Pociūnėliuose svečiavosi moksleiviai iš Lenkijos

  Pociūnėlių pagrindinėje mokykloje gegužės 1-ąją svečiavosi mokinių grupė iš Kadzidlo miesto (Lenkija) – keturių mokyklų savivaldos atstovai. Juos lydėjo mokytojai ir burmistras, poetas Darjuš Lukaševskij.  Lenkijos mokiniai, viešėdami Lietuvoje, keliauja po istorinį Liaudos kraštą, kuriam priklauso ir Pociūnėliai, tad jie norėjo plačiau susipažinti su mūsų mokykla, miesteliu.

Svečiams buvome parengę muzikinę programėlę: koncertavo muzikos būrelio vaikai (vadovė – muzikos mokytoja Kristina Valčiukienė). Jie šoko ,,Meilės duetą” iš roko operos ,,Jūratė ir Kastytis”, akompanuojant muzikos mokytojai dainavo dainas ,,Mažas namelis” (muzika Reginos Bočkienės, žodžiai Emilijos Šulinksienės) ir ,,Žiogas” (muzika ir žodžiai Indros Mažuikaitės). Meninėje programėlėje dalyvavo dešimtokai Viktorija Praščiūtė, Remigijus Bielinskas, Jonas Pocius, septintokės Miglė Vaitkevičiūtė, Rusnė Važgauskaitė, Ugnė Važgauskaitė, Dina Juškaitė, Fausta Novogrodskytė, aštuntokė Gabija Paulauskaitė ir penktokė Toma Krasauskaitė.

Šiltų sveikinimo žodžių svečiams tarė mokyklos direktorius Anatolijus Gailiūnas. Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Roma Buivydienė, parengusi skaidres, supažindino su mūsų mokykla, jos tradicijomis, pasakojo apie mokyklos ryšius su Lenkija. Romualda Rimkuvienė, Pociūnėlių miestelio bendruomenės pirmininkės pavaduotoja, buvusi ilgametė Skėmių seniūnijos seniūnė, dalijosi prisiminimais apie bendrą Skėmių seniūnijos vaikų ir lenkų moksleivių poilsį vasaros atostogų metu Lietuvoje ir Lenkijoje.

Svečiams parodyta mokykla: klasės, kabinetai, sporto salė, biblioteka, stadionas. Jie apžiūrėjo mokinių dailės darbų parodėles – sukurtus meniškus dirbinius iš molio, gipso (parodėles surengė pradinių klasių ir dailės mokytoja Danguolė Kavaliauskienė bei mokyklos direktorius Anatolijus Gailiūnas, vadovaujantis lipdybos būreliui). Keli dailės darbai padovanoti svečiams. Svečiai mokyklos direktoriui Anatolijui Gailiūnui įteikė suvenyrų.

Vaikai ir suaugusieji pavaišinti lietuviškais saldainiais, sausainiais, limonadu. Jie ragavo obuolių sulčių bei džiovintų vaisių, pagamintų Pociūnėliuose (vaišino Pociūnėlių miestelio bendruomenės taryba). Kad svečiai mūsų mokykloje jaustųsi jaukiai, ypač rūpinosi mokytojos Ona Gailiūnienė ir Danguolė Kavaliauskienė.

Mūsų mokyklos mokiniai svečius iš Lenkijos palydėjo į Pociūnėlių Šv. Jono Krikštytojo bažnyčią, kartu pavaikščiojo po senąsias miestelio kapinaites, kuriose palaidota nemažai lenkų tautybės žmonių.

Abiejų šalių moksleiviai greitai susidraugavo: jie nesunkiai susipažino, šnekėjosi angliškai, kartu fotografavosi, pasikeitė adresais. Vaikai norėtų, kad jų draugystė tęstųsi. To linkėjo ir svečių grupės vadovas Darjuš Lukaševskij, atsisveikindamas su pociūnėliečiais.

 

Roma Buivydienė,
Pociūnėlių pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

 

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts