Radviliškio rajono mokyklose tėveliai „reketuojami“, o švietimo vadovai apsimeta nieko nežinantys


Mokinukų tėvelių laukia nemenkas finansinis iššūkis – supirkti vaikams mokyklinius reikmenis, rasti patogią kuprinę ir  dar nemenkai sumokėti už mokyklinę uniformą. Ir tai, pasirodo, dar ne viskas. Tėveliams reikia dar ne vieną dešimtį eurų atseikėti už įvairių mokslo disciplinų pratybas ir dar po 20-30 eurų sumokėti į klasės fondą.

Daugelis vyresnių vaikų tėvelių prisimena, kai tėvų susirinkimų metu vykdavo rinkliavos tualetiniam popieriui, valymo priemonėms, klasių užuolaidoms. Dabar rinkliavų tualetiniam popieriui nėra, bet galimai jos pridengiamos rinkliavomis klasės fondui.

Beje, kur išleidžiami pinigai, rinkti mistiškajam „klasės fondui“, tėvai taip ir nesužino, nes daugeliu atvejų ataskaitos nėra pateikiamos. Kyla mintis, kad tai neteisėta pinigų rinkliava, vykdoma klasės auklėtojų.

Mokyklose pinigų rinkliavos nevyksta?

Kaip žinoma, mūsų šalyje mokslas kol kas nemokamas. Pasiteiravome Radviliškio rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo Laisvūno Vaičiūno, kurioms reikmėms tėveliai privalo skirti asmenines lėšas, o kam neprivalo.

Pasak vedėjo, jokioms reikmėms tėveliai neprivalo skirti savo asmeninių lėšų rinkliavoms. Nei mokyklų remontui, nei išlaikymui, nei darbo užmokesčiui piniginės lėšos nerenkamos. Kai kuriose klasėse gali būti renkamos lėšos tik bendru tėvelių (globėjų) ir mokytojų sutarimu pratyboms įsigyti.

Tačiau klasės fondui renkamos lėšos skirtos ne pratyboms įsigyti, o iš tėvelių asmeninių lėšų.
Švietimo skyriaus vedėjas galimai nežino apie tokią visose  rajono mokyklose vykstančią rinkliavą, nes atsakyme redakcijai jis rašo: „Jeigu tėvams yra žinoma informacija apie renkamas neteisėtas rinkliavas, jie turėtų nedelsdami apie tai informuoti mokyklos vadovą arba Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus darbuotojus ir prie tokių rinkliavų neprisidėti. Mokyklų vadovai buvo perspėti ir nerinkti jokių neteisėtų rinkliavų iš tėvelių“.

Švietimo ir sporto skyriaus vedėja turbūt iš medžio iškrito ar gyvena izoliuotoje aplinkoje, jeigu nežino apie rajono mokyklose vykstančias rinkliavas iš asmeninių tėvelių lėšų –  mokslo metų pradžioje socialiniuose tinkluose gausu tokių pasisakymų.
Pasirodo, kad daugelis tėvelių į taip vadinamą klasės fondą sumokėjo po 20-50 eurų, o kam bus skirti šie pinigai – mįslė.

Štai tėvelių pasisakymai socialiniuose tinkluose:

„Klasės fondas 50, pratybos anglu 50, lietuvių (3×1) 50, kol, kas dar tik pradžia“;

„1klasė – 50 € pratyboms ir 50 € į fondą įvairioms taip vadinamoms išlaidoms“;

„Mokytoja iš klases fondo perka spausdinimo popierių, kiek žinau, o ką dar perka nežinau“;

„Pratybos ir vaikų fondas 20 eurų“;

„Antrokas: pratybos 60 €, klasės fondui 20 € kl 80.40 eurų“;

„3 kl 58.60 eurų“;

„7 klasė – kol kas 24 eurai, bet daug ko reikės dar nupirkti. Dar klasės fondui rinkom“;

„Vienai 105 eurų su klasės fondu ir pratybomis,  kitai 75 eurai“; „110 eurų pratybos ir fondas, ir krepšelis“.

Po tokių akivaizdžių tėvelių pasisakymų, kad pinigai renkami ne tik klasės fondams, bet ir kažkokiems mistiškiems krepšeliams, tikrai turėtų sureaguoti vedėjas L. Vaičiūnas, nes, pasak jo, rinkliavos iš asmeninių tėvelių lėšų rajono mokyklose nevyksta.

Jonas Petrikas

Total
0
Dalinasi
Related Posts