Socialiniai tinklai

Aktualijos

Rajono taryboje – socialdemokratų „atsinaujinimo cirkas“

Avatar

Paskelbta

data

Visai dar neseniai, prieš Tarybų rinkimus, socialdemokratų partija deklaravo savo atsinaujinimą. Radviliškio rajone šios partijos „atsinaujinimas“ visiems Radviliškio rajono gyventojams tapo tikru akibrokštu – socialdemokratas Tarybos narys Saulius Luščikas  kartu su  Darbo partijos nariais suformavo frakciją, kurią radviliškiečiai iš karto pavadino „socialdarbiečių“. Šio politinio žaidimo scenarijus buvo toks: į Tarybą pateko tik du „darbiečiai“ – Zita Žvikienė ir Jurgis Baublys, o kad „darbiečiai“ galėtų suformuoti dar vieną frakciją ir siūlyti savo atstovus į komitetus bei komisijas, reikėjo dar vieno, trečio, nario. „Darbiečiai“ nieko geriau nesugalvojo, kaip „pasiskolinti“ iš taip pat opozicijoje esančios socialdemokratų  partijos narį.
„Paskolintu“ sutiko būti socialdemokratas S. Luščikas ir viešai Tarybos posėdyje perėjo į Darbo partijos frakciją. Tik įdomu, kodėl šis Tarybos narys pyksta vadinamas „socialdarbiečiu“ – juk šis sudurtinis pavadinimas nurodo, kad jis priklauso socialdemokratų ir „darbiečių“ frakcijai.
Situacija  kiek panaši į istoriją su Seimo nare A. Širinskiene, kai „valstietė“ perėjo pas „tvarkiečius“. Apie šį A. Širinskienės poelgį ir perbėgėlius vienas iš socialdemokratų lyderių A. Sysas pasakė: „Kai vertybėmis tampa postai – prasideda griūtis politinėse struktūrose“.
Skirtumas tik tas, kad  Seime abi frakcijos dirba pozicijoje, o Radviliškio rajono savivaldybės taryboje – opozicijoje.
Pats  Tarybos narys S. Luščikas nesutinka, kad tai yra politinė prostitucija, neįžvelgia šiose situacijose jokio panašumo. „Seime šios frakcijos dirba pozicijoje, o mes – opozicijoje, situacijos visiškai nepanašios. Darbo partijai reikėjo vieno žmogaus, kad galėtų teikti savo kandidatus į komitetus ir komisijas. Dabar mes, opozicija, turime daugiau savo atstovų Kontrolės komitete, galime efektyviau dirbti, pasipriešinti pozicijai“,- sakė S. Luščikas.
Žodžiais dėl noro efektyviau dirbti ir pasipriešinti pozicijai  galima suabejoti – jeigu tikrai būtų norima dirbti stiprioje opozicijoje, socialdemokratai būtų „paskolinę“ dar vieną savo narį nepartiniam visuomeniniam komitetui „Už geresnį gyvenimą visiems“, kuris Taryboje taip pat turi du mandatus.
Socialdemokratas sakė nemanantis, kad jo perėjimas  į Darbo partijos frakciją dėl žmonių skaičiaus yra fiktyvus, o būtent jis buvo „paskolintas“ „darbiečiams“ abipusius susitarimu.
Nors pats S. Luščikas neigia, kad jis perėjęs į Darbo partijos frakciją gavo kokios nors naudos, bet juk jis už šį „pabėgimą“  iš socialdemokratų gavo Antikorupcijos komisijos pirmininko postą!
Susidaro įspūdis, kad  Radviliškio rajono savivaldybės Taryba po truputį virsta turgumi, kurioje skolinami žmonės, žarstomasi postais.
Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nariams reikėtų pamąstyti, ar nevertėtų kreiptis į Etikos komisiją (kai ji bus sudaryta) su prašymu įvertinti Tarybos nario S. Luščiko elgesį dėl galimo Tarybos nario priesaikos nesilaikymo – sąžiningai tarnauti Tėvynei, demokratijai. Kaip tai padarė socialdemokratų kolegos Vilniuje, apskundę A. Širinskienę Seimo etikos komisijai už perėjimą į „tvarkiečių“ frakciją.
Dėl keistos „socialdarbiečių“  frakcijos, nepartinio visuomeninio komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“ grupės seniūnas, Tarybos narys Gediminas Lipnevičius sakė: „Socialdemokrato ir Darbo partijos  žingsnis kelia abejonių ir yra akibrokštas moralės požiūriu. Šis  poelgis pakerta visuomenės pasitikėjimą Radviliškio rajono savivaldybės taryba – aukščiausiu rajono valdžios organu, kai skirtingų partijų nariai jungiasi į frakciją, galimai siekdami sau naudos. Tiek socialdemokratams, tiek Darbo partijai mes siūlėme dirbti kartu Radviliškio rajono žmonių labui, bet jie pasirinko kitą kelią“. 
Ar socialdemokratų partijos vadovybė įvertins Radviliškio skyriaus vadovų sprendimą „skolinti“ narį, paaiškės vėliau.

Darbo partijos Radviliškio skyriaus pirmininkas bei vienas iš „socialdarbiečių“ frakcijos narių J. Baublys politinės moralės pažeidimo neįžvelgia: „Mes sudarėme frakciją, nesiekėme jokios naudos, mes susitarėme ir būname. Norime tik gero Radviliškio miestui ir rajonui. Partijos ir yra tam, kad galėtų daryti Radviliškio kraštui gera, spręstume problemas, kad žmonėms būtų geriau“.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Ligoninė perka kurą – klausimas kam?

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio ligoninė yra didžiausia savivaldybės įstaiga, tačiau, kaip jūs žinote, savivaldybė dažnai buvo minima korupcijos skandaluose. Skandalingos ligoninės viešųjų pirkimų istorijos, kai didelėmis kainomis perkami įrenginiai, tapo kone kasdienybe Vaido Smalinsko vadovaujamoje įstaigoje. Tačiau paskutinis atvejis priminė farsą. Įstaiga tonomis perka kurą automobiliams, bet net nenurodo, kiek jų turi.

Prieš beveik mėnesį ligoninės direktorius pasirašė 46 tūkst. 387,60 eurų sutartį automobiliniams degalams įsigyti. Nors Viešųjų pirkimų įstatymas perkančiąsias organizacijas įpareigoja kartu su sutartimis paviešinti ir atviro konkurso pirkimo ataskaitas, kol kas jos nėra. Bet tai ne didžiausia problema. Vyriausybės nutarimais aiškiai reglamentuota, kad visos valstybės ir savivaldybių biudžetinės įstaigos ir įmonės privalo žymėti tarnybinius automobilius bei viešai paskelbti interneto svetainėse. Deja, informacijos apie disponuojamus automobilius įstaigos tinklalapyje nėra.

Buvę įstaigos administracijos darbuotojai teigia, kad sveikatos paslaugas teikianti įstaiga gali turėti 4 automobilius ir vienu jų naudojasi vadovas. Suprantama, reikia ir iki Šiaulių Teritorinės ligonių kasos nukakti, ir į Vilnių pas ministrą. Be to, ir savivaldybė perdavė ligoninei iš Švedijos savivaldybės dovanotą reanimacinį transportą, kuriuo pervežami ligoniai į kitas gydymo įstaigas.

Daugiau nei metus vadovu dirbantis V. Smalinskas  kaip vadovas naudojasi ligoninės turtu. Tik lieka klausimas – piktnaudžiauja ar ne? Teisinį išsilavinimą turintis direktorius turbūt  puikiai supranta, kad labai patogu, jei visuomenė ne viską žino, tai privilegijomis paslapčiomis galima sėkmingai naudotis. Atvykus žurnalistams, V. Smalinskas gerokai sutriko  dėl galimai netinkamo pareigų vykdymo.

Ligoninės administracijoje toliau domintis automobiliais bei kuru, įvyko incidentas. Ligoninės direktoriui itin arti priėjus prie žurnalisto, šis atsistūmė ranka. Po šio veiksmo buvo iškviesti policijos pareigūnai. Atvykę pareigūnai  patikrino ligoninės direktoriaus ir žurnalisto blaivumą alkotesteriu – nustatyta, kad abu vyrai buvo blaivūs. Tačiau direktorius tik po kurio laiko parašė pareiškimą policijai. Policijoje registruotas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 140 straipsnį Fizinio skausmo sukėlimas ar nežymus sveikatos sutrikdymas. Vyksta tyrimas. Klausimas, kur naudojamas kuras už dešimtis tūkstančių eurų ir kokiems automobiliams, iki šiol neatsakytas.
(Bus daugiau)

