Rajone stringa vakcinavimas. Nepanaudota per 600 dozių

Radviliškio rajone, kaip ir visoje Lietuvoje, gyventojus neramina prasidėjusi visuotinė vakcinacija nuo Covid-19 viruso. Dėl to rajono gyventojams kyla nemažai klausimų: ar skiepytis nuo koronaviruso, ar dar palūkėti.

Rajone situacija nuosekliai gerėja

Vasario 23 dieną Radviliškio rajono savivaldybėje vyko spaudos konferencija, kurioje rajono vadovai bei medikai atsakė į gyventojams rūpimus klausimus dėl Covid-19 situacijos rajone.

Pasak administracijos, rajone situacija nuosekliai gerėja – šiuo metu yra 30 sergančių rajono gyventojų, o iš viso buvo užregistruoti 2022 atvejai. Šiuo metu koronaviruso židiniai yra užfiksuoti Radviliškio poliklinikoje bei paramos šeimai centre – čia serga trys vaikai.

Radviliškyje esančiame mobiliajame patikros punkte gyventojai gali pasitikrinti greitaisiais antikūnų testais.

Kiek rajone nepanaudotos vakcinos?

Šiuo metu Radviliškio rajono savivaldybės gydytojo pareigas einantis juristas R. Rudžianskas informavo, jog rajone yra nepanaudotos 606 dozės vakcinos, 490 iš jų – „AstraZeneca“. Pasak R. Rudžiansko, nepanaudotos  dozės susikaupė, kai buvo sustabdytas skiepijimas šia vakcina.

Gyventojai bus skiepijami eilės tvarka

Radviliškiečiai domėjosi, kada bus skiepijami 70 metų turintys bei vyresni gyventojai. Pasak laikinojo savivaldybės gydytojo, gyventojai bus skiepijami, kai ateis eilė, jie apie galimybę pasiskiepyti bus informuoti individualiai. Rajono gyventojai bus skiepijami ta vakcina, kurios tuo metu bus gauta.

Paskiepyta tik per 3 tūkst. gyventojų

Pasak R. Rudžiansko, šiuo metu iš viso 1 ir 2 dozėmis yra paskiepyti 3294 rajono gyventojai, tačiau vakcinacijos procesas vyksta kasdien. Kyla klausimas, ar tokia lėta vakcinacijos eiga rajone nebus priežastis antrai epidemijai, nes dar  yra daugiau nei 30 tūkst. neskiepytų gyventojų.

Gyventojai atsisako skiepytis

Radviliškio rajone, kaip ir visoje Lietuvoje, vakcinacijos metu medikai susiduria su nemažais iššūkiais. Pasak Radviliškio poliklinikos slaugos administratorės Ž. Motiejūnienės, rajone vadovaujančios vakcinacijos procesui, šiuo metu medikams labai padaugėjo darbo.

„Radviliškio rajone, kaip ir visoje Lietuvoje, kyla problemų dėl gyventojų nenoro skiepytis – didelė pacientų dalis atsisako skiepytis „AstraZeneca“ vakcina. Norintieji skiepytis rajono gyventojai gali kreiptis pas šeimos gydytoją, mes paskambinsime ir pakviesime skiepytis. Šiuo metu gyventojai vakcinuojami 6 gydymo įstaigose. Jeigu gydymo įstaiga neturi gyventojo pageidaujamos vakcinos, jis yra įtraukiamas į sąrašus. Taip pat yra sudaryti rezerviniai sąrašai, nes ne visi gyventojai atvyksta skiepytis“,- sakė Ž. Motiejūnienė.

Pasak medikės, ir pasiskiepijus „AstraZeneca“ vakcina yra geras rezultatas, nė vienam gyventojui po skiepų nebuvo diagnozuotas didelis šokas.
Informuojame gyventojus, kad jūs turite teisę atsisakyti skiepytis „AstraZeneca“ vakcina ir laukti vėl eilės, kada  bus skiepijama kita vakcina.

Mokyklų vadovų laukia iššūkiai

Nuo antradienio į mokyklas sugrįžo 1-4 klasių mokiniai. Pasak Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo Laisvūno Vaičiūno, mokyklos vadovams vėl teks susidurti su nemažais iššūkiais. „Yra mokytojų, galinčių dirbti tik nuotoliniu būdu – jie yra arba rizikos grupėje, arba dar nepasiskiepiję. Tad mokyklų vadovai turėtų sudaryti sąlygas šiems pedagogams dirbti nuotoliniu būdu. Mokymo įstaigose beveik visi pedagogai jau pasiskiepiję – pasiskiepijusių pradinių klasių mokytojų skaičius svyruoja nuo 70 iki 100 procentų“. Dar nepasiskiepiję pedagogai arba laukia pasirinktos vakcinos, arba po persirgtos Covid -19 ligos dar turi antikūnų“,- sakė L. Vaičiūnas.

Vėl ieškomas savivaldybės gydytojas

Nors, pasak rajono vadovų, gyventojų vakcinacija ir vyksta sklandžiai, tačiau šiuo metu ir vėl ieškoma savivaldybės vyriausiojo gydytojo. Prieš kelerius į užtarnautą poilsį išėjus gydytojai V. Kungienei, šis postas mėtomas lyg karšta bulvė – nei viena nauja gydytoja jame ilgai neužsibūna. Beje, viena jauna specialistė šiame poste ištvėrė tik porą mėnesių, o jos išėjimo iš darbo priežastis – „Mokamam atlyginimui neadekvatus darbo krūvis“. Na, o kol kas rajono medikams vadovauja juristas.

Paulius RopėTotal
1
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts