Socialiniai tinklai

Aktualijos

Rajono taryboje – socialdemokratų „atsinaujinimo cirkas“

Avatar

Paskelbta

data

Visai dar neseniai, prieš Tarybų rinkimus, socialdemokratų partija deklaravo savo atsinaujinimą. Radviliškio rajone šios partijos „atsinaujinimas“ visiems Radviliškio rajono gyventojams tapo tikru akibrokštu – socialdemokratas Tarybos narys Saulius Luščikas  kartu su  Darbo partijos nariais suformavo frakciją, kurią radviliškiečiai iš karto pavadino „socialdarbiečių“. Šio politinio žaidimo scenarijus buvo toks: į Tarybą pateko tik du „darbiečiai“ – Zita Žvikienė ir Jurgis Baublys, o kad „darbiečiai“ galėtų suformuoti dar vieną frakciją ir siūlyti savo atstovus į komitetus bei komisijas, reikėjo dar vieno, trečio, nario. „Darbiečiai“ nieko geriau nesugalvojo, kaip „pasiskolinti“ iš taip pat opozicijoje esančios socialdemokratų  partijos narį.
„Paskolintu“ sutiko būti socialdemokratas S. Luščikas ir viešai Tarybos posėdyje perėjo į Darbo partijos frakciją. Tik įdomu, kodėl šis Tarybos narys pyksta vadinamas „socialdarbiečiu“ – juk šis sudurtinis pavadinimas nurodo, kad jis priklauso socialdemokratų ir „darbiečių“ frakcijai.
Situacija  kiek panaši į istoriją su Seimo nare A. Širinskiene, kai „valstietė“ perėjo pas „tvarkiečius“. Apie šį A. Širinskienės poelgį ir perbėgėlius vienas iš socialdemokratų lyderių A. Sysas pasakė: „Kai vertybėmis tampa postai – prasideda griūtis politinėse struktūrose“.
Skirtumas tik tas, kad  Seime abi frakcijos dirba pozicijoje, o Radviliškio rajono savivaldybės taryboje – opozicijoje.
Pats  Tarybos narys S. Luščikas nesutinka, kad tai yra politinė prostitucija, neįžvelgia šiose situacijose jokio panašumo. „Seime šios frakcijos dirba pozicijoje, o mes – opozicijoje, situacijos visiškai nepanašios. Darbo partijai reikėjo vieno žmogaus, kad galėtų teikti savo kandidatus į komitetus ir komisijas. Dabar mes, opozicija, turime daugiau savo atstovų Kontrolės komitete, galime efektyviau dirbti, pasipriešinti pozicijai“,- sakė S. Luščikas.
Žodžiais dėl noro efektyviau dirbti ir pasipriešinti pozicijai  galima suabejoti – jeigu tikrai būtų norima dirbti stiprioje opozicijoje, socialdemokratai būtų „paskolinę“ dar vieną savo narį nepartiniam visuomeniniam komitetui „Už geresnį gyvenimą visiems“, kuris Taryboje taip pat turi du mandatus.
Socialdemokratas sakė nemanantis, kad jo perėjimas  į Darbo partijos frakciją dėl žmonių skaičiaus yra fiktyvus, o būtent jis buvo „paskolintas“ „darbiečiams“ abipusius susitarimu.
Nors pats S. Luščikas neigia, kad jis perėjęs į Darbo partijos frakciją gavo kokios nors naudos, bet juk jis už šį „pabėgimą“  iš socialdemokratų gavo Antikorupcijos komisijos pirmininko postą!
Susidaro įspūdis, kad  Radviliškio rajono savivaldybės Taryba po truputį virsta turgumi, kurioje skolinami žmonės, žarstomasi postais.
Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nariams reikėtų pamąstyti, ar nevertėtų kreiptis į Etikos komisiją (kai ji bus sudaryta) su prašymu įvertinti Tarybos nario S. Luščiko elgesį dėl galimo Tarybos nario priesaikos nesilaikymo – sąžiningai tarnauti Tėvynei, demokratijai. Kaip tai padarė socialdemokratų kolegos Vilniuje, apskundę A. Širinskienę Seimo etikos komisijai už perėjimą į „tvarkiečių“ frakciją.
Dėl keistos „socialdarbiečių“  frakcijos, nepartinio visuomeninio komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“ grupės seniūnas, Tarybos narys Gediminas Lipnevičius sakė: „Socialdemokrato ir Darbo partijos  žingsnis kelia abejonių ir yra akibrokštas moralės požiūriu. Šis  poelgis pakerta visuomenės pasitikėjimą Radviliškio rajono savivaldybės taryba – aukščiausiu rajono valdžios organu, kai skirtingų partijų nariai jungiasi į frakciją, galimai siekdami sau naudos. Tiek socialdemokratams, tiek Darbo partijai mes siūlėme dirbti kartu Radviliškio rajono žmonių labui, bet jie pasirinko kitą kelią“. 
Ar socialdemokratų partijos vadovybė įvertins Radviliškio skyriaus vadovų sprendimą „skolinti“ narį, paaiškės vėliau.

