Radviliškio rajone patvirtintas pirmasis užsikrėtęs koronavirusu

Kovo 20  dieną Radviliškio rajone buvo vienas žmogus, užsikrėtęs koronavirusu. Virusu užsikrėtęs asmuo skrido iš Meksikos, Kankuno oro uosto. Į kitą  lėktuvą  Radviliškio rajono gyventojas persėdo Stambule.

Nors ir žinodamas, kad  grįžta iš šalies, kurioje yra rizikos užsikrėsti  koronavirusu, asmuo pasielgė neatsakingai – iš Vilniaus oro uosto nuvyko aplankyti  Šiauliuose gyvenančios dukters.

Kovo 13 d. keliautojas grįžo į namus Raudondvaryje, kur jam  turėjo  būti taikoma saviizoliacija, tačiau karantino reikalavimų žmogus nesilaikė ir kovo 15 d. išvyko į medžioklę Šniukonių kaime.

Kitą dieną po medžioklės, kovo 16 d., Radviliškio rajono gyventojui  pasireiškė COVID – 19 viruso klinikiniai simptomai.

Savivaldybė informaciją slepia

Savaitraščio redakcija kreipėsi į Radviliškio rajono savivaldybės ekstremalių situacijų komisiją, klausdama, ar neužsikrėtę su  šiuo rajono gyventoju bendravę bei medžioję asmenys. Redakcijos klausimus bei savivaldybės atsakymus pateikiame.

Kadangi buvo nustatytas apsikrėtęs asmuo koronavirusu Radviliškio rajone, prašome informuoti, kas medžiotojų būrelio vadovas ir kokie asmenys dalyvavo medžioklėje kartu su šiuo asmeniu? Ar patikrinti jų šeimų nariai?

Asmens duomenys yra saugojami Asmens duomenų apsaugos įstatymo. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras dirba savo darbą.

Kodėl apsikrėtęs asmuo buvo išleistas gydytis į namus? Ar kas prižiūri, kaip šis asmuo laikosi karantino sąlygų?

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras dirba savo darbą.
Kodėl rajono valdininkai slepia, kas ir su kuo medžiojo ir neatsakė į pateiktus klausimus, paliekame spręsti jums. Tik gaila, kad tokią svarbią informaciją, pagal kurią būtų galima atsekti galimus užkrato nešiotojus, slepia meras, ekstremalių situacijų komisija ir kiti rajono valdininkai.

Dėl tokio vieno  neatsakingo rajono gyventojo poelgio belieka  laukti  daugiau viruso aukų.

Radviliškio rajone –  per 30 pranešimų

Pasak Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovės spaudai G. Smagriūnienės, iš Radviliškio rajono buvo gauta per 30 pranešimų apie asmenis, grįžusius iš užsienio ir nesilaikančių saviizoliacijos. „Daugiausiai skambina žmonės, pranešdami apie iš užsienio grįžusius kaimynus, pažįstamus. Buvo gautas vienas pranešimas, kad  karantino reikalavimų nesilaikė Pakiršinyje esantis baras. Šiuo metu baras uždarytas“,- sakė  policijos pareigūnė G. Smagriūnienė.

„Radviliškio krašto“ informacija

Total
4
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Related Posts