Radviliškyje viešėjo kraštietis V. Radžvilas

Gegužės 24 d. Radviliškio kultūros centre lankėsi filosofas, vienas Sąjūdžio kūrėjų ir Vilniaus universiteto profesorius Vytautas Radžvilas, jo štabo narys politologas Vytautas Sinica bei „Pro Patria“ sambūrio jaunimas. V. Radžvilas gimė kaimyniniame Pakruojo rajone, baigė Radviliškio V. Valsiūnienės mokyklą (dabartinė Lizdeikos gimnazija), todėl jį galime vadinti savo kraštiečiu. V. Radžvilas dalyvavo Europos parlamento rinkimuose su visuomeniniu rinkimų komitetu „Vytautas Radžvilas: susigrąžinkime valstybę!“
„Ypatingas, nuo Sąjūdžio laikų nepatirtas jausmas yra grįžti namo paskutinę rinkiminės kovos dieną. Šiandien su grupe brangaus „Pro Patria“ jaunimo aplankėme mano gimtąjį Radviliškį. Viskas baigiasi ten, kur kažkada prasidėjo. Kelionę namo palydėjo nuostabus saulėlydis“, – apie apsilankymą Radviliškyje rašė V. Radžvilas.
Pasak kraštiečio filosofo, „nebėra prasmės agituoti jus, nes viskas, kas norėta pasakyti, pasakyta, o pasiekėme tiek žmonių, kiek su labai ribotais resursais sugebėjome pasiekti informacinės blokados sąlygomis. Manau, kad pasiekėme daug. Tikiuosi, kad mūsų žinią išgirdo ir įsiklausė ženkli dalis Lietuvos žmonių. Nuo Sąjūdžio laikų gerai žinau, kad tik sunkiu darbu galima pasiekti ir pažadinti visuomenę. Tarp mūsų nebuvo pirmų ir paskutinių – pas žmones ėjome, kalbėjomės, dalinome informaciją ir visa kita darėme tiek studentai, tiek profesoriai, tiek tarnautojai, tiek verslininkai. Tokia bendrystė įkvepia. Tikiuosi, kad per šiuos kelis trumpus mėnesius pažadinome tautą vėl susimąstyti apie valstybingumą, laisvę ir valią patiems spręsti savo likimą, gerbti save ir jaustis lygiais prie Europos stalo. Neabejoju, kad Lietuva dėl to bent kiek pasikeitė ir tai jau yra savotiška pergalė, verta to, kas padaryta“.
Susitikime su V. Radžvilu ir jo komandos nariais dalyvavo Radviliškio rajono savivaldybės Tarybos nariai, visuomeninio rinkimų komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“ atstovai Gediminas Lipnevičius ir Vilma Aleknienė. Po susitikimo su kraštiečiu filosofu buvo aptartos bendradarbiavimo galimybės – filosofai V.Radžvilas ir V.Sinica mielai sutiko savo įžvalgomis ir mintimis pasidalinti su  „Radviliškio krašto bendruomene“ bei savaitraščio „Radviliškio krašto“ skaitytojais.

„Radviliškio krašto“ informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts