Radviliškyje paminėta Gedulo ir vilties diena

1941 m. birželio 14-oji žymi vieną baisiausių naktų Lietuvos istorijoje. Birželio 14-osios naktį buvo pradėti masiniai lietuvių trėmimai į Sovietų Sąjungos gilumą, Sibirą. Per savaitę iš Lietuvos išvežta apie 30 tūkst. Lietuvos piliečių. Žmonės buvo tremiami gyvuliniuose traukinių vagonuose, daugelis iš jų kelionės tikslo taip ir nepasiekė…

Gedulo ir vilties dienos minėjimas prie Trijų kryžių memorialo prasidėjo Radviliškio miesto kultūros centro politinių kalinių ir tremtinių choro „Versmė“ (vadovė Rasa Gasiūnienė) daina. Renginio vedėjas Radviliškio miesto kultūros centro režisierius Vaidotas Katutis pasveikino visus susirinkusiuosius ir paprašė tylos minute pagerbti nuo sovietų žiaurumo nukentėjusius lietuvius.

Skaudžiais tremtinės prisiminimais pasidalijo Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Radviliškio skyriaus vadovė Stasė Janušonienė.

Prie Trijų kryžių memorialo buvo padėtos gėlės ir uždegtos žvakės, skirtos atminti visus, kurie 1941–1952 m. buvo ištremti iš savo gimtųjų kraštų ir nebegrįžo atgal.

Parengta pagal Radviliškio miesto kultūros centro informacija

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts