Išrinkti sveikiausi 2021 metų Radviliškio rajono pedagogai

Šių metų rudenį Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuras organizavo jau tradicija tapusį konkursą „Sveikiausias pedagogas 2021“, kurio tikslas – formuoti teigiamą požiūrį į sveiką gyvenseną, skatinant rajono ugdymo įstaigų pedagogus savo pavyzdžiu skleisti sveiko gyvenimo būdo idėjas ugdytiniams, išrinkti ir apdovanoti skatinamaisiais prizais pasiūlytus mokyklų bendruomenių kandidatus. Džiaugiamės, kad kasmet pastebimas vis didesnis pedagogų būrys, kuris skleidžia sveikos gyvensenos idėjas.

Kandidatus į konkursą turėjo galimybę siūlyti visos rajono ugdymo įstaigų bendruomenės nariai: mokiniai, tėvai, mokytojai ir kiti ugdymo įstaigų darbuotojai. Rekomenduojamą kandidatą reikėjo apibūdinti, įvardinant jo indėlį į sveiko gyvenimo būdo propagavimą savo asmeninėje bei darbinėje aplinkoje, asmeninio pavyzdžio kitiems rodymą.

Žmogaus elgesys gali būti pagrindinė sveikatos problemų priežastis, bet taip pat gali būti ir pagrindinis jų sprendimo būdas: pakeisdamas savo elgesį, žmogus gali išspręsti daugelį sveikatos problemų ir neleisti kilti naujoms. Pastebėta, kad savo sveikata ir ligų profilaktika besirūpinantys žmonės dažnai tampa pavyzdžiu aplinkiniams, sulaukia net ir pasekėjų, kurie susižavi, matydami energingą ir sveiką draugą, kaimyną, kolegą ar mokytoją. Organizuodamas šį konkursą, Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuras nori atkreipti dėmesį į tokius aktyvius žmones ir juos paskatinti, ypač todėl, kad jie dirba ugdymo įstaigose ir jų gražiu pavyzdžiu, tikimės, gali pasekti ne tik bendradarbiai, bet ir augantys šalia ir viską stebintys vaikai. Juk auklėjimo pavyzdžiu veiksmingumas – jau seniai įrodytas.

Taigi, mūsų biuro darbuotojai išrinko ir atminimo dovanėlėmis bei padėkomis paskatino šiuos Sveikiausio rajono 2021 metų pedagogo konkurso nugalėtojus :

Radviliškio r. Baisogalos mokyklos-darželio pradinių klasių vyr. mokytoja DAIVA KAUPIENĖ

Mokytoja turi sukaupusi 30 metų pradinių klasių mokytojos patirtį. „Kiek pažįstame mokytoją, ji visada yra energinga, veikli, propaguojanti sveiko gyvenimo būdą. Jos auklėjamosios klasės yra sportiškos, nes pati mokytoja su vaikais atlieka visus pratimus, organizuoja įvairias estafetes ir pasivaikščiojimus”, – sako Baisogalos mokyklos-darbelio bendruomenė.

Ši mokytoja organizuoja sportines dienas ir žygius, įvairias sveikatingumo akcijas vykdo neformaliojo ugdymo programas. Vaikams labai patinka, kai jų mokytoja kartu žaidžia kvadratą, dalyvauja estafetėse, keliauja pasirinktu maršrutu. Pedagogė ne tik moko sveiko gyvenimo būdo vaikus, bet ir nuolat šviečia tėvus apie sveika gyvenimo būdą, sveiką mitybą, žalingus įpročius.

Radviliškio rajono Sidabravo gimnazijos direktorius ZENONAS GEDVILAS

Zenonas Gedvilas – tai vadovas, kuris sveiko gyvenimo pavyzdžiu, aktyviomis laisvalaikio praleidimo veiklomis, požiūriu į fizinį aktyvumą įkvepia bendruomenės narius būti aktyvius, sveikus ir kupinus gerų emocijų. Direktoriui Z. Gedvilui sveika ir saugi mokyklos aplinka yra gyvenimo ir profesinio darbo siekiamybė, be kurios jis neįsivaizduoja šiltų bendruomenės santykių. Jis – ugdymo įstaigos siela, gerų emocijų užtaisas, pagarbos žmogui pavyzdys.

Vaižganto progimnazijos fizinio ugdymo pedagogė NIJOLĖ POŠKIENĖ

Fizinio ugdymo mokytoja Nijolė Poškienė propaguoja sveiko gyvenimo būdą tiek namuose, tiek mokykloje. Daug skaito ir domisi sveika gyvensena. Mokytoja mokinius moko, kaip reikia sveikai maitintis, kas yra subalansuota mityba, kaip taisyklingai mankštintis, kokia  yra sporto nauda kūnui bei dar daug kitų dalykų. Net ir mokantis sunkiomis karantino sąlygomis, nuotoliniu būdu, mokytoja mokinius skatino judėti fiziškai, daryti mankštas, pertraukėles, įvairius fizinius pratimus. Buvo organizuojami vaikščiojimai gryname ore iš vieno miesto galo iki kito. Tai mokiniams labai patiko.  Mokytoja ne tik pasakoja ar rodo pratimus, bet atsiunčia ir vaizdinės medžiagos (įvairių pratimų, literatūros) iš interneto. Ši mokytoja taip pat pataria mokiniams, kaip įdomiai, aktyviai ir turiningai galima  praleisti laisvalaikį gryname ore, kokia yra gryno oro nauda organizmui, ir pan. Pasak mokinių, mokytoja visada juos nuteikia optimistiškai, pataria.  Taip pat moko, kaip reikia įveikti fizinį ir psichologinį nuovargį, stresą. Mokytoja yra pasirengusi suteikti mokiniams pagalbą, išklausyti, pasirengusi atsakyti į mokiniams rūpimus klausimus apie sveiką gyvenimo būdą. „Turėdami šią mokytoją, mes dar daugiau sužinome apie sveiką gyvenimo būdą. O juk sveikai gyvendami ir jausimės gerai“, – sako Vaižganto progimnazijos mokinių taryba.

Radviliškio r. Pociūnėlių pagrindinės mokyklos informacinių technologijų mokytojas MANTAS JASIUKAITIS

Mokyklos bendruomenės narių nuomone, mokytojas Mantas Jasiukaitis taktiškas, ramus, tolerantiškas, visada geros nuotaikos, mandagus, paslaugus. Nerūko, nevartoja alkoholio, neserga. Mėgsta ne tik protinį, bet ir fizinį darbą. Noriai dalyvauja sportiniame mokyklos gyvenime: sporto varžybose (krepšinis, tinklinis, estafetės), žygiuose dviračiais, plaukime baidarėmis.

Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro spec. pedagogė ILONA DOBROVOLSKYTĖ

Ilonos indėlis į sveiko gyvenimo būdo propagavimą grindžiamas aktyviu jos asmeniniu gyvenimu. Ji aktyviai dalyvauja įvairiuose sporto renginiuose, leidžia laisvalaikį gamtoje, bėga ilgus nuotolius. Ji taip pat yra tarptautinė „Nirvana fitness“ instruktorė ir vedė renginį mokykloje, kuriame mokyklos bendruomenė mokėsi taisyklingai kvėpuoti, derinti judesį ir kvėpavimą drauge, mokėsi nuraminti stresą ir atsipalaiduoti. Panašius renginius veda ar yra vedusi Radviliškyje ir Šiauliuose. Ji domisi sveika mityba. Atsakingai renkasi mitybos racioną, maistą gaminasi pati ir atsineša pietus į darbą. Kartais kolegas pavaišina savo gamintais sveikuoliškai užkandžiais. Didelis jos indėlis ir Europiniame mitybos švietimo tinklo, skirto žmonėms, turintiems įgytą negalią (Enneadi), veikloje.

Šeduvos lopšelio-darželio ikimokyklinio ugdymo pedagogė KRISTINA VASILIAUSKIENĖ

Kristina, dirbdama Šeduvos lopšelyje-darželyje, aktyviai propaguoja sveiką gyvenseną, padeda vaikams suprasti sveikatos ugdymo psichologinius aspektus, ugdo bendravimo įgūdžius, moko tinkamai elgtis konfliktinėse situacijose.

Kristina Vasiliauskienė aktyviai dalyvauja Šeduvos lopšelio-darželio bendruomenės gyvenime ir įvairioje projektinėje veikloje bei sėkmingai įgyvendina Šeduvos lopšelio-darželio Sveikatos stiprinančios mokyklos programą „Saugi ir sveika vaikystė“. Kartu su visa bendruomene priklauso ir aktyviai dalyvauja Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos (RIUKKPA) veikloje, dalinasi gerąja darbo patirtimi, atstovauja įstaigai respublikinėse konferencijose. Pasak Šeduvos lopšelio-darželio direktorės Daivos Staškūnienės, sveiko gyvenimo gražiais pavyzdžiais Kristina Vasiliauskienė skatina mūsų visą bendruomenę gyventi sveikiau.

Grinkiškio Jono Poderio gimnazijos vyresnioji šokio ir fizinio ugdymo mokytoja LORETA PAJAUJIENĖ

Loreta visą save atiduoda mokytojo darbui, ypač šokio srityje. Ji jau nuo šešiolikos metų subūrė jaunuosius šokėjus, kurie sėkmingai dalyvaudavo ne tik gimnazijos, bet ir miestelio renginiuose. Tapusi mokytoja, Loreta nuoširdžiai, šiltai, šiuolaikiškai ir kūrybiškai dirba ir bendrauja su mokiniais. O įžengusią į mokyklos sporto salę ją pasitinka daug pradinukų, kurie žino, jog su jais mokytoja nepabijos žaisti judriųjų žaidimų ar net padaryti „kūlversčius“. Neformaliojo ugdymo metu ji drauge su mokiniais dalyvauja įvairiuose sveikatinimo projektuose ir renginiuose, rengia sporto ir sveikatos šventes bei šokio judesiu mini Tarptautinę šokio dieną. Loreta stengiasi, kad ugdytiniai ne tik daug judėtų, bet ir gebėtų įsivertinti savo sveikatą, moko pasimatuoti pulsą, atsirinkti sveikus ir nesveikus maisto produktus, kas yra žalingas gyvenimo būdas, kaip mankštinti akis ar išlaikyti dėmesį, ir pan. Pati taip pat stengiasi sveikai maitintis. Šiuo metu mokytoja ne tik užsiima pedagogine veikla, bet ir sėkmingai pristato savo metodinius darbus kolegoms. Mokytoja yra sveiko gyvenimo būdo propaguotoja, tai yra jos gyvenimo būdas. Loretos diena prasideda rytiniu 6–8 kilometrų bėgimu. Vakarais ji skuba į šokio studiją, kur šoka pramoginius šokiu, dalyvauja konkursuose, kuriuose užima prizines vietas.

Radviliškio lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ vyresnioji mokytoja RITA NEVEDOMSKIENĖ

Mokytoja Rita Nevedomskienė – aktyvi, reikli sau pedagogė, savo veikla skatinanti visus įsitraukti į sportines veiklas, savo pavyzdžiu įkvepianti sportuoti ir sveikai gyventi. Mokytoja vaikų sveikos gyvensenos ugdymą organizuoja ne tik tradicinėje grupės patalpoje, bet ugdomąjį procesą perkelia į lauko žaliąsias, edukacines erdves. Įtraukdama ugdytinius, jų šeimas ir visą darželio bendruomenę į respublikinio projekto „Kūrybinė STEAM laboratorija“ veiklas, mokytoja siekia, kad bendrystėje veikiant būtų išugdoma nuoširdi, jautri, dėmesinga aplinkai ir sveika asmenybė.

Rita sistemingai ir efektyviai skleidžia sveikos gyvensenos principus ne vien tik lopšelyje-darželyje, bet ir dalyvaudama įvairiuose sveikatinimo projektuose gerąja darbo patirtimi dalijasi su projektų dalyviais iš užsienio šalių. Tai iniciatyvi, novatoriška pedagogė, skleidžianti sveikatinimo ugdymo idėjas ne vien tik kolegoms, bet ir ugdytinių šeimoms, puoselėjanti sveikos gyvensenos idėjas, vykdanti prevencines veiklas. Bendroje veikloje su vaiko šeima, ji skatina vaikų fizinį aktyvumą, moko pasirinkti sveikatai naudingus ir palankius maisto produktus ir kartu diskutuoja, kokie gyvenimo būdo įpročiai užtikrina gerą ir stiprią visuminę sveikatą.

Radviliškio lopšelio-darželio „Eglutė“ ikimokyklinio ugdymo vyresnioji pedagogė JŪRATĖ MALINAUSKIENĖ

Jūratė Malinauskienė – kūrybinga, nuoširdi, ugdanti įvairias vaikų kompetencijas, daugiausiai dėmesio skirianti fiziniam aktyvumui, sveikos gyvensenos skatinimui. Ji yra RIUKKPA (Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros asociacijos) narė. 2020–2021 mokslo metų Lietuvos masinio futbolo asociacijos veiklų įstaigoje dalyvė, sveikatos projektų rengėja ir vykdytoja. Savo darbine veikla ir praktika dalijasi su įstaigos, respublikos, rajono pedagogais, veda praktines veiklas ir dalyvauja įvairiuose sveikatos stiprinimo projektuose. Ugdytiniams organizuoja išvykas į ekologinius ūkius. Kūrybingai bendrauja ir bendradarbiauja su ugdytinių tėvais, rengia įvairius žygius ir kitas pramogas, į kurias įtraukia ir ugdytinių tėvelius.

Ši pedagogė – sumani kulinarė, maisto gamyboje karaliauja pačios savo darže užaugintos daržovės, aktyvi #walk15 vaikščiojimo programėlės iššūkių dalyvė, kasdieninę ėjimo praktiką palaiko vyras ir augintinis, neatsižvelgiant į oro sąlygas, ėjimą į darbą ji derina su važiavimu dviračiu.

Lopšelio-darželio „Eglutė“ judesio korekcijos specialistė JOLANTA TERMINIENĖ

Jolanta yra puikus pedagogo, kuris rūpinasi ne tik savo asmenine, bet ir pačių mažiausių piliečių – vaikų – sveikata, pavyzdys. Dirbdama Radviliškio lopšelyje-darželyje „Eglutė“ judesio korekcijos specialiste, Jolanta kiekvieną dieną rūpinasi mažųjų laikysena, sveikata, ištverme. Pilna idėjų ir minčių, kaip vaikus sudominti ir paskatinti sveikai maitintis, sportuoti ir rūpintis savimi. Jolanta galima pasitikėti ir kreiptis prireikus pagalbos ir patarimų dėl savo asmeninės sveikatos įgūdžių (sporto, mitybos ypatumų). Jolanta ne tik daug savo pastangų ir jėgų atiduoda darbui darželyje, bet ir aktyviai veda sporto užsiėmimus Radviliškio rajono gyventojams. Taip pat reikia paminėti, kad Jolanta Terminienė šiais metais laimėjo Lietuvos tautinio olimpinio komiteto, Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Lietuvos kūno kultūros mokytojų asociacijos ir Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos inicijuotus „Geriausių Lietuvos fizinio ugdymo mokytojų apdovanojimus“, kuriuose apdovanojami labiausiai nusipelnę fizinio ugdymo pedagogai.

Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuras džiaugiasi vis gausėjančiu pedagogų, kurie be jokio atlygio ir tikrai ne dėl įvertinimo skleidžia sveiko gyvenimo būdo idėjas, būriu. Jie atlieka neįkainojamą darbą. Šių žmonių sektinu pavyzdžiu turime džiaugtis ir didžiuotis!

Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuro informacija

Total
2
Dalinasi
Related Posts