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Aktualijos

Statybos pagal konservatorius: kaip pigiausias virto brangiausiu

Avatar

Paskelbta

data

Kol ES investuoja į Lietuvos regionų kaimo mokyklas, kai kurių savivaldybių politikai bei klerkai su jiems artimu verslu šildosi rankeles. Šimtai tūkstančių eurų iš struktūrinių fondų skiriami atnaujinti mokyklų stadionams. Tačiau Radviliškyje peržengtos visos likusio padorumo ribos, kai pigiausias pasiūlymas atlikus darbus tapo brangesniu už konkurso metu buvusį didžiausią pasiūlymą. Būtent taip nutiko su Aukštelkų mokyklos lauko sporto aikštyno atnaujinimo darbais.

Šiaulių regiono plėtros taryboje šiam projektui numatyta 174 tūkstančiai eurai su savivaldybės prisidėjimu, tačiau A. Matuzevičiaus vadovaujami valdininkai viešųjų pirkimų plane nurodė maksimalią 210 tūkstančių eurų sumą. Konkurse dalyvavo itin daug dalyvių, kas labai reta Radviliškio savivaldybės administracijoje – net 13 tiekėjų ar įmonių grupių, kurių keturios iš Radviliškio rajono. Du tiekėjai buvo pašalinti dėl per didelės pasiūlytos kainos.

Dalyvių gausa užtikrino konkurenciją ir mažiausią pasiūlymą pateikė „Radsta“. Sigito Krivicko vadovaujama įmonė nurodė darbus galinti atlikti už 160 930 eurų. Antroje vietoje likusios „ROLANOS“ pasiūlymas buvo 162 140 eurų, trečioje – „Nomada“ su 167 411,45 eurų pasiūlymu. Priešpaskutinėje vietoje likęs „Statybų kodas“ darbus įkainojo 200 860 eurų, o paskutinėje, vienuoliktoje, vietoje NPS statyba susiskaičiavo sąmatą 207 719,49 eurams.

Šių metų gegužės mėnesį pasirašyta sutartis tarp „Radstos“ ir Administracijos direktorės Jolantos Margaitienės. Statybininkai įsipareigojo darbus atlikti per 8 mėnesius su galimybe pratęsti dar dviem. Aukštelkų kaimo bendruomenės nariai, ypač jaunimas, džiaugėsi darbų sparta ir galimybe greitai sportuoti atnaujintame stadione.

Tačiau nutiko įprastas dalykas – Radviliškio rajono savivaldybės administracijos klerkams prireikė papildomų darbų. O papildomų darbų statybininkai nedaro už dyką. Aišku, padidėjusią sąmatą reikia dengti iš savivaldybės biudžeto. Suma ne tokia jau ir maža – 71 tūkst. 920,96 eurai. Tai sutarties vertę padidino iki 232 tūkst. 850,96 eurų. 25 tūkstančiais eurų daugiau nei buvo didžiausias pasiūlymas konkurso metu. Be to, viršijo nustatytą maksimalią sumą šiam objektui.

Bet tai dar ne viskas. Sutarties papildymas pasirašytas gruodžio 2 dieną, kai visi darbai jau buvo padaryti. Susisiekus su Aukštelkų seniūne Alma Kubilinskiene, ji patikino, kad darbininkų nebematanti porą savaičių. Įmonės meistrai taip pat patvirtino darbus atlikę prieš gerą mėnesį, tai yra lapkričio pradžioje. Ar neatrodo keista, kad atlikus darbus reikia pasirašyti sutarčių pakeitimus dėl papildomų darbų? Tik ne Radviliškyje. Klausimas, kas už to slypi?

Susisiekti su už investicijas atsakingu Gintaru Pilypu nepavyko. Finansų skyriaus vedėja Rita Chlebauskienė taip pat negalėjo pasakyti, kada buvo teiktas Tarybai biudžeto pakeitimo sprendimo projektas dėl papildomų lėšų poreikio Aukštelkų mokyklos lauko sporto aikštyno atnaujinimo projektui. Kai kurie politikai, norėję likti anonimiškais, tai įvardina įprasta praktika tarp valdančiųjų ir kai kurių vietos verslo įmonių.

Marius Aleksiūnas

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019