Socialiniai tinklai

Aktualijos

Apdailininko specialybės mokiniai gilino žinias Vilniuje

Avatar

Paskelbta

data

    Birželio 6 dieną Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro pirmo  kurso apdailininko specialybės mokiniai ir profesijos mokytojas Almantas Minkevičius, profesinio mokymo skyriaus vedėjas Alfonsas Ivoškis bei specialioji  pedagogė Justina Pundzienė lankėsi Vilniuje įsikūrusiame ,,Tikkurila“ mokymų centre. Centro vadovo Roko Vičkaus kvietimu mokiniai lankosi Vilniuje jau trečią kartą.

Kelionės tikslas – dalyvauti seminare „Staliaus gaminių dažymas“. Dėstomos medžiagos mokiniai klausėsi modernioje teorijos klasėje. Užsiėmimą vedė pats Rokas Vičkus. Jis trumpai pakartojo ,,Tikkurila“ ženklo atsiradimo istoriją, supažindino su dažų klasifikavimu, vandeniniais ir nevandeniniais dažais medienai padengti lauko sąlygomis, pademonstravo dažytus ir lakuotus natūralios medienos pavyzdžius – bandinius. Vadovas demonstravo dažų blizgumo laipsnius, pasakojo  apie pilnai dengiančius dažus, paviršių paruošimą dažymui, lateksinius ir aliejinius dažus, alkidinius gruntus ir dažus, beicus ir aliejinius lakus, valymo priemones.

Po nedidelės kavos pertraukėlės veiksmas persikėlė į praktinio mokymo salę. Mokiniai buvo supažindinti su kokybiškais ,,ANZA“ firmos įrankiais. Jie apžiūrėjo kokybiško grindų padengimo epoksidinėmis dervomis pavyzdžius, stendą su sienų dekoravimo pavyzdžiais. Mūvėdami apsauginėmis pirštinėmis mokiniai ėmėsi praktinių užduočių – dažė, lakavo, spalvino paruoštus medienos ruošinius. Jiems aiškino, demonstravo ir talkino vadovas.  Mokiniai dirbo su kokybiškais švediškais įrankiais, dažais ir lakais. Dažant išbandyta skirtingų įrankių kokybė.

Mokiniai buvo labai patenkinti seminaru. Atsisveikinant profesinio mokymo skyriaus vedėjas Alfonsas Ivoškis įteikė vadovui atminimo dovanėlę.  Trumpai aptarta seminaro veikla, būsimo seminaro planavimas.

 

                          Profesijos mokytojas Almantas Minkevičius

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

„Auksinė krivūlė“ – ne už rajono pasiekimus

Avatar

Paskelbta

data

Vietos savivaldos dienos išvakarėse Vilniuje Lietuvos savivaldybių asociacija tradiciškai suorganizavo savivaldos apdovanojimus „Auksinė krivūlė“. Šį kartą  apdovanojimas po ilgos pertraukos pasisekė ir Radviliškio rajoną, jo į Vilnių atsiimti vyko meras Antanas Čepononis su Moterimi Saule – administracijos direktore Jolanta Margaitiene.

Ar „Auksinė krivūlė“ buvo išmaldauta?

Ne paslaptis, kad konservatoriams valdant Radviliškio rajoną, jis pagal gyventojų atlyginimų dydį bei gyventojų skaičiaus mažėjimą sparčiai grimzta į dugną. Gal todėl ir savivaldybių asociacijos apdovanojimas „Auksinė krivūlė“ jau aštuonerius metus aplenkdavo Radviliškio rajoną. O ir už kokius pasiekimus galima teikti apdovanojimą, kai  Radviliškio rajono savivaldybės ypatingi nuopelnai būtų nebent dažnas valdininkų lankymasis teisme, nebaigtos brangios statybos, mažiausi medikų ir mokytojų atlyginimai regione bei visoje Lietuvos žiniasklaidoje skambantys skandalai apie Viešųjų pirkimų procedūrų pažeidimus.

Tačiau merui A. Čepononiui  susiruošus   dalyvauti Seimo rinkimuose, situacija pasikeitė – Radviliškio rajonui „Auksinė krivūlė“ įteikta už glaudų savivaldos ir Lietuvos kariuomenės bendradarbiavimą.

Dėl tokios  nominacijos kyla šiokių tokių abejonių – ar tik ne tos krivūlės rajono meras  spalio 5 dieną vyko į Vilnių maldauti? Juk reikia pasirodyti – štai dar netapęs Seimo nariu auksinius daiktus į rajoną parveža, o kai taps, tai jau visus auksu apipils ir iš visų jėgų dirbs, kad  tik „rajonui būtų geriau“.

Rajono ir kariuomenės bendradarbiavimas susiklostęs istoriškai

Dar kyla klausimas, ar  yra koks  bent koks Radviliškio rajono savivaldybės nuopelnas dėl to, kad  rajonas apsuptas Lietuvos kariuomenės padalinių? Rajone nuo seno yra dislokuoti Lietuvos kariuomenės Depų tarnybos Arsenalas, Karinių oro pajėgų Oro gynybos batalionas, Kunigaikščio Margirio pėstininkų batalionas, Krašto apsaugos savanoriai. Tiesa, dar Radviliškio rajone planavo įsikurti Brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos batalionas, tačiau savo dislokacijos vieta batalionas pasirinko Šilalės miestelį.

„Glaudus bendradarbiavimas“ – stovėjimas šalia kariškių?

Na, o pastaruoju metu „labai glaudų“ bendradarbiavimą su Lietuvos kariuomene rajono meras A. Čepononis ir administracijos direktorė J. Margaitienė pademonstruoja  pastovėdamas šalia kariškių per iškilmingą  priesaikos ceremoniją,  vykstančią Radviliškio miesto aikštėje. Meras ir direktorė  paprastai stovi šalia aukšto rango kariškių, vadinasi, „glaudžiai bendradarbiauja“?

Ateities vizija – apdovanojimai už realius darbus

Belieka tikėtis, jog ateityje, galbūt rajoną valdant naujam merui, „Auksinės krivūlės“ Radviliškio rajonui bus teikiamos ne „pritempiant“ nuopelnus už  bendradarbiavimą su Lietuvos kariuomene, o už realius pasiekimus. Pavyzdžiui, už atsakingą požiūrį į efektyvų finansų valdymą, kaip  Varėnos rajono savivaldybei ar  už smulkaus ir vidutinio verslo skatinimą, kaip Plungės rajono savivaldybei.

Jonas Petrikas

Skaityti daugiau

Aktualijos

Replika Invaziniai kurmiai

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškį pamėgo invazinis Sosnovskio barštis. „Paplentės“ soduose karaliauja invaziniai šliužai, tačiau tuo invazinės bėdos nesibaigė.

Miško gatvėje pastebėtas ir invazinis kurmis. Ieškodamas patelės poravimuisi, jis perkniso kelkraštį, įgriaudamas trinkeles. Kalbama, jog panaudos savo būsto įrengimui. Bet ir tai juokas, pasakojama, kad kai kuriose Lietuvos savivaldybėse esama ir invazinių merų. Kai pagalvoji – siaubas.

Paulius Ropė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019