Radviliškio rajone dūzgė Joninės

Radviliškio rajono miesteliuose bei gyvenvietėse birželio 23-24 dienomis dūzgė Joninių šventė: liepsnojo laužai, buvo plukdomi vainikėliai, Joninių vainikais buvo apdovanoti Jonai, Janinos ir Rasos.

Šeduvoje – tradicinės Joninės  

Birželio 24 d. Šeduvoje, miesto parke, vyko tradicinė Joninių šventė. Šventė prasidėjo mišiomis Šeduvos Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčioje, vėliau per miestą į parką nusidriekė  Joninių dalyvių, pasipuošusių tautiniais rūbais, šventinė eisena.  Miesto parke suliepsnojo deglai, skelbiantys šventės pradžią. Joninių šventės dalyvius linksmino kapelija „Mingė“ iš Klaipėdos, šeduvių kapela „Šeduvos bernai“ bei netradicinė kapelija iš Baisogalos „Dainoriai“. Parko estradoje sukosi porai, ąžuolų vainikais buvo padabinti Jonai ir Janinos. Šventės pabaigoje Niauduvos upėje buvo plukdomi Joninių vainikai.

Šiaulėnuose liepsnojo Joninių laužai

Birželio 23 d. Šiaulėnų miestelio  aikštėje  šiaulėniškiai linksminosi Joninių šventėje. Linksmoje ir nuotaikingoje šventėje skambėjo muzika, liepsnojo laužai, sukosi šokėjų poros, buvo tradiciškai pasveikinti Jonai ir Janinos.

Aukštelkiškiai Jonines šventė prie tvenkinio

Birželio 23 d. aukštelkiškiai Jonines linksmai atšventė prie Aukštelkų tvenkinio. Joninių šventės metu  vyko bendruomenių orientacinės rungtys, gurmaniškų salotų gamyba ir degustacija, vainikėlių pynimas ir gražiausio vainikėlių rinkimai. Trumpiausią vasaros naktį liepsnojo Joninių laužai, skambėjo dainos, smagiai trypė šokėjai. Be abejo, sveikinimų sulaukė Jonai ir Janinos

„Kai ryto rasa suvilgo kojas, burtai pranašauja geriausią ateitį, žydintys žolynai suteikia energijos ir apgaubia gera nuotaika visa tai – Joninės“,- šios šventės  prasmę paaiškino  aukštelkiškiai.

Sidabravo krašte taip pat nuaidėjo Joninės

Sidabravo krašte surengtoje Joninių šventėje iš širdies linksminosi ir jaunimas, ir senjorai. Šventėje vyko  linksmosios rungtys, skambėjo muzika, liejosi dainos, sukosi šokėjų poros. Buvo pagerbti Jonai ir Janinos – jiems buvo įteikti  vardiniai medaliai, o galvos padabintos Joninių vainikais. Atėjus vakarui, suliepsnojo Joninių laužai.

Total
0
Dalinasi
Related Posts