Socialiniai tinklai

Aktualijos

Radviliškio rajone dūzgė Joninės

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio rajono miesteliuose bei gyvenvietėse birželio 23-24 dienomis dūzgė Joninių šventė: liepsnojo laužai, buvo plukdomi vainikėliai, Joninių vainikais buvo apdovanoti Jonai, Janinos ir Rasos.

Šeduvoje – tradicinės Joninės  

Birželio 24 d. Šeduvoje, miesto parke, vyko tradicinė Joninių šventė. Šventė prasidėjo mišiomis Šeduvos Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčioje, vėliau per miestą į parką nusidriekė  Joninių dalyvių, pasipuošusių tautiniais rūbais, šventinė eisena.  Miesto parke suliepsnojo deglai, skelbiantys šventės pradžią. Joninių šventės dalyvius linksmino kapelija „Mingė“ iš Klaipėdos, šeduvių kapela „Šeduvos bernai“ bei netradicinė kapelija iš Baisogalos „Dainoriai“. Parko estradoje sukosi porai, ąžuolų vainikais buvo padabinti Jonai ir Janinos. Šventės pabaigoje Niauduvos upėje buvo plukdomi Joninių vainikai.

Šiaulėnuose liepsnojo Joninių laužai

Birželio 23 d. Šiaulėnų miestelio  aikštėje  šiaulėniškiai linksminosi Joninių šventėje. Linksmoje ir nuotaikingoje šventėje skambėjo muzika, liepsnojo laužai, sukosi šokėjų poros, buvo tradiciškai pasveikinti Jonai ir Janinos.

Aukštelkiškiai Jonines šventė prie tvenkinio

Birželio 23 d. aukštelkiškiai Jonines linksmai atšventė prie Aukštelkų tvenkinio. Joninių šventės metu  vyko bendruomenių orientacinės rungtys, gurmaniškų salotų gamyba ir degustacija, vainikėlių pynimas ir gražiausio vainikėlių rinkimai. Trumpiausią vasaros naktį liepsnojo Joninių laužai, skambėjo dainos, smagiai trypė šokėjai. Be abejo, sveikinimų sulaukė Jonai ir Janinos

„Kai ryto rasa suvilgo kojas, burtai pranašauja geriausią ateitį, žydintys žolynai suteikia energijos ir apgaubia gera nuotaika visa tai – Joninės“,- šios šventės  prasmę paaiškino  aukštelkiškiai.

Sidabravo krašte taip pat nuaidėjo Joninės

Sidabravo krašte surengtoje Joninių šventėje iš širdies linksminosi ir jaunimas, ir senjorai. Šventėje vyko  linksmosios rungtys, skambėjo muzika, liejosi dainos, sukosi šokėjų poros. Buvo pagerbti Jonai ir Janinos – jiems buvo įteikti  vardiniai medaliai, o galvos padabintos Joninių vainikais. Atėjus vakarui, suliepsnojo Joninių laužai.

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Paskelbti nuosprendžiai dviem užsieniečiams, kurių vienas vairavo neblaivus, kitas policininkui pasiūlė kyšį

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmuose išnagrinėtos dvi baudžiamosios bylos ir paskelbti nuosprendžiai dviem užsieniečiams – Latvijos ir Estijos piliečiams, kurie naktį Šiauliuose nusprendė įsigyti alkoholinių gėrimų. Kaltinamasis A. G. neblaivus vairavo draugo automobilį, kitas kaltinamasis, automobilio savininkas, A. P. policijai pasiūlė kyšį. Abu užsieniečiai atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

Neblaivus už vairo sėdęs 31 metų A. G. perduotas sutuoktinės atsakomybei pagal laidavimą be užstato 1 metams. Jam teismas skyrė dvi baudžiamojo poveikio priemones: uždraudė vairuoti kelių transporto priemones 1 metus 9 mėnesius ir konfiskavo draugo A. P. automobilį, kurio vertė beveik 10 500 eurų.

Kyšį policijai siūlęs 29 metų A. P. perduotas sesers atsakomybėn pagal laidavimą 1 metams 6 mėnesiams be užstato. Jam skirta baudžiamojo poveikio priemonė – 500 eurų (10 MGL) įmoka į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą, įpareigojant sumokėti įmoką per 4 mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo.

Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmuose pagreitinto proceso tvarka nagrinėtos dvi atskiros baudžiamosios bylos.

Teismas konstatavo, kad A. G. padarė vieną nusikalstamą veiką, priskiriamą nesunkių nusikaltimų kategorijai, veika baigta. Anot bylą nagrinėjusio Šiaulių rūmų teisėjo Broniaus Vinciūno, A. G. nusikalto būdamas neteistas. Nustatyta jo atsakomybę lengvinanti aplinkybė – pripažino padaręs nusikalstamą veiką ir nuoširdžiai gailisi ją padaręs. Atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta. Administracine tvarka nebaustas, dirba, charakterizuojamas teigiamai.

Baudžiamąją bylą nagrinėjusi Šiaulių rūmų teisėja Alma Berniūnaitė teigė, kad kaltinamasis A. P. padarė apysunkį nusikaltimą, nusikalto pirmą kartą, prisipažino kaltu ir gailisi padaręs nusikaltimą. Nusikalstama veika žala nepadaryta. Teismas pažymėjo, kad A. P. turi tvirtus šeimos ryšius, dirba.

Teismas nustatė, kad A. G. 2020 m. rugsėjo 16 d. apie trečią valandą nakties Tilžės gatvėje, Šiauliuose, neblaivus vairavo lengvąjį automobilį. Jam nustatytas vidutinis – 1,82 promilių – girtumo laipsnis. Kaltinamasis A. G. vairavo draugo A. P. automobilį. Automobilio savininkas sėdėjo šalia neblaivaus vairuotojo, keleivio vietoje ir irgi buvo neblaivus. Kaltinamasis A. P. juos sustabdžiusiam policijos pareigūnui tiesiogiai pasiūlė 1 000 eurų kyšį už tai, kad būtų paleistas sulaikytas jo draugas A. G. ir grąžintas jo automobilis.

Teismo nuosprendis kaltinamajam A. G. priimtas 2020 m. spalio 26 dieną. 2020 m. spalio 27 d. paskelbtas nuosprendis A. P. baudžiamojoje byloje. Nuosprendžiai neįsiteisėję, jie per 20 dienų nuo paskelbimo gali būti skundžiami apeliacine tvarka Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių apylinkės teismą.

Nijolė Damulė

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja

(ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Mob. 8 676 50 348

Faks. (8 41) 598 480

el. p.  nijole.damule@teismas.lt

https://siauliu.teismai.lt/

Skaityti daugiau

Aktualijos

Gyventojai skundžiasi Miesto parke trūksta šviesos

Avatar

Paskelbta

data

Sparčiai trumpėja dienos, ilgėja vakarai. Baigę darbus miestelėnai užsuka  tai į parduotuves, tai į kirpyklą – ir jau tamsu. Radviliškio miesto gyventojai skundžiasi, jog miesto parke labai trūksta apšvietimo.

„Parke puikiai apšviesta vaikų žaidimų aikštelė, bet vėlai vakare, sutemus, vaikai  juk nebežaidžia.

Pagrindinis parko takas tamsokas, apšviečiamas tik prie Naujosios gatvės esančių gatvės žibintų, o nuo jo vidurio visai nėra apšvietimo. Moterys po darbo su pirkiniais dėl šios priežasties į namus  priverstos eiti  ilgesniu  keliu aplinkinėmis gatvėmis, nes jos apšviestos ir saugesnės“,- sakė radviliškiečiai.

Suprantame, kad Radviliškio miesto seniūnui E. Mončauskui sutemus vykstant į namus puikiai šviečia automobilio šviesos, bet gal jis po darbo galėtų  pėstute praeiti Radviliškio miesto parku ir pažiūrėti, ką galima padaryti, kad gyventojai saugiai ir greitai po darbo pasiektų namus.
O kol  kas radviliškiečiams patariame apsišarvuoti kantrybe, kol ponai valdininkai supras ir paprastų gyventojų  poreikius.

Paulius Ropė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019