Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Rajono švietimo įstaigose – nemažai  naujovių

Avatar

Paskelbta

data

Rugsėjo 1-osios rytą Radviliškio miesto centre ir prie mokyklų šurmuliavo daug šventiškai nusiteikusių žmonių. Pirmokai, abiturientai bei 10 klasių mokiniai, tėvai dalyvavo Šventosiose mišiose, skirtose Mokslo ir žinių dienai.

Rajone mažėja mokinių

Prasidėjus naujiesiems mokslo metams, nuskambėjęs mokyklinis skambutis į klases turėjo pakviesti 5565 Radviliškio rajono ugdytinius. Rajono mokyklų duris pravėrė 195 moksleiviais mažiau nei pernai. Pirmą kartą į mokyklas rugsėjo pirmąją skubėjo 342 pirmokėliai, iš kurių 183 mokysis Radviliškio mieste, pirmokėlių šiemet 14 daugiau nei pernai, 388 penktokai (35 daugiau nei pernai). Paskutinius metus mokysis 314 abiturientų (iš jų 9 suaugusiųjų klasėse). Rajone veiks 19 (pernai buvo 22) priešmokyklinio ugdymo grupių, pagal priešmokyklinio ugdymo programą bus ugdomi 328 (pernai buvo 343) vaikai. 54 (pernai buvo 49) ikimokyklinio ugdymo grupes rajone lankys 966 ikimokyklinio amžiaus vaikai.

Reorganizuotos kai kurios mokyklos

Šiemet Radviliškio rajone veiks 22 švietimo įstaigos: šešios gimnazijos, keturios pagrindinės mokyklos, dvi progimnazijos, viena mokykla-darželis, Jaunimo mokykla, du daugiafunkciai centrai, dvi neformaliojo ugdymo įstaigos – Radviliškio dailės ir muzikos mokyklos bei 4 lopšeliai-darželiai. Nuo rugpjūčio 31-osios reorganizuota Pašušvio pagrindinė mokykla, prijungiant ją prie Radviliškio r. Grinkiškio Jono Poderio gimnazijos ir įsteigiant joje Pašušvio ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyrių. Nuo rugsėjo 1-osios Radviliškio Vaižganto gimnazija reorganizuota jungimo būdu, prijungiant prie Radviliškio Lizdeikos gimnazijos, pakeistas Radviliškio Vinco Kudirkos pagrindinės mokyklos tipas į Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos tipą.

Priešmokyklinukai mokysis mokyklose

Visi miesto priešmokyklinio amžiaus vaikai pravers nebe darželių, o mokyklų duris. Savivaldybė skyrė daugiau nei 100 tūkstančių eurų, už kuriuos Vaižganto progimnazijoje įkurtos trys ilgosios (10,5 v.) priešmokyklinio ugdymo grupės ir viena trumpoji (4 v.). Gražinos pagrindinėje mokykloje veiks viena ilgoji ir trumpoji, o Vinco Kudirkos progimnazijoje – dvi trumposios grupės.

Mokinių laukia naujovės

2017–2018 mokslo metų ministerijos numatyti veiklos prioritetai: nuo 2017 metų rugsėjo 1 dienos visose šalies mokyklose bus įgyvendinama bent po vieną patyčių ir smurto ar kitą prevencinę programą. Taip pat mokykloms suteikiama laisvė kūrybiškiau organizuoti ugdymą, stiprinama mokymosi pagalba prasčiau besimokantiems vaikams. Visi 1–10 klasių mokiniai lietuvių kalbos mokysis pagal naujas programas, skirtas ir lietuviškoms, ir mokykloms tautinių mažumų kalbomis. Programa orientuota į stipresnį raštingumo ugdymą.

Parengta šalies gynybai skirta pasirenkamojo nacionalinio saugumo ir krašto gynybos dalyko programa vyresnių klasių mokiniams. Nuo rugsėjo 1 d. neberibojamas pažintinei veiklai skiriamų dienų skaičius, ji integruojama į ugdymo turinį. Mokykla pati galės spręsti, kiek jos reikia ir galės kūrybiškai organizuoti ugdymą ir netradicinėje aplinkoje. Eksperimentiniams ir praktiniams įgūdžiams ugdyti mokykla turės skirti ne mažiau kaip 30–40 proc. dalykui skirtų pamokų per mokslo metus.

Pirmą kartą oficialiai įskaitoma socialinė – pilietinė mokinių veikla: ji įtraukiama į pagrindinio ugdymo baigimo pažymėjimą. Daugėja ir šiai veiklai skiriamo laiko: nuo 5 iki 10 val., bet mokykla gali organizuoti ir daugiau. Šiais mokslo metais abiturientai jau galės rinktis brandos darbą. Jis neprivalomas, prilyginamas mokykliniam brandos egzaminui, tačiau negali būti privalomo lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino atitikmuo.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi