Radviliškyje –Škaplierinė ir tradicinis folkloro festivalis „Rytoj iš ryto rugelius kirsim“

Liepos 14 dieną Radviliškyje buvo paminėta Škaplierinė. Šventė prasidėjo Šv. mišiomis Radviliškio Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčioje, kurias aukojo dekanas klebonas Tadas Rudys. Po Šv. Mišių visi rinkosi prie Radviliškio miesto kultūros centro į folkloro festivalį „Rytoj iš ryto rugelius kirsim“.
Sekmadienio popietę folkloro muzikos mėgėjai gausiai rinkosi ne tik pasiklausyti liaudiškos muzikos, bet ir pasižiūrėti į gausų būrį šokėjų, o drąsiausieji galėjo ir  kartu pašokti.
Susirinkusiuosius į šventę pasveikino Radviliškio Švenčiausios Mergelės Marijos Gimimo parapijos klebonas Tadas Rudys. Jis visiems palinkėjo, pamiršus darbus, smagiai praleisti laiką festivalyje, kuris tradiciškai organizuojamas po Škaplierinės atlaidų.
Visus susirinkusiuosius savo dainomis ir šokiais linksmino net penki kolektyvai: Ukmergės kultūros centro folkloro ansamblis „Pyniava“ (vadovė Vilma Mulevičiūtė – Sabaliauskienė), Šilalės rajono savivaldybės kultūros centro vaikų folkloro ansamblis „Smuokiuka“ (vadovė Ilona Raudonienė), Joniškio kultūros centro folkloro ansamblis „Kupars“ (vadovė Rita Kipšaitė-Balčiūnienė), Šeduvos etnografinis ansamblis „Šeduvė“ (vadovės Danutė Brėdienė ir Emilija Brajinskienė), Radviliškio miesto kultūros centro folkloro ansamblis „Aidija“ (vadovas Donatas Stakvilevičius). Po dalyvių pasirodymų, festivalio organizatoriai visus žiūrovus tradiciškai, kaip ir kiekvienais metais, vaišino trupinine.
Šventėje dalyvavęs Radviliškio rajono savivaldybės tarybos narys bei „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas Gediminas Lipnevičius bendruomenės vardu padėkojo šventės organizatoriams, kolektyvo „Aidija“ vadovui Donatui Stakvilevičiui už gražų renginį, išsakytą nuomonę dėl medžių išsaugojimo, už tradicijų puoselėjimą.
Visiems kolektyvams ir jų vadovams už puikius pasirodymus padėkojo ir įteikė padėkas Radviliškio miesto kultūros centro direktoriaus pavaduotojas Vaidotas Katutis bei šventės organizatorius – folkloro ansamblis „Aidija“.

Paruošta pagal Kultūros centro informaciją

Total
0
Dalinasi
Related Posts