Socialiniai tinklai

Aktualijos

Renginys apie meilę per muziką ir kalbą

Avatar

Paskelbta

data

Pasibaigus frankofonijos mėnesiui (kovui), Šeduvos gimnazijoje jau 9 kartą suskambo prancūziškos dainos. Balandžio pirmąjį penktadienį (7 dieną) vyko respublikinis prancūziškos dainos festivalis–konkursas „L’amour change le monde!“ („Meilė keičia pasaulį!“). Kasmet į šį renginį atvyksta būrys prancūzų kultūros gerbėjų, puoselėtojų, pasiruošusių atlikti dainas pačia melodingiausia ir spalvingiausia prancūzų kalba. 

Šiemet į festivalį atvyko atlikėjai iš 21 Lietuvos mokyklos. Pirmą kartą dalyvavo svečiai iš Kėdainių kalbų mokyklos bei Vilniaus Jono Basanavičiaus ir Vytauto Didžiojo gimnazijų. Žiūrovus dainomis džiugino Šiaulių „Juventos“, Klaipėdos „Smeltės“, Kauno Jurgio Dobkevičiaus, Vilniaus Martyno Mažvydo, Anykščių Antano Vienuolio progimnazijų, Kauno jėzuitų, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto, Pasvalio Petro Vileišio, Klaipėdos „Aukuro“, Kauno Antano Smetonos, Panevėžio Vytauto Žemkalnio, Šiaulių Juliaus Janonio, Pakruojo rajono Linkuvos, Radviliškio Lizdeikos, Šeduvos gimnazijų ir Pakruojo ,,Žemynos“, Alytaus Dzūkijos, Radviliškio Gražinos pagrindinių mokyklų atlikėjai.

Festivalio dalyvius sveikino Šeduvos gimnazijos direktorius Laimutis Škleinikas, Radviliškio rajono savivaldybės vicemeras Kazimieras Augulis, Prancūzų instituto Lietuvoje kalbos atašė asistentė Snieguolė Kavoliūnienė, Šeduvos miesto seniūnas Justinas Pranys. Visi kalbėjusieji džiaugėsi nuostabiu renginiu, puoselėjama prancūzų kalba, dalyviams linkėjo sėkmės, o vertinimo komisijai – kantrybės ir ištvermės. Į susirinkusius kreipėsi Airidas Banevičius, Paryžiaus Sorbonos universiteto studentas, buvęs Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos mokinys ir praėjusių metų respublikinio festivalio laureatas. Jis pasidžiaugė, kad festivalis sujungia du gebėjimus: muzikinį ir kalbinį, o laimėjimas buvo lemtingas, nes atvėrė kelią į žymųjį universitetą. Renginio organizatorė – Šeduvos gimnazijos prancūzų kalbos mokytoja metodininkė Virginija Butvilienė – pasveikino dalyvius, jų mokytojus, svečius ir pristatė naujoves – galimybę laimėti saldžius prizus, kuriuos įsteigė senjorų klubas „Šeduvos svajokliai“, bei prancūzų kalbos mokytojos Elenos Tumasonienės vardo prizą (50 eurų) artistiškiausiam atlikėjui, kurį įsteigė jos dukra Elena Bičkauskienė.

Po sveikinimo kalbų prasidėjo pasirodymai. Dalyviai buvo suskirstyti į 5–8 ir 9–12 klasių grupes, kiekvienoje grupėje atskirai vertinti solistai ir ansambliai. Visų pasirodymų atidžiai klausėsi vertinimo komisija: pirmininkė Snieguolė Kavoliūnienė, Prancūzų instituto Lietuvoje kalbos atašė asistentė, Loreta Skromanaitė–Aukštuolienė, Klaipėdos Regos ugdymo centro meninio ugdymo mokytoja, muzikos mokytoja ekspertė, Kristina Mikaliūnienė, Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus metodininkė-projektų koordinatorė, Airidas Banevičius, Paryžiaus Sorbonos universiteto Filologijos fakulteto studentas, Aurelija Meškauskienė, Šeduvos gimnazijos muzikos mokytoja metodininkė, Aistė Butvilaitė, VU Teisės fakulteto magistrantė. Žiuri teko sunkus darbas, nes pasirodymai buvo skambūs, spalvingi, išraiškingi, teatrališki. Vis dėlto komisija pasitarusi įvertino dalyvius, padėkojo ir jų mokytojams už nuoširdų darbą. Pirmiausia buvo išdalintos nominacijos. Nominaciją už geriausią prancūzišką raišką gavo Unė Baranauskaitė, solistė iš Šiaulių „Juventos“ progimnazijos; balso virtuoze pripažinta Gabija Rimaitytė iš Kauno Antano Smetonos gimnazijos; originaliausiu tapo Alytaus Dzūkijos pagrindinės mokyklos mišraus 5–7 klasių ansamblio pasirodymas; elegantiškiausiai atlikta daina Ginos Tomkevičiūtės, solistės iš Panevėžio Vytauto Žemkalnio gimnazijos; už artistiškiausią pasirodymą nominaciją gavo 6a EMILE klasės ansamblis iš Kauno Jurgio Dobkevičiaus progimnazijos.

5-8 klasių grupės solistų kategorijoje I vietą laimėjo Unė Baranauskaitė iš Šiaulių „Juventos“ progimnazijos, II vietą – Roberta Jurpalytė iš Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos, III vieta atiteko Ugnei Glebauskaitei iš Kauno Jurgio Dobkevičiaus progimnazijos. Ansamblių kategorijoje geriausiai pasirodė ir I vietą užėmė 6–7 klasių ansamblis iš Klaipėdos „Smeltės“ progimnazijos, II vietą laimėjo 6 klasių ansamblis iš Kauno jėzuitų gimnazijos, III vietą – 5 klasių ansamblis iš Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazijos.

Paskelbus jaunesniųjų dalyvių rezultatus, įtampa kilo, nes buvo įdomu, kas laimės Grand Prix. Taigi 9–12 klasių grupėje ansamblių kategorijoje I vietą laimėjo Ugnės Matukaitės ir Tado Viržinto duetas iš Klaipėdos „Aukuro“ gimnazijos, II vietą užėmė merginų vokalinis ansamblis iš Pakruojo rajono Linkuvos gimnazijos, III vietą – merginų trio Emilija Blockutė, Austėja Drevinskaitė, Goda Gudanavičiūtė iš Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos. Solistų kategorijoje I vietą laimėjo Gabija Rimaitytė iš Kauno Antano Smetonos gimnazijos, II vietą užėmė Lukas Alūzas iš Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos, III vietą pelnė Barbara Silvanavičiūtė iš Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazijos. Grand Prix (kelionę į Prancūziją) laimėjo visus savo balsu pakerėjęs Gabrielius Verdingas iš Radviliškio Lizdeikos gimnazijos.

Senjorų klubo „Šeduvos svajokliai“ saldžiuosius prizus laimėjo Radvilas Rumšas, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gimnazijos šeštokas, ir merginų vokalinis ansamblis iš Pakruojo rajono Linkuvos gimnazijos. Prancūzų kalbos mokytojos Elenos Tumasonienės vardo piniginį prizą gavo Ugnės Matukaitės ir Tado Viržinto duetas iš Klaipėdos „Aukuro“ gimnazijos. Žiūrovai taip pat turėjo galimybę pareikšti savo nuomonę, balsuodami už labiausiai patikusius atlikėjus ar kolektyvus. Jų simpatijas pelnė ir daugiausiai balsų surinko Anykščių Antano Vienuolio progimnazijos ansamblis „Avenir“, šiek tiek mažiau balsų surinko LSMU gimnazijos 6 klasių ansamblis, žiūrovai įvertino ir Gabrielių Verdingą iš Radviliškio Lizdeikos gimnazijos.

Besibaigiant festivaliui–konkursui, mokytoja Virginija Butvilienė dar kartą padėkojo visiems dalyviams, svečiams už gerai praleistą laiką, nuostabias dainas, malonius išgyvenimus ir vylėsi, kad į 10-ąjį jubiliejinį festivalį atvyks dar daugiau prancūzų kalbos mylėtojų. Organizatorė pasidžiaugė ir rėmėjais, įsteigusiais prizus, vaišinusiais renginio dalyvius, svečius. Prancūziškos dainos festivalį rėmė Prancūzijos ambasada, Prancūzų institutas Lietuvoje, Lietuvos prancūzų kalbos mokytojų ir dėstytojų asociacija, Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyrius, UAB „Sidabrinis medis“, Šeduvos kavinės „Smuklė“ savininkai, senjorų klubas „Šeduvos svajokliai“, Elena Bičkauskienė.

Tokiu skambiu įspūdingu renginiu, išbudinusiu dalyvių ir žiūrovų jausmus, privertusiu susimąstyti apie meilės galią, iš tikrųjų įsiveržė pavasaris, nešdamas gerą nuotaiką bei skatindamas siekti naujų laimėjimų.

Jūratė Petraitienė, Šeduvos gimnazijos mokytoja

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Vitas Tomkus: rinkimus laimėjo vagys, o pralaimėjo Lietuva! Su autoriaus trigrašiu

Avatar

Paskelbta

data

Šių rinkimų rezultatas yra pats blogiausias politinių jėgų pasjansas, kokį tik beįmanoma įsivaizduoti.

