Socialiniai tinklai

Aktualijos

Radviliškio rajono savivaldybė smenga dugnan…

Avatar

Paskelbta

data

Lietuvos laisvosios rinkos institutas paskelbė Lietuvos savivaldybių indeksų reitingus. Šiais metais Radviliškio rajono savivaldybė tarp mažųjų savivaldybių, palyginus su praėjusiais metais, smuktelėjo žemyn. 2018 m. savivaldybių reitingų lentelėje  mūsų savivaldybė indeksų lentelėje  dalinosi 6-8 vietomis su Vilniaus ir Šilutės rajonų savivaldybėmis, šiemet krito dvigubai žemiau – į 13 – 15 vietas. Vadinasi, žemyn smuktelėta per 9  vietas.

Kokia situacija Radviliškio savivaldybėje?

Šiemet, kaip praėjusiais metais, Radviliškio rajono savivaldybė surinko daugiausiai balų už tai, kad  atliekų išvežimui, daugiabučių administravimui pasitelkė privatų sektorių. Kaip žinia, daugelį Radviliškio rajono daugiabučių administruoja „Radviliškio būstas“, tad savivaldybė savo lėšų nenaudoja.
Atliekų išvežimą administruoja „Eko serviso“ įmonė, kurią prižiūri Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras. Tad savivaldybė vėl „nusiplovė rankas“ – visi nesusipratimai dėl šiukšlių išvežimo bei rinkliavos kainų – ŠRATC’ui.
Taip pat teigiamą įvertinimą savivaldybė indeksų lentelėje gavo „Transporto“ srityje –  2018 m. visiems viešojo transporto maršrutams buvo skelbti viešieji konkursai ir visus juos aptarnavo privatus sektorius. Tik įdomu, ar toks įvertinimas ir tokia tvarka labai džiugina  Radviliškio rajono gyventojus. Kaip žinia, pasibaigus mokslo metams, daugelis autobusų maršrutų rajone dingsta ir rajono kai kurių kaimų gyventojai lieka visiškai „atkirsti“ nuo civilizacijos: kadangi mokiniai vasaros metu į mokyklas nevežami, į kaimus neužsuka mokykliniai autobusai, tad gyventojams į parduotuvę ar pas gydytojus belieka eiti pėsčiomis arba prašyti vairuojančio kaimyno pagalbos.
Tiesa, šiemet geriau įvertinta medicinos bei socialinė sritis – vietoje  pernykščių  45 balų gautas 51.  Turbūt šį įvertinimą lėmė kai kurių  medicinos ambulatorijų darbo optimizavimas – prijungimas prie Radviliškio rajono bei Šeduvos medicinos įstaigų. Taip pat šis įvertinimas gerėja, kai savivaldybėje yra mažiau nedirbančių ir pašalpas gaunančių žmonių – kaip žinome, pašalpų „nurėžime“ Radviliškio  rajono savivaldybė verta eksperto  laipsnio.
Beje, sveikatos bei socialinės rūpybos srityje Radviliškio rajono savivaldybė nepatenka į dešimtuką. Tai kur dingo  garsusis mero pasakymas „Dirbame žmonėms, žmonių labui“?
Taip pat pažymima, kad  Savivaldybei priklausanti centralizuotos šilumos tiekimo įmonė UAB „Radviliškio šiluma“ dirbo pelningai, o gyventojams šiluma kainavo mažiau nei vidutiniškai 5,58 ct/kWh (vidurkis – 6,75 ct/kWh). Visiškai suprantama, kad savivaldybės įmonė UAB „Radviliškio šiluma“ dirbo pelningai – juk žiemą buvo mėnesių, kai  Radviliškio miesto gyventojai už šilumą per mėnesį paklodavo  daugiau  nei šimtą eurų.
Galima daryti išvadą, kad  paslaugų indeksai gerėja, tačiau rajono gyventojams gyvenimas tikrai neatrodo geresnis.

Žemyn smuktelėję reitingai
Savivaldybių indeksų reitingus sudarinėję specialistai pažymi, kad  Radviliškio rajono savivaldybė, norėdama užimti aukštesnę vietą, turėtų peržiūrėti mokestinę politiką. Vidutinis žemės mokesčio tarifas Radviliškio r. siekė 1,03 proc. – daugiau nei vidutiniškai mažosiose savivaldybėse (0,98 proc.). Didesni nei vidutiniškai buvo ir nenaudojamo nekilnojamo turto ir žemės mokesčių tarifai (3 ir 4 proc.).
Taip pat Radviliškio rajone gana žemas ekonominis aktyvumas. Tūkstančiui gyventojų Radviliškio r. teko mažiausiai iš visų savivaldybių verslo liudijimų – 21 (vidurkis – 41). Praėjusiais metais verslo liudijimų buvo 22,7 lyginant su 42,4 vidurkiu. Vadinasi, rajone ir toliau verslas merdėja.
Veikiančių ūkio subjektų irgi buvo mažiau nei daugelyje kitų savivaldybių. Tūkstančiui gyventojų teko 18,4, kai vidutiniškai – 23,7 (praėjusiais metais veikė 18,1 ūkio subjektas,  lyginant su 23,1 vidurkiu).

Panaši situacija ir su išduotais statybos leidimais. Jų tūkstančiui gyventojų teko 3,2, kai vidutiniškai – 5,3.
Rezultatai
Paanalizavę savivaldybės indekso įvertinimą, galime daryti išvadą: rajone verslas merdėja, investuotojai rajoną aplenkia, žiemą mokesčiai už šildymą kosminiai, o vasarą kaimų gyventojai pas gydytoją ar į didesnę parduotuvę turi kulniuoti pėsčiomis. Dar prisiminkime, kad mūsų savivaldybėje ir atlyginimų vidurkis vienas mažiausių šalyje – ji  užima 51 vietą iš 60.
Vadinasi, kažkas negerai šioje karalystėje…
P.S

Dėl vis blogėjančios situacijos Radviliškio rajono savivaldybėje pasiteiravome Tarybos nario, „Radviliškio verslininkų asociacijos“ vadovo Gedimino Lipnevičiuas. „Dėl problemų su kuriomis susiduria vidutinis ir smulkusis verslas, kalbėjau tiek su meru A. Čepononiu, tiek su vicemeru M. Pauliuku. Tačiau jie problemų nesupranta ar nenori suprasti. „Smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo“ komisijos darbas visiškai neefektyvus, per daugelį metų nepastebima jokia apčiuopiama nauda. Rajone nebuvo sukurta daugiau darbo vietų, nepadaugėjo investicijų, nors rajonas geografiškai patrauklus, turime gerą susisiekimą geležinkeliu, esame šalia magistralinio kelio“,- apie rajono problemas kalbėjo verslininkų vadovas.

Agnė Dapkutė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Prezidente, Vytis šiandien – tai būtinoji gintis

Avatar

Paskelbta

data

Nors komentarų apie city bičo Šimašiaus pliažą Lukiškių aikštėje ar Seimo apsisprendimą reprezentacinėje valstybės aikštėje įteisinti Vyčio simbolį šiomis dienomis ir netrūko, vis dėlto negaliu likti nuošaly, kai puolamas niekuo dėtas žmogus.

Jei kas sukluso ir pamanė, jog tai „Laisvės“ partijos šauklys – Vilniaus miesto meras R. Šimašius, turiu nuraminti: ne, ne jis.

Jis juk nepakaltinamas – tą jau seniai įrodė jo epo kūrėjai. O mums, mirtingiesiems, belieka tik aklai įtikėti paskelbtomis ,,Lukiškių smėlio dėžės“ karo tiesomis, nuolankiai priimti nustatytą diagnozę ,,antkapių statytojų“ tautai ir su siaubu regėti apokaliptinį ,,išprievartauto Vyčio“ vaizdą.

Ką čia bepridursi: tiesiog klaupkis ir atgailauk.

Tik ši atgaila būtų nenuoširdi, jei leisčiau terioti niekuo nekaltą, kuris mūsų politinėje padangėje yra ne šiaip žmogus, o „žodžio žmogus“ – niekada nemeluojantis ir visada viską laimintis. Kurį dabar negailestingai trina į smėlį už Seime priimtą vadinamąjį Lukiškių aikštės su Vyčiu įstatymą.

Matydamas tokią neteisybę, jaučiuosi turįs viešai, gal kiek ir nekukliai prisipažinti: pasiūlymus įteisinti Vytį kaip pagrindinį memorialinį Lukiškių aikštės simbolį rengiau aš. Tai dariau laisva valia, niekieno neverčiamas.

,,Žodžio žmogus“ – R. Karbauskis – visai ne prie ko. Atvirkščiai, jis darė viską, jog pasiūlymai įteisinti Vytį įstrigtų jo suraizgytose procedūrinėse pinklėse. Tačiau priėmimo metu daugumai Seimo narių nubalsavus už mano parengtą siūlymą, ,,žodžio žmogui“ neliko nieko kito kaip ir pačiam balsuoti už visą įstatymą su jam akis badančiu Vyčiu – kad nors kiek skirtųsi nuo Gabrieliaus Landsbergio, Aušrinės Armonaitės ir kitų, balsavusių prieš. 

Tad jei kas po balsavimo ir pasijuto išprievartautas, tai tikrai ne Vytis.

Taigi prisiimu visišką atsakomybę už bendrininkavimą priimant šį „represinį“ įstatymą ir prašau palikti R. Karbauskį ramybėje. Jis, neabejoju, viltingai, kaip ir jo linčiuotojai, žiūri į Prezidento pusę laukdami šio įstatymo veto, kuris garantuotų Lukiškių aikštės vainikavimą Labašausko kalvos tvora.

BET į Prezidentą žiūri ir tie, kurie tiki, kad Lietuvos sostinė nusipelnė turėti reprezentacinę valstybės aikštę su Laisvės simboliu Vyčiu. Tikiu: į jį iš amžinybės žvelgia ir mūsų Laisvės kankiniai, kuriems dabar be jokios gėdos demonstruojami vertybiniai sėdmenys.

Prieš priimant galutinį sprendimą linkiu Lietuvos Respublikos Prezidentui Gitanui Nausėdai  prisiminti popiežiaus Pranciškaus maldos žodžius, kuriuos jis ištarė Lukiškių aikštėje stovintiems žmonėms apsilankęs buvusiame KGB kalėjime: „Šioje atminties vietoje meldžiame Tave, Viešpatie, kad Tavo šauksmas išlaikytų mus budinčius. Kad Tavo šauksmas, Viešpatie, išlaisvintų iš dvasinės ligos, kuria, kaip tauta, esame nuolat gundomi: užmiršti savo tėvus ir tai, kiek jie yra išgyvenę ir kentėję.“

Vytis šiandien – tai būtinoji gintis nuo šios dvasinės ligos.

Povilas Urbšys

Skaityti daugiau

Aktualijos

Policija prašo pagalbos

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apskrities policijos Pakruojo rajono iki šiol  komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl Juliaus Janušo dingimo.

30 metų vyras liepos 4 d.  apie 18.00 val. išėjo iš  Pakruojo r., Rozalimo mstl., Vilties g., esančių  namų  ir negrįžo.  Jo požymiai: 175 cm ūgio, lieso kūno sudėjimo, šviesiai rudų trumpų plaukų, vilkėjo juodos spalvos marškinėliais, pilkos spalvos sportinėmis kelnėmis, avėjo mėlynos spalvos sportiniais bateliais.

Turinčius  informacijos apie šį asmenį, prašytume paskambinti Pakruojo rajono policijos komisariato  vyresniajam tyrėjui Eligijui Krūminui telefonu (8 699 43113) arba parašyti elektroniniu paštu eligijus.kruminas@policija.lt.

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019