Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Radviliškyje šachmatininkai žaidė visą naktį

Avatar

Paskelbta

data

Baigiantis 2019-iesiems metams vyko Kalėdinės šachmatininkų varžybos. Šios varžybos buvo ypatingos tuo, kad šachmatininkams reikėjo žaisti visą naktį. Vyko keturių komandų turnyras Ševeningeno sistema, kuriame kiekvienam žaidėjui teko sužaisti su kitos komandos besikeičiančiais žaidėjais. Naktiniame turnyre dalyvavo Vilniaus „Tauras“, „Vasiuki“, Radviliškio „Garvežys“ ir Šiaulių „Auksinis berniukas“, kur kiekvieną komandą sudarė 4 žaidėjai. Simboliška, kad prieš 25-erius metus, 1994 m. gruodžio 30-31 d., tose pačiose patalpose, tuometinėje kavinėje „Tinta“, vyko analogiškos šachmatininkų varžybos. Po ketvirčio amžiaus, tik dabar kavinėje „Jurvikas“, be kitų sportininkų, dalyvavo ir pirmojo turnyro žaidėjas radviliškietis Algirdas Šimanauskas, o Kęstutis Žukauskas tapo varžybų teisėju.

Radviliškio miesto šachmatininkams atstovavo  Raimundas Kisielius, Kęstutis Mikalauskis, Donatas Kišonas, Andrius Šarauskas.

Po įtemptos varžybų nakties, tik paryčiais, paaiškėjo, kad geriausiai prie neįprastų varžybų sąlygų prisitaikė jaunieji Vilniaus „Tauro“ šachmatininkai. Jie pelnytai laimėjo ir buvo apdovanoti nugalėtojų taurėmis. Antri liko Šiaulių „Auksinis berniukas“, treti – Radviliškio „Garvežys“ ir ketvirtąja vieta tenkinosi Vilniaus „Vasiuki“. Asmeninėje įskaitoje nugalėjo Šiaulių komandos jaunasis šachmatininkas Lukas Bagvilas.

Naktines šachmatų varžybas aplankė Radviliškio rajono savivaldybės tarybos narys, šachmatų entuziastas Gediminas Lipnevičius.

„Apie 1 valandą nakties aplankiau Kalėdinį naktinį šachmatų turnyrą, kuris vyko jaukioje Jurijaus ir Viktorijos kavinėje „Jurvikas“. Ne  paslaptis, esu šio sporto mėgėjas ir, kai tik galiu, visada atvykstu palaikyti radviliškiečių šachmatininkų. Džiugu, kad verslininkai neatsisakė prisidėti prie turnyro organizavimo ir didelis ačiū Jurijui už tikrai gardžias picas. Beje, rekomenduoju visiems apsilankyti kavinėje „JURVIKAS“ –  viskas tikrai gardu“,- sakė Tarybos narys, „Radviliškio krašto bendruomenės“  pirmininkas G. Lipnevičius.

Pagrindinis varžybų rėmėjas, kavinės „Jurvikas“ savininkas Jurijus Lomonosovas visiems dalyviams iškepė po skaniausią picą. Radviliškietis šachmatininkas ir bitininkas A. Šimanauskas visus komandų dalyvius apdovanojo indeliu medaus. Naktinių šachmatų turnyro organizatorius – Albertas Vitartas.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi