Už gulinčios ant žemės žmonos spardymą pociūnėliečiui  – du mėnesiai arešto

Pociūnėlių miestelyje (Radviliškio rajonas, Skėmių seniūnija) gyvenantis Saulius Paleckis net keturis kartus buvo anksčiau teistas už smurtą prieš šeimos narį, kai balandžio 12 d. ir vėl ėmėsi senų „pomėgių“. Jis 14.00 valandą savo namuose, būdamas girtas, lovoje gulinčiai žmonai kumščiu sudavė į ausį, po to porą kartų – į galvą, griebė už rūbų ir ištempė ją iš lovos ant grindų. Gulėti jos vietoje nepaliko, bet nutempė dar ir į virtuvę, kur  gulinčią ant grindų spardė. Nukentėjusiajai buvo padarytas odos nubrozdinimas kaktoje.

Supyko dėl rūkymo lovoje

60 metų amžiaus vyras ir jo sutuoktinė konflikto metu buvo maždaug vienodai apsvaigę nuo alkoholio – į alkotesterį abu įpūtė apie 1,60 promilių. Apklausiamas policijos pareigūnų, Saulius Paleckis kaltę pripažino visiškai. Jis su žmona santuokoje pragyveno net 37 metus. Tą dieną, kai mušė žmoną, pasak Sauliaus Paleckio, kilęs konfliktas dėl to, kad ji neblaivi atsigulė į lovą ir rūkė. Vyras ėmė priekaištauti, o po to nesusivaldęs ir trenkė. Jis pripažino, kad ne tik trankėsi kumščiais, bet ir tempė už drabužių, spardė gulinčią. Esą spyrė, kur pakliuvo, ir jis nė neįsidėmėjęs, kur.

Su prokuroro siūlyta bausme sutiko

Skiriant bausmę pociūnėliečiui, teismas atsižvelgė į prokuroro siūlymus pareiškime dėl teismo baudžiamojo įsakymo priėmimo – į tai, kad Sauliaus Paleckio padaryta nusikalstama veika priskiriama prie nesunkių nusikaltimų, yra viena jo atsakomybę lengvinanti aplinkybė, kad pripažino kaltę ir nuoširdžiai gailisi, į jo atsakomybę sunkinančią aplinkybę – girtumą nusikaltimo padarymo metu ir tai turėjo įtakos nusikalstamų veiksmų padarymui. Saulius Paleckis teistas, paskutinį kartą – 2020 metais, jo teistumas neišnykęs, vyriškis baustas administracine tvarka, bedarbis, registruotas Užimtumo tarnyboje. Iki bylai pasiekiant teismą, Saulius Paleckis su prokuroro pasiūlyta bausme sutiko.

Bausmė – du mėnesiai arešto

Teismas, tenkindamas prokuroro prašymą, Saulių Paleckį pripažino kaltu pagal Baudžiamojo kodekso 140 straipsnio 2 dalį ir skyrė jam 90 parų arešto bausmę. Ši bausmė sumažinta trečdaliu, vadovaujantis Baudžiamojo kodekso 641 straipsniu, todėl galutinė bausmė – 60 parų areštas, kurį pociūnėlietis turės atlikti Šiaulių tardymo izoliatoriuje, kai tik įsiteisės teismo baudžiamasis įsakymas. Turi praeiti 14 dienų nuo baudžiamojo įsakymo įteikimo nuteistajam, kad šis dokumentas įsiteisėtų.

Rita Grigalienė

Asociatyvi nuotrauka

Total
12
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts