti.

Pirmininkui taip pat paantrino šio komiteto narė Z. Žvikienė – į kiekvieno gyventojų prašymą buvo reaguota, visi suplanuoti darbai pabaigti ir dar pridūrė, jog dirbo korektiškai. Bet ji  taip pat pamiršo įvardinti, kokius darbus padarė  ar  kokias problemas išsprendė Radviliškio rajono gyventojams. 

Taip ir liko neaišku, ką  Kontrolės komitetas dirbo, kaip dirbo, ką  padarė, kad  Radviliškio rajono gyventojams būtų  geriau. Bet svarbiausia, kad Kontrolės komiteto nariai žino, kad  kažką dirbo.

Jonas Petrikas


  

Skaityti daugiau

Aktualijos

Smulkus verslas klupdomas ant kelių maldai

Avatar

Paskelbta

data

Lietuvoje nebeliko stipraus, nuoseklaus vadovo su aiškia vizija, platforma, konkrečiais įsipareigojimais, terminais.

Vėl peštynės, nesusikalbėjimas, prezidentūra už didesnį savarankiškai dirbančių apmokestinimą, koalicija lyg ir muistosi tam, bet, neabejotinai, dėl akių.

Viskas  Lietuvoje yra sumodeliuota, suredaguota  kaip  Šveicarijoje, kur už žmones valdžia net sumoka metinius mokesčius ir šie sau gali kojas mirkyti šiltų fiordų srovėse.

Nebeverta aušinti burnos dėl tarimosi su pilietine visuomene. Vien tai, kad  PSO  primygtinai ragina pradinukus leisti į mokyklas, o lokdauninio režimo prievaizdai spjauna ant įstatymų ir suponuoja aiškų faktą, kad be protestų ši gvardija nenurims.

– Nebijokite, kaukių dėvėtojai,- ramina liaudį senmergaitė premjerė, –  pirmadienį svarstysime verslo atlaisvinimo planus, atminkite, kad akmens plokštėje nesame iškalę korono valdymo scenarijaus.

Žodžiu, dirbsime va bank principu, kaip diena – taip naujas varžtų atsisukimas ribotų smegenėlių vingiuose. Statistikos departamentas baugina kvailučius 3 banga, nes vangiai testuojasi,  NVSC  transliuoja depešą, kad, ką  jūs – nėra jokių simptomų. Tą patį porina vienintelė epidemiologė  Loreta  Ašoklienė.  Po valandos statistai, duomenų analitikai atsiprašo naivuolių, kad galbūt perspausta su konstatavimu.

Tai smulkus versliukas lyg ir įkvėpė oro gurkšnelį.  Bet su juokinga laisve, erdve, nuostatomis.

Kirpykloje 10 metrų plotas su 1 kirpėja, kuri turi dėvėti 3 kaukes vienu metu, o įėjęs klientas privalo pasirašyti, kas toks yra ir nurodyti telefoną, kad po to  Razmuvienė galėtų atsekinėti galus,  kas besimptominis, kas su virusu…

Proto genialumas.  Jau lyg ir atsidaro drabužių parduotuvėlės, bet lankytojai įleidžiami po vieną – esant sniegui, krušai, vėtrai šnirpškite nosimi lauke, žmogaus teisės yra  Laisvės partijos vizitinė kortelė.
Tačiau išgerti arbatos, kavos senamiestyje šiukštu negalima, nes  „Bisau  Gvinėjos 2147“ viruso mutantas smogs nepakeliamai.

Nuo šiol mūsų viltis yra  Zemlys –  Balevičius, tik jo matematiniai koeficientai duos nurodymą parduoti gėlių puokštes turgelyje.

Ruslanas  Baranauskas, LMS  narys

Skaityti daugiau

Skaitomiausi