Socialiniai tinklai

Aktualijos

Pociūnėliuose svečiavosi moksleiviai iš Lenkijos

Avatar

Paskelbta

data

  Pociūnėlių pagrindinėje mokykloje gegužės 1-ąją svečiavosi mokinių grupė iš Kadzidlo miesto (Lenkija) – keturių mokyklų savivaldos atstovai. Juos lydėjo mokytojai ir burmistras, poetas Darjuš Lukaševskij.  Lenkijos mokiniai, viešėdami Lietuvoje, keliauja po istorinį Liaudos kraštą, kuriam priklauso ir Pociūnėliai, tad jie norėjo plačiau susipažinti su mūsų mokykla, miesteliu.

Svečiams buvome parengę muzikinę programėlę: koncertavo muzikos būrelio vaikai (vadovė – muzikos mokytoja Kristina Valčiukienė). Jie šoko ,,Meilės duetą” iš roko operos ,,Jūratė ir Kastytis”, akompanuojant muzikos mokytojai dainavo dainas ,,Mažas namelis” (muzika Reginos Bočkienės, žodžiai Emilijos Šulinksienės) ir ,,Žiogas” (muzika ir žodžiai Indros Mažuikaitės). Meninėje programėlėje dalyvavo dešimtokai Viktorija Praščiūtė, Remigijus Bielinskas, Jonas Pocius, septintokės Miglė Vaitkevičiūtė, Rusnė Važgauskaitė, Ugnė Važgauskaitė, Dina Juškaitė, Fausta Novogrodskytė, aštuntokė Gabija Paulauskaitė ir penktokė Toma Krasauskaitė.

Šiltų sveikinimo žodžių svečiams tarė mokyklos direktorius Anatolijus Gailiūnas. Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Roma Buivydienė, parengusi skaidres, supažindino su mūsų mokykla, jos tradicijomis, pasakojo apie mokyklos ryšius su Lenkija. Romualda Rimkuvienė, Pociūnėlių miestelio bendruomenės pirmininkės pavaduotoja, buvusi ilgametė Skėmių seniūnijos seniūnė, dalijosi prisiminimais apie bendrą Skėmių seniūnijos vaikų ir lenkų moksleivių poilsį vasaros atostogų metu Lietuvoje ir Lenkijoje.

Svečiams parodyta mokykla: klasės, kabinetai, sporto salė, biblioteka, stadionas. Jie apžiūrėjo mokinių dailės darbų parodėles – sukurtus meniškus dirbinius iš molio, gipso (parodėles surengė pradinių klasių ir dailės mokytoja Danguolė Kavaliauskienė bei mokyklos direktorius Anatolijus Gailiūnas, vadovaujantis lipdybos būreliui). Keli dailės darbai padovanoti svečiams. Svečiai mokyklos direktoriui Anatolijui Gailiūnui įteikė suvenyrų.

Vaikai ir suaugusieji pavaišinti lietuviškais saldainiais, sausainiais, limonadu. Jie ragavo obuolių sulčių bei džiovintų vaisių, pagamintų Pociūnėliuose (vaišino Pociūnėlių miestelio bendruomenės taryba). Kad svečiai mūsų mokykloje jaustųsi jaukiai, ypač rūpinosi mokytojos Ona Gailiūnienė ir Danguolė Kavaliauskienė.

Mūsų mokyklos mokiniai svečius iš Lenkijos palydėjo į Pociūnėlių Šv. Jono Krikštytojo bažnyčią, kartu pavaikščiojo po senąsias miestelio kapinaites, kuriose palaidota nemažai lenkų tautybės žmonių.

Abiejų šalių moksleiviai greitai susidraugavo: jie nesunkiai susipažino, šnekėjosi angliškai, kartu fotografavosi, pasikeitė adresais. Vaikai norėtų, kad jų draugystė tęstųsi. To linkėjo ir svečių grupės vadovas Darjuš Lukaševskij, atsisveikindamas su pociūnėliečiais.

 

Roma Buivydienė,
Pociūnėlių pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

 

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Prašome pagalbos identifikuojant šias moteris

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apskrities policijos Šiaulių miesto ir rajono  komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl sugadintų parduotuvės prekių. Prašome pagalbos, identifikuojant šių moterų, galinčių turėti tyrimui reikšmingos informacijos, asmenybes.

Asmenis, atpažinusius vaizdo įraše matomas moteris, prašytume paskambinti vyriausiajam tyrėjui Laimonui Petkevičiui telefonu (8 700) 61481 arba parašyti elektroniniu paštu laimonas.petkevicius@policija.lt.

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šiaulių pareigūnai demaskavo „greitosios pagalbos“ tašką Kuršėnuose

Avatar

Paskelbta

data

Ankstų spalio 21-osios rytą Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai Kuršėnuose surengė operaciją, kurios metu pričiupo „greitąją pagalbą“ namine degtine drebulio purtomiems klientams   teikiančius „gyduolius“.

Prie Daugėlių gatvėje esančio daugiabučio namo pareigūnai atvyko anksti ir jau septintą valandą užfiksavo  į laiptinę, kurioje, įtariama, buvo  vykdoma nelegali prekyba „naminuke“, traukiantį vyruką. Po kurio laiko išėjusį kuršėniškį tyrėjai sulaikė  ir pas jį rado  0,2 l talpos stiklinį buteliuką su „vaistais“, kurie skleidė specifinį naminės degtinės kvapą. Vyras nurodė,  kur tą skystimėlį nusipirko. Pirkėjas dievagojosi, kad naminės degtinės  reikėjo būtinai, nes jautėsi labai blogai, kadangi vakar gėrė.

„Žinojau, kad nelegalu, pirkau todėl, kad reikėjo atsigauti, nes parduotuvėje be 10 val. nebūčiau gavęs atsigauti, o  krūtinėje – skausmas… – aiškino sulaikytasis.

Vos spėję išsiskirti su šiuo „ligoniu“, pareigūnai pamatė jau kitą, traukiantį į tą pačią laiptinę. Šis buvo sulaikytas, išeinantis pro duris. „Vaistus“ jis buvo suvartojęs vietoje, nes tokia galimybė buvo  sudaryta. Patekę į „greitosios pagalbos“ buto vidų, pareigūnai rado sugraduotas stiklines, į kurias buvo pilamas kliento pageidaujamas kiekis vartoti vietoje.

Kol pareigūnai bute darė kratą,  sutartiniu ženklu į duris pasibeldė dar septyni „ligoniai“. Pareigūnų pasirodymas tarpduryje juos labai nuvildavo. Ir tik tada, kai prie daugiabučio privažiavo policijos automobilis, klientai išsilakstė ir į duris nebesibeldė.

Pareigūnai pas čia gyvenančią 64 metų moterį ir 52 metų jos sugyventinį rado apie 20 litrų skysčio, turinčio specifinį naminės degtinės kvapą, bei 33  pakelius cigarečių FEST, nepaženklintų Lietuvos Respublikos banderolėmis.

Dėl neteisėto naminių stiprių alkoholinių gėrimų laikymo ir realizavimo  pradėtas ikiteisminis tyrimas, o dėl akcizais apmokestinamų prekių įsigijimo ir laikymo – administracinė teisena.

Buto šeimininkė dėl neteisėto naminių stiprių alkoholinių gėrimų laikymo ir realizavimo jau teista anksčiau.

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019