Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Radviliškio miesto ir rajono žmonės, Radviliškio rajone leidžiami du laikraščiai. Ir jie abu labai skirtingi…

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio rajone leidžiami du laikraščiai. Ir jie abu labai skirtingi. Pirmas – tai savivaldybės finansuojamas ir rašantis apie jos naujienas. „Naujienos“ – tas žodis turėtų daug ką reikšti. Bet, deja, šiame laikraštyje gali rasti tik kur vyks koncertai, šokiai ar jaunimo sporto renginiai, įvairios reklamos, dar sveikinimai (Seimo narių, mero ir taip toliau). O kur pats pagrindas? Ką veikia meras, seniūnas, administracijos direktorė? Ką gero jie padarė žmonėms? Kiek kiemų ar gatvių sutvarkyta? Kur vaikams žaidimo aikštelės, duobės ar užlygintos? Mūsų gyventojams reikia darbų ir tikrų darbų, kad mes matytumėme. Paskutiniame numeryje radau straipsnį apie mero svarbiausius praėjusių metų darbus. Pasirodo, kad mūsų meras labai darbštus. Su vicemeru K. Auguliu ir seniūnu A. Grigaliūnu aptarė pačius svarbiausius, jiems aktualiausius, labiausiai rūpimus klausimus. Galvoju, o kas jiems gali rūpėti? Ogi jubiliejai! Matai, reikia ruoštis 2018 m. Europos žmonių festivaliui. Mat kas jam neduoda ramybės – valstybės „pinigėliai-pinigai“. O kur žmonės, o kur jų bėdos? Mere, ar pagalvojote apie juos, ar jums jie „nė motais“? Meras per daug savivaliauja. Kelia savo įvaizdį. Jis visiškai nesirūpina tuo, kas svarbiausia. O svarbiausia – žmogus. Juk žmogus, paprastas žmogus jus rinko. A. Čepononis – miesto „karalius“, tik be karūnos. Klestinti korupcija matosi akivaizdžiai. Reikia ją pažaboti, naikinti, rauti su šaknimis. Kituose rinkimuose nebūsime tokie akli. Nebepasitikime. O laikraštis „Radviliškio kraštas“ – tai visuomenės, bendruomenės laikraštis. Ir jei to laikraščio nebūtų, kaip mes sužinotume apie visų valdžios žmonių „gerus“ darbelius, apie šimtatūkstantines sumas, kurias jie „įsisavina“. Apie teismą, kuris „nekaltus teisia“. Geras laikraštis, jame atsispindi žmonių vargai, rūpesčiai, bėdos. Labai gražūs sveikinimai. Labai gerai, rašykite, skelbkite, viešinkite, mes turime viską žinoti. Mums viskas rūpi.

 

Senolė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi