Socialiniai tinklai

Aktualijos

Apdailininko specialybės mokiniai gilino žinias Vilniuje

Avatar

Paskelbta

data

    Birželio 6 dieną Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro pirmo  kurso apdailininko specialybės mokiniai ir profesijos mokytojas Almantas Minkevičius, profesinio mokymo skyriaus vedėjas Alfonsas Ivoškis bei specialioji  pedagogė Justina Pundzienė lankėsi Vilniuje įsikūrusiame ,,Tikkurila“ mokymų centre. Centro vadovo Roko Vičkaus kvietimu mokiniai lankosi Vilniuje jau trečią kartą.

Kelionės tikslas – dalyvauti seminare „Staliaus gaminių dažymas“. Dėstomos medžiagos mokiniai klausėsi modernioje teorijos klasėje. Užsiėmimą vedė pats Rokas Vičkus. Jis trumpai pakartojo ,,Tikkurila“ ženklo atsiradimo istoriją, supažindino su dažų klasifikavimu, vandeniniais ir nevandeniniais dažais medienai padengti lauko sąlygomis, pademonstravo dažytus ir lakuotus natūralios medienos pavyzdžius – bandinius. Vadovas demonstravo dažų blizgumo laipsnius, pasakojo  apie pilnai dengiančius dažus, paviršių paruošimą dažymui, lateksinius ir aliejinius dažus, alkidinius gruntus ir dažus, beicus ir aliejinius lakus, valymo priemones.

Po nedidelės kavos pertraukėlės veiksmas persikėlė į praktinio mokymo salę. Mokiniai buvo supažindinti su kokybiškais ,,ANZA“ firmos įrankiais. Jie apžiūrėjo kokybiško grindų padengimo epoksidinėmis dervomis pavyzdžius, stendą su sienų dekoravimo pavyzdžiais. Mūvėdami apsauginėmis pirštinėmis mokiniai ėmėsi praktinių užduočių – dažė, lakavo, spalvino paruoštus medienos ruošinius. Jiems aiškino, demonstravo ir talkino vadovas.  Mokiniai dirbo su kokybiškais švediškais įrankiais, dažais ir lakais. Dažant išbandyta skirtingų įrankių kokybė.

Mokiniai buvo labai patenkinti seminaru. Atsisveikinant profesinio mokymo skyriaus vedėjas Alfonsas Ivoškis įteikė vadovui atminimo dovanėlę.  Trumpai aptarta seminaro veikla, būsimo seminaro planavimas.

 

                          Profesijos mokytojas Almantas Minkevičius

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Dokumentus klastojęs šiaulietis indulgencijos nuo baudžiamosios atsakomybės nepasigamino

Avatar

Paskelbta

data

Ne vienerius metus Šiaulių centre gyvenęs ir savo butą dokumentų klastojimo dirbtuvėmis pavertęs vyras buvo demaskuotas  praėjusių metų balandį, kai Šiaulių apskrities policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, tikrindami informaciją apie Šiaulių apskrityje gaminamus  netikrus  dokumentus, jo bute atliko kratą.

Į kriminalistų akiratį šis 62 metų vyras su dar keletu asmenų pateko 2018 m. vasarą. Šiaulių pareigūnai sulaukė pagalbos prašymo iš Estijos kolegų, kurie turėjo informacijos, jog į jų šalį iš Šiaulių atkeliauja suklastoti  asmens tapatybės dokumentai ir  prašė nustatyti netikrų dokumentų gamintojus. Netrukus Estijoje buvo sulaikytas suklastotą dokumentą įsigijęs estas ir jį atgabenęs tarpininkas iš Latvijos. Į tyrimą įsitraukę Šiaulių pareigūnai nustatė net keletą su  dokumentų klastojimu susijusių asmenų, tarp kurių  – ir minėtas  šiaulietis.

Tai, ką išvydo jo bute, pribloškė net daug visko mačiusius kriminalistus. Butas buvo paverstas tikromis dokumentų klastojimo dirbtuvėmis. Kratos metu pareigūnai čia rado krūvas blankų netikriems dokumentams gaminti ir  įvairių institucijų antspaudų, tiems pagamintiems dokumentams patvirtinti. Už tam tikrą pinigų sumą klientas čia galėdavo įsigyti Kelių transporto priemonių vairuotojo pasirengimo vežti pavojingus krovinius pažymėjimus, Šiaulių profesinio rengimo centro ar kitų mokymo įstaigų mokinio pažymėjimus,  Šiaulių profesinio rengimo centro, įvairių Lietuvos universitetų bei kolegijų  bakalauro  ar magistro diplomus, brandos atestatus, net Valstybinės vidaus vandenų laivybos inspekcijos Motorinio pramoginio laivo laivavedžio tarptautinį kvalifikacijos liudijimą.

Tačiau dokumentai buvo gaminami iš netinkamo popieriaus, neturinčio vandens ženklų, atspausdinti rašaliniu spausdinimo įrenginiu,  juose nurodyti tikrovės neatitinkantys duomenys, nes nurodyti asmenys, realiai nesimokė ir  egzaminų nelaikė.

Vyro gyvenamojoje vietoje buvo rasta ir 19netikrų juridinių bei fizinių asmenų antspaudų. Tarp jų  – notarų,  Šiaulių darbo biržos,  Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie socialinės apsaugos ir darbo ministerijos“, įvairų mokslo įstaigų antspaudai.

Šiauliečiui pareikšti kaltinimai  ne tik dėl dokumentų bei antspaudų klastojimo, bet ir dokumentų pagrobimo arba pagrobtojo panaudojimo, nes jis,  neturėdamas teisėto pagrindo, įgijo ir laikė  vieno Italijos piliečio pasą bei Lietuvos piliečiui priklausantį Valstybinės vidaus vandenų laivybos inspekcijos Motorinio pramoginio laivo laivavedžio tarptautinį kvalifikacijos liudijimą.

Pastarosiomis dienomis ikiteisminis tyrimas dėl minėtų nusikalstamų  jau baigiamas ir vyras stos prieš teismą.

Filmuotą medžiagą rasite čia: https://youtu.be/dP-Mwf2vPhM

Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Vėriškių kaime moteris smurtavo prieš vaiko teisių apsaugos specialistus

Avatar

Paskelbta

data

Sausio 18 d. 14.30 val. Radviliškio rajone, Vėriškių kaime, bute  moteris,
gim. 1974 m., panaudodama fizinį smurtą, pasipriešino Šiaulių
apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistams.
Nukentėjusieji į gydymo įstaigas nesikreipė.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi