Radviliškio padegėjo byla – jau teisme

Kovo 8 dieną Šiaulių apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija pradėjo nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje 20 metų Radviliškio miesto gyventojas  Arentas  Noreika kaltinamas nužudymu ir vienuolikos gaisrų sukėlimu. Vienos nelaimės pavyko išvengti, nes ugnis užgeso savaime.
Namai buvo padegti įvairiose Radviliškio miesto vietose. Keletą nusikalstamų veikų vaikinas padarė kartu su dar dviem asmenimis, vienam iš kurių ikiteisminis tyrimas yra išskirtas, kitas – mažametis, jam nusikalstamos veikos padarymo metu nebuvo amžiaus, nuo kurio asmuo atsako pagal baudžiamuosius įstatymus.
Bylos duomenimis, pirmas nusikaltimas padarytas 2017 metų spalio 6-ąją, kai apie 21.30 val. buvo padegtas neužrakintas stovėjęs lengvasis automobilis VAZ. O jau kita dieną, apie 21.00 val., supleškėjo vienai radviliškietei priklausęs ūkinis pastatas. Dar po kelių dienų beveik tą pačią valandą buvo padegtas kitos radviliškietės namas.
Po neilgos ramybės gaisrai vėl įsisuko į radviliškiečių namus. 2018 metų vasario 9-ąją supleškėjo keliems asmenims priklausęs ūkinis pastatas su visu jame buvusiu turtu, liepsna nuniokojo ir prie ūkinio pastato  prijungto gyvenamojo namo dalį. Kitą dieną vėl kitoje gatvėje pleškėjo dar vienas gyvenamasis namas, jis padegtas taip pat po 21.00 val. Liepsnose smarkiai apdegęs vienas radviliškietis po kelių dienų ligoninėje mirė.
Vėliau dar du gaisrai sukelti kovo ir keturi balandžio mėnesiais. Visi nusikaltimai padaryti visuotinai pavojingu būdu, dėl chuliganiškų paskatų. Daugeliu atveju padegant namus buvo naudojamas degusis skystis.
Iš viso nukentėjo 20 asmenų. Byloje pateiktas daugiau kaip 200 tūkstančių eurų civilinis ieškinys. Teismas numato apklausti 43 liudytojus.
Už šias padarytas nusikalstamas veikas numatomas laisvės atėmimas nuo penkerių iki dvidešimties metų arba laisvės atėmimas iki gyvos galvos.
Apie bylos eigą skaitykite kituose „Radviliškio krašto“ numeriuose

Total
0
Dalinasi
Related Posts