Ne dėl to, kad nepralaimėjo konservatoriai su liberalais. Ir ne dėl to, kad nelaimėjo „valstiečiai“ su Guoga. Dėl to, kad Seime bus balsų pusiausvyra ir nebus tvirtos daugumos.

Mano prognozės artimiausiems ketveriems metams būtų tokios: rimto darbo Seime nebus, užtat bus daug parsidavėlių ir „perbėgėlių“ iš vienos frakcijos į kitą; labai daug kompromisų su sąžine ir principais, (pavyzdžiui, dėl vienalyčių santykių su marihuana); dar daugiau užkulisinių susitarimų dėl „otkatų”, skirstant ES du milijardus Lietuvai; o blogiausia, kad pasibaigus kadencijai, kai Lietuva bus galutinai prasiskolinusi, vėl nebus nė vieno konkretaus kaltininko, nes opozicija badys pirštais į valdančiuosius, o konservatoriai į „valstiečius“.

Ką daryti?

Tarkim, „valstiečiams” atsisakyti mandatų. Kartu susimažintų Seimo tranų skaičius. Lai konservatoriai lieka absoliučia dauguma ir akistatoje su savo aferomis ir visa Lietuva. Lai toliau dirba su „ofšorais“, masonų bankais, amerikiečiais, baltarusiais, rusais, Sorošu ir Putinu, ir… kas kartą, po eilinės aferos, lai baikščiai dairosi per Seimo langus, ar dar ramiai ganosi veršių banda? Ar jau, neduok Dieve, renkasi valstiečiai su šakėmis, nes pagaliau suveikė Tautos savisaugos instinktai…

Jei kas mane dabar apkaltins utopija, priminsiu, kad beveik prieš trisdešimt metų buvau tarp tų, kurie nė kiek nedvejodami atsisakė TSRS deputatų mandatų, nes, būdami mažuma aukščiausioje Tarybų Sąjungos valdžioje, mes nieko nebegalėjome supuvusiai sistemai padaryti.

P.S. Tiesa, anuomet mes visi dar buvome jauni, naivūs utopistai, šventai tikėjome, kad Lietuva per amžius bus Laisva ir Nepriklausoma, o visi Lietuvos gyventojai gyvens santarvėje ir petys petin darbuosis vardan Tos… (O ne visai kitos, mums labai labai svetimos!)

Autoriaus trigrašis:

Eureka! Tik dabar prisiminiau, kad turime prisivežę pilną nieko neveikiančių baltarusių, gal derėtų paprašyti Svetkos, kad mums paskolintų jų truputį demonstracijoms. Juk Lietuvoje rinkimai vyko tip top kaip Baltarusijoje!

Skaityti daugiau

Aktualijos

Radviliškio–Tytuvėnų apygardai LR Seime 2020–2024 kadencijoje atstovaus konservatorius

Avatar

Paskelbta

data

2020 m. spalio 25 d. Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų (II ture) Radviliškio-Tytuvėnų apygardoje dėl mandato į LR Seimą kovojo Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų iškeltas kandidatas Antanas Čepononis ir jau vieną kadenciją LR Seime  išbuvęs „valstiečių“ kandidatas Aurimas Gaidžiūnas.

Įtemptoje bei permainingoje kovoje trapią pergalę laimėjo A. Čepononis. Rezultatas 6445 prieš 5952.

Kadangi  Radviliškio rajono meras A. Čepononis net neištesėjęs savo pažadų  bei palikęs daug neužbaigtų darbų, pasipustė padus į Seimą, rajono gyventojų laukia  nauji  mero rinkimai.

Vyriausioji rinkimų komisija artimiausiu metu spręs, kada jie įvyks, bet labiausiai tikėtina, kad jie vyks 2021 m. kovo pabaigoje – balandžio pradžioje. Rinkimai turi įvykti ne vėliau kaip per 6 mėnesius nuo mero pasitraukimo iš savo posto.

Šis A. Čepononio mero pareigų atsisakymas ir nauji rinkimai mokesčių mokėtojams kainuos apie 400 tūkst. eurų.

Į  mero rinkimus  jau prognozuojami ir nauji kandidatai – savivaldybės užkulisiuose kalbama, jog šias pareigybes galimai bandys užimti: konservatorė J. Margaitienė, nepartinis G. Lipnevičius, socialdemokratas K. Račkauskis ir rinkimus į Seimą  A. Čepononiui „prapylęs“  „valstietis“ A. Gaidžiūnas.

Tikėtina, kad bus ir daugiau kandidatų, o kas jie – parodys laikas.


„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019