Darbo partijos Radviliškio skyriaus pirmininkas bei vienas iš „socialdarbiečių“ frakcijos narių J. Baublys politinės moralės pažeidimo neįžvelgia: „Mes sudarėme frakciją, nesiekėme jokios naudos, mes susitarėme ir būname. Norime tik gero Radviliškio miestui ir rajonui. Partijos ir yra tam, kad galėtų daryti Radviliškio kraštui gera, spręstume problemas, kad žmonėms būtų geriau“.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Naujas savaitraščio “Radviliškio kraštas” numeris jau prekyboje

Avatar

Paskelbta

data

Skaityti daugiau

Aktualijos

Užimtumo tarnybos Šiaulių klientų aptarnavimo departamento Radviliškio skyriuje registruotos laisvos darbo vietos

Avatar

Paskelbta

data

Užimtumo tarnybos Šiaulių klientų aptarnavimo departamento
Radviliškio skyriuje ŠIŲ METŲ RUGPJŪČIO 14  DIENĄ buvo registruotos šios laisvos darbo vietos: anglų kalbos mokytojo, augalininkystės dalykų mokytojo, automobilinio krautuvo vairuotojo, automechaniko,  automobilinio krano kranininko, filialo vadovo, barmeno, betonuotojo, biologijos mokytojo, degalinės operatoriaus,  direktoriaus pavaduotojo ūkio reikalams-ūkvedžio, elektriko, elektrotechnikos dalykų mokytojo, ikimokyklinės grupės auklėtojo, ikimokyklinio ugdymo auklėtojo, išilginio pjovimo staklių operatoriaus, izoliuotojo-skardininko, , kiemsargio, klientų paieškos vadybininko, krautuvo vairuotojo,  maisto pusgaminių ruošėjo, malkų pjaustymo operatoriaus, matininko-geodezininko, medienos apdirbimo staklininko, medienos matuotojo, medkirčio, metalo apdirbimo operatoriaus, mini krautuvo operatoriaus, miško darbininko, miškovežio vairuotojo, mokytojo padėjėjo, mokytojo padėjėjo-kineziterapeuto,  padalinio vadovo-virėjo,  pagalbinio darbininko, pagalbinio fermos darbininko, pakavimo mašinos operatoriaus padėjėjo, pakuotojo, pardavėjo, pardavėjo-sandėlininko, pardavėjo-kasininko, parduotuvės vadovo, parduotuvės vedėjo-vadybininko, pastolių statytojo, plataus profilio
statybininko, plytų mūrininko, pradinio ugdymo mokytojo,  prekių
surinkėjo,  projektų vadovo,  psichologo,  šaltkalvio – surinkėjo, šaltkalvio-suvirintojo, šaltkalvio-remontininko, sandėlio darbininko-kroviko, socialinio pedagogo, šoninių lentų rūšiavimo linijos operatoriaus, specialiojo pedagogo, sporto trenerio, staliaus-staklininko,  substratų paruošimo operatoriaus, sunkiasvorio sunkvežimio vairuotojo, suvirintojo, suvirintojo-šaltkalvio, tarptautinio krovinių vežimo transporto priemonės vairuotojo, teisininko, teleskopinio krautuvo operatoriaus,  tikybos-etikos
mokytojo, tinkuotojo, transporto vadybininko, traukinio mašinisto, vadybininko, valytojo, virėjo-pardavėjo, vyriausiojo energetiko ir žaliavos pirkimo vadybininko.

Laisvas darbo vietas galite pažiūrėti internete adresu www.uzt.lt. Taip pat informacija teikiama Užimtumo tarnybos Šiaulių klientų aptarnavimo departamento Radviliškio skyriuje adresu A. Povyliaus g. 2, Radviliškis, tel. 8 422 61 509, el. paštu info.radviliskis@uzt.lt